Połącz się z nami

Newsy

Luksusowy telewizor od Bang & Olufsen z rozkładanymi głośnikami

Rzeźba i sprzęt użytkowy w jednym.

Opublikowane

dnia

Produkty Bang & Olufsen są zaprojektowane po to, by dobrze działać i dobrze wyglądać. Firma właśnie zaprojektowała telewizor Beovision Harmony, którego sercem jest mechanizm zmieniający go z urządzenia RTV w dzieło sztuki.

Gdy telewizor jest wyłączony, jego ekran pozostaje przy podłodze, częściowo zakryty przez prostokątne, drewniano-aluminiowe głośniki. Wystarczy jednak uruchomić Beovision Harmony, aby panel OLED uniósł się do góry na optymalną wysokość oglądania, a głośniki otworzyły niczym skrzydła i połączyły pod ekranem w konstrukcję wyglądającą jak soundbar. Gdy wyłączymy telewizor, cała konstrukcja z powrotem się złoży.

Oprócz 77-calowego ekranu OLED Beovision Harmony otrzymał trzykanałowe aktywne głośniki, które można dodatkowo rozszerzyć do systemu 7.1 za pomocą sprzętu z serii BeoLab, na przykład BeoLab 50 czy BeoLab 90. Łącznie może on współpracować z ośmioma dodatkowymi głośnikami. Telewizor jest kompatybilny z Apple AirPlay 2 i Chromecastem, a także niektórymi serwisami streamingowymi, na przykład Deezerem. Dzięki obsłudze systemu LG webOS można oglądać na nim także zawartość z Netfliksa czy YouTube.

Beovision Harmony powstał z okazji wystawy 93 Years of Magic, która upamiętnia historię marki i przypomina jej najbardziej rozpoznawalne produkty. Rozkładany telewizor i wiele innych użytkowych dzieł sztuki zostaną zaprezentowane podczas mediolańskich targów wzorniczych FuoriSalone 2019 rozpoczynających się 14 kwietnia. Chętni będą mogli zaopatrzyć się we własny egzemplarz w październiku, kiedy to sprzęt trafi do sklepów B&O. Został on wyceniony na 18 500 EUR (ok. 79 300 PLN).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne