Połącz się z nami

Newsy

Luksusowy telewizor od Bang & Olufsen z rozkładanymi głośnikami

Rzeźba i sprzęt użytkowy w jednym.

Opublikowane

dnia

Produkty Bang & Olufsen są zaprojektowane po to, by dobrze działać i dobrze wyglądać. Firma właśnie zaprojektowała telewizor Beovision Harmony, którego sercem jest mechanizm zmieniający go z urządzenia RTV w dzieło sztuki.

Gdy telewizor jest wyłączony, jego ekran pozostaje przy podłodze, częściowo zakryty przez prostokątne, drewniano-aluminiowe głośniki. Wystarczy jednak uruchomić Beovision Harmony, aby panel OLED uniósł się do góry na optymalną wysokość oglądania, a głośniki otworzyły niczym skrzydła i połączyły pod ekranem w konstrukcję wyglądającą jak soundbar. Gdy wyłączymy telewizor, cała konstrukcja z powrotem się złoży.

Oprócz 77-calowego ekranu OLED Beovision Harmony otrzymał trzykanałowe aktywne głośniki, które można dodatkowo rozszerzyć do systemu 7.1 za pomocą sprzętu z serii BeoLab, na przykład BeoLab 50 czy BeoLab 90. Łącznie może on współpracować z ośmioma dodatkowymi głośnikami. Telewizor jest kompatybilny z Apple AirPlay 2 i Chromecastem, a także niektórymi serwisami streamingowymi, na przykład Deezerem. Dzięki obsłudze systemu LG webOS można oglądać na nim także zawartość z Netfliksa czy YouTube.

Beovision Harmony powstał z okazji wystawy 93 Years of Magic, która upamiętnia historię marki i przypomina jej najbardziej rozpoznawalne produkty. Rozkładany telewizor i wiele innych użytkowych dzieł sztuki zostaną zaprezentowane podczas mediolańskich targów wzorniczych FuoriSalone 2019 rozpoczynających się 14 kwietnia. Chętni będą mogli zaopatrzyć się we własny egzemplarz w październiku, kiedy to sprzęt trafi do sklepów B&O. Został on wyceniony na 18 500 EUR (ok. 79 300 PLN).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne