Połącz się z nami

Newsy

Luksusowy telewizor od Bang & Olufsen z rozkładanymi głośnikami

Rzeźba i sprzęt użytkowy w jednym.

Opublikowane

dnia

Produkty Bang & Olufsen są zaprojektowane po to, by dobrze działać i dobrze wyglądać. Firma właśnie zaprojektowała telewizor Beovision Harmony, którego sercem jest mechanizm zmieniający go z urządzenia RTV w dzieło sztuki.

Gdy telewizor jest wyłączony, jego ekran pozostaje przy podłodze, częściowo zakryty przez prostokątne, drewniano-aluminiowe głośniki. Wystarczy jednak uruchomić Beovision Harmony, aby panel OLED uniósł się do góry na optymalną wysokość oglądania, a głośniki otworzyły niczym skrzydła i połączyły pod ekranem w konstrukcję wyglądającą jak soundbar. Gdy wyłączymy telewizor, cała konstrukcja z powrotem się złoży.

Oprócz 77-calowego ekranu OLED Beovision Harmony otrzymał trzykanałowe aktywne głośniki, które można dodatkowo rozszerzyć do systemu 7.1 za pomocą sprzętu z serii BeoLab, na przykład BeoLab 50 czy BeoLab 90. Łącznie może on współpracować z ośmioma dodatkowymi głośnikami. Telewizor jest kompatybilny z Apple AirPlay 2 i Chromecastem, a także niektórymi serwisami streamingowymi, na przykład Deezerem. Dzięki obsłudze systemu LG webOS można oglądać na nim także zawartość z Netfliksa czy YouTube.

Beovision Harmony powstał z okazji wystawy 93 Years of Magic, która upamiętnia historię marki i przypomina jej najbardziej rozpoznawalne produkty. Rozkładany telewizor i wiele innych użytkowych dzieł sztuki zostaną zaprezentowane podczas mediolańskich targów wzorniczych FuoriSalone 2019 rozpoczynających się 14 kwietnia. Chętni będą mogli zaopatrzyć się we własny egzemplarz w październiku, kiedy to sprzęt trafi do sklepów B&O. Został on wyceniony na 18 500 EUR (ok. 79 300 PLN).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne