Połącz się z nami

Newsy

IKEA i Sonos prezentują głośniki Symfonisk

Meble, które potrafią grać.

Opublikowane

dnia

O partnerstwie IKEI i Sonosa wiadomo już od wielu miesięcy, ale do tej pory firmy nie zdradzały żadnych szczegółów na temat planowanych produktów. Linia Symfonisk przestała być tajemnicą dopiero wczoraj – w jej skład wchodzą dwa głośniki, w tym jeden zintegrowany z lampą.

Nie wiemy jeszcze, jak będą nazywały się głośniki, ale znamy ich podstawową specyfikację. Lampa wyposażona zostanie w dwa wzmacniacze klasy D, jeden tweeter i jeden głośnik średnio-niskozakresowy w zamkniętej obudowie. Będzie ona współpracowała z inteligentnymi żarówkami z serii Trådfri (do osobnego dokupienia) – natężeniem ich świecenia będzie można sterować za pomocą specjalnego pokrętła. Jej koszt to 180 EUR (ok. 770 PLN).

Głośnik półkowy otrzyma na pozór podobną konfigurację: tweetera, głośnik średnio-niskozakresowy i dwa wzmacniacze w obudowie typu Bass-Reflex, ale najprawdopodobniej parametry przetworników będą różniły się pomiędzy produktami. Służy on do umieszczenia na półce lub… jako półka – po przymocowaniu do ściany udźwignie maksymalnie 3 kg przedmiotów, które na nim postawimy. To najmniejszy tego typu sprzęt w ofercie Sonosa. Zapłacimy za niego 100 EUR (ok. 430 PLN).

Produkty IKEA będą w pełni kompatybilne z systemem multiroom od Sonosa i Amazon Alexą. Otrzymają one również wsparcie dla Apple AirPlay 2. Ze względu na brak wewnętrznych mikrofonów nie skorzystamy z nich jak z inteligentnych głośników, więc do sterowania nimi za pomocą poleceń głosowych niezbędny będzie zewnętrzny sprzęt. Lampa i głośnik półkowy trafią do sprzedaży w sierpniu w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne