Połącz się z nami

Newsy

IKEA i Sonos prezentują głośniki Symfonisk

Meble, które potrafią grać.

O partnerstwie IKEI i Sonosa wiadomo już od wielu miesięcy, ale do tej pory firmy nie zdradzały żadnych szczegółów na temat planowanych produktów. Linia Symfonisk przestała być tajemnicą dopiero wczoraj – w jej skład wchodzą dwa głośniki, w tym jeden zintegrowany z lampą.

Nie wiemy jeszcze, jak będą nazywały się głośniki, ale znamy ich podstawową specyfikację. Lampa wyposażona zostanie w dwa wzmacniacze klasy D, jeden tweeter i jeden głośnik średnio-niskozakresowy w zamkniętej obudowie. Będzie ona współpracowała z inteligentnymi żarówkami z serii Trådfri (do osobnego dokupienia) – natężeniem ich świecenia będzie można sterować za pomocą specjalnego pokrętła. Jej koszt to 180 EUR (ok. 770 PLN).

Głośnik półkowy otrzyma na pozór podobną konfigurację: tweetera, głośnik średnio-niskozakresowy i dwa wzmacniacze w obudowie typu Bass-Reflex, ale najprawdopodobniej parametry przetworników będą różniły się pomiędzy produktami. Służy on do umieszczenia na półce lub… jako półka – po przymocowaniu do ściany udźwignie maksymalnie 3 kg przedmiotów, które na nim postawimy. To najmniejszy tego typu sprzęt w ofercie Sonosa. Zapłacimy za niego 100 EUR (ok. 430 PLN).

Produkty IKEA będą w pełni kompatybilne z systemem multiroom od Sonosa i Amazon Alexą. Otrzymają one również wsparcie dla Apple AirPlay 2. Ze względu na brak wewnętrznych mikrofonów nie skorzystamy z nich jak z inteligentnych głośników, więc do sterowania nimi za pomocą poleceń głosowych niezbędny będzie zewnętrzny sprzęt. Lampa i głośnik półkowy trafią do sprzedaży w sierpniu w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Denon prezentuje amplitunery zgodne z 8K

Newsy

TEST: JBL Bar 9.1 True Wireless

Testy

TEST: Audio Pro Drumfire

Testy

TEST: Tivoli Audio Music System Home

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!