Połącz się z nami

Newsy

IKEA i Sonos prezentują głośniki Symfonisk

Meble, które potrafią grać.

Opublikowane

dnia

O partnerstwie IKEI i Sonosa wiadomo już od wielu miesięcy, ale do tej pory firmy nie zdradzały żadnych szczegółów na temat planowanych produktów. Linia Symfonisk przestała być tajemnicą dopiero wczoraj – w jej skład wchodzą dwa głośniki, w tym jeden zintegrowany z lampą.

Nie wiemy jeszcze, jak będą nazywały się głośniki, ale znamy ich podstawową specyfikację. Lampa wyposażona zostanie w dwa wzmacniacze klasy D, jeden tweeter i jeden głośnik średnio-niskozakresowy w zamkniętej obudowie. Będzie ona współpracowała z inteligentnymi żarówkami z serii Trådfri (do osobnego dokupienia) – natężeniem ich świecenia będzie można sterować za pomocą specjalnego pokrętła. Jej koszt to 180 EUR (ok. 770 PLN).

Głośnik półkowy otrzyma na pozór podobną konfigurację: tweetera, głośnik średnio-niskozakresowy i dwa wzmacniacze w obudowie typu Bass-Reflex, ale najprawdopodobniej parametry przetworników będą różniły się pomiędzy produktami. Służy on do umieszczenia na półce lub… jako półka – po przymocowaniu do ściany udźwignie maksymalnie 3 kg przedmiotów, które na nim postawimy. To najmniejszy tego typu sprzęt w ofercie Sonosa. Zapłacimy za niego 100 EUR (ok. 430 PLN).

Produkty IKEA będą w pełni kompatybilne z systemem multiroom od Sonosa i Amazon Alexą. Otrzymają one również wsparcie dla Apple AirPlay 2. Ze względu na brak wewnętrznych mikrofonów nie skorzystamy z nich jak z inteligentnych głośników, więc do sterowania nimi za pomocą poleceń głosowych niezbędny będzie zewnętrzny sprzęt. Lampa i głośnik półkowy trafią do sprzedaży w sierpniu w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne