Połącz się z nami

Newsy

IKEA i Sonos prezentują głośniki Symfonisk

Meble, które potrafią grać.

Opublikowane

dnia

O partnerstwie IKEI i Sonosa wiadomo już od wielu miesięcy, ale do tej pory firmy nie zdradzały żadnych szczegółów na temat planowanych produktów. Linia Symfonisk przestała być tajemnicą dopiero wczoraj – w jej skład wchodzą dwa głośniki, w tym jeden zintegrowany z lampą.

Nie wiemy jeszcze, jak będą nazywały się głośniki, ale znamy ich podstawową specyfikację. Lampa wyposażona zostanie w dwa wzmacniacze klasy D, jeden tweeter i jeden głośnik średnio-niskozakresowy w zamkniętej obudowie. Będzie ona współpracowała z inteligentnymi żarówkami z serii Trådfri (do osobnego dokupienia) – natężeniem ich świecenia będzie można sterować za pomocą specjalnego pokrętła. Jej koszt to 180 EUR (ok. 770 PLN).

Głośnik półkowy otrzyma na pozór podobną konfigurację: tweetera, głośnik średnio-niskozakresowy i dwa wzmacniacze w obudowie typu Bass-Reflex, ale najprawdopodobniej parametry przetworników będą różniły się pomiędzy produktami. Służy on do umieszczenia na półce lub… jako półka – po przymocowaniu do ściany udźwignie maksymalnie 3 kg przedmiotów, które na nim postawimy. To najmniejszy tego typu sprzęt w ofercie Sonosa. Zapłacimy za niego 100 EUR (ok. 430 PLN).

Produkty IKEA będą w pełni kompatybilne z systemem multiroom od Sonosa i Amazon Alexą. Otrzymają one również wsparcie dla Apple AirPlay 2. Ze względu na brak wewnętrznych mikrofonów nie skorzystamy z nich jak z inteligentnych głośników, więc do sterowania nimi za pomocą poleceń głosowych niezbędny będzie zewnętrzny sprzęt. Lampa i głośnik półkowy trafią do sprzedaży w sierpniu w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne