Połącz się z nami

Newsy

Nalot policji na piratów komputerowych

Opublikowane

dnia

Opolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości komputerowej zabezpieczyli sprzęt komputerowy i nielegalne oprogramowanie o wartości 65 000 zł. Sprawcom grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

31 stycznia Policjanci z Wydziałów dw. z Przestępstwami Gospodarczymi KWP w Opolu i KMP w Opolu, po uzyskaniu informacji, że w jednej z firm na terenie powiatu opolskiego może dochodzić do obchodzenia technicznych zabezpieczeń w konsolach do gier, dokonali przeszukania pomieszczenia tej firmy. W czynnościach uczestniczył biegły z zakresu informatyki. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zabezpieczyli 3 komputery przenośne z zainstalowanymi najprawdopodobniej nielegalnymi programami operacyjnymi i użytkowymi firm Corel i Microsoft. Ponadto zabezpieczono 29 konsol {link_wew 7439}
Xbox360{/link_wew}, konsolę PSP, 55 płyt CD i DVD zawierających nielegalne kopie programów komputerowych. Wartość zabezpieczonego mienia oszacowana została na 50 000 zł.

Tego samego dnia policjanci zabezpieczyli w prywatnym mieszkaniu w Opolu, u mężczyzny ogłaszającego świadczenie usług w zakresie przerabiania konsol do gier, przerobioną konsolę do gier Xbox360, komputer z nielicencjonowanym oprogramowaniem oraz oprogramowaniem umożliwiającym przerabianie konsol. Dodatkowo zabezpieczonych zostało 50 płyt z nielegalnie skopiowanymi programami. Wartość zabezpieczonego mienia wyniosła w tym przypadku 15 000 zł.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne