Połącz się z nami

Newsy

Nalot policji na piratów komputerowych

Opolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości komputerowej zabezpieczyli sprzęt komputerowy i nielegalne oprogramowanie o wartości 65 000 zł. Sprawcom grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

31 stycznia Policjanci z Wydziałów dw. z Przestępstwami Gospodarczymi KWP w Opolu i KMP w Opolu, po uzyskaniu informacji, że w jednej z firm na terenie powiatu opolskiego może dochodzić do obchodzenia technicznych zabezpieczeń w konsolach do gier, dokonali przeszukania pomieszczenia tej firmy. W czynnościach uczestniczył biegły z zakresu informatyki. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zabezpieczyli 3 komputery przenośne z zainstalowanymi najprawdopodobniej nielegalnymi programami operacyjnymi i użytkowymi firm Corel i Microsoft. Ponadto zabezpieczono 29 konsol {link_wew 7439}
Xbox360{/link_wew}, konsolę PSP, 55 płyt CD i DVD zawierających nielegalne kopie programów komputerowych. Wartość zabezpieczonego mienia oszacowana została na 50 000 zł.

Tego samego dnia policjanci zabezpieczyli w prywatnym mieszkaniu w Opolu, u mężczyzny ogłaszającego świadczenie usług w zakresie przerabiania konsol do gier, przerobioną konsolę do gier Xbox360, komputer z nielicencjonowanym oprogramowaniem oraz oprogramowaniem umożliwiającym przerabianie konsol. Dodatkowo zabezpieczonych zostało 50 płyt z nielegalnie skopiowanymi programami. Wartość zabezpieczonego mienia wyniosła w tym przypadku 15 000 zł.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Piraci wydają więcej niż uczciwi użytkownicy

Newsy

Google dodało domeny Pirate Bay do cenzurowanej listy wyników wyszukiwania

Newsy

Użytkownicy BitTorrent są śledzeni

Newsy

Założyciel Pirate Bay aresztowany

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!