Połącz się z nami

Newsy

Wyciek danych klientów Morele.net

Wśród nich hasła dostępu, adresy e-mail i telefony.

Opublikowane

dnia

Niebezpieczeństwa związane z kradzieżą danych osobowych czyhają na nas nie tylko na portalach społecznościowych, ale również podczas internetowych zakupów. Grupa Morele poinformowała wczoraj klientów o dużym wycieku wrażliwych informacji z ich baz danych.

Szczegóły ataku są nieznane, ale firma przedstawiła zakres wyłudzonych danych. W ramach nieuprawnionego dostępu osoby trzecie zdobyły dostęp do adresów e-mail, numerów telefonów i danych adresowych klientów. Wśród ukradzionych informacji znalazły się również hasła dostępu – Morele zapewniają, że były one odpowiednio zaszyfrowane, ale ostrzega, że szyfr może zostać złamany. Jednocześnie firma informuje o bezpieczeństwie danych kart płatniczych, loginów do banków i innych informacji dotyczących płatności – te są przechowywane na innym serwerze. Oświadczenie nie podaje, jaka grupa osób została dotknięta wyciekiem, ale na wszelki wypadek stosowny komunikat wysłano do dużej grupy klientów.

Co powinni zrobić użytkownicy, którzy boją się przejęcia konta przez nieuprawnione osoby? Przede wszystkim muszą oni zmienić hasło używane w Morele.pl, a jeśli korzystali z niego także w innych miejscach w internecie, na wszelki wypadek zrobić to samo. Ponadto firma zaleca ostrożność w odpowiadaniu na podejrzane wiadomości e-mail i SMS z poleceniami zapłaty, które mogą być wysłane w celu wyłudzenia dostępu do konta. Luka bezpieczeństwa pozwalająca na kradzież informacji została załatana, a cała sprawa zgłoszona do Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz na policję.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Pierwszy w pełni kobiecy spacer kosmiczny

Dwie astronautki wymieniły zepsuty zasilacz.

Opublikowane

dnia

Spacer kosmiczny odbyty jedynie w kobiecym składzie był przez wiele lat jedynie marzeniem. Dopiero w piątek dwie amerykańskie astronautki, Christina Koch i Jessica Meir, po raz pierwszy z powodzeniem spędziły ponad siedem godzin na zewnątrz stacji kosmicznej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Motorola Razr ze składanym ekranem już w listopadzie

Oficjalny powrót jednego z najbardziej rozpoznawalnych telefonów.

Opublikowane

dnia

Motorola ogłosiła, że w październiku swoją premierę będzie miał telefon z klapką Razr. Wbrew pozorom nie cofnęliśmy się do 2004 roku – nowy Razr to następca kultowego modelu V3, ale wyposażony w pojedynczy, składany ekran.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne