Połącz się z nami

Newsy

Wyciek danych klientów Morele.net

Wśród nich hasła dostępu, adresy e-mail i telefony.

Opublikowane

dnia

Niebezpieczeństwa związane z kradzieżą danych osobowych czyhają na nas nie tylko na portalach społecznościowych, ale również podczas internetowych zakupów. Grupa Morele poinformowała wczoraj klientów o dużym wycieku wrażliwych informacji z ich baz danych.

Szczegóły ataku są nieznane, ale firma przedstawiła zakres wyłudzonych danych. W ramach nieuprawnionego dostępu osoby trzecie zdobyły dostęp do adresów e-mail, numerów telefonów i danych adresowych klientów. Wśród ukradzionych informacji znalazły się również hasła dostępu – Morele zapewniają, że były one odpowiednio zaszyfrowane, ale ostrzega, że szyfr może zostać złamany. Jednocześnie firma informuje o bezpieczeństwie danych kart płatniczych, loginów do banków i innych informacji dotyczących płatności – te są przechowywane na innym serwerze. Oświadczenie nie podaje, jaka grupa osób została dotknięta wyciekiem, ale na wszelki wypadek stosowny komunikat wysłano do dużej grupy klientów.

Co powinni zrobić użytkownicy, którzy boją się przejęcia konta przez nieuprawnione osoby? Przede wszystkim muszą oni zmienić hasło używane w Morele.pl, a jeśli korzystali z niego także w innych miejscach w internecie, na wszelki wypadek zrobić to samo. Ponadto firma zaleca ostrożność w odpowiadaniu na podejrzane wiadomości e-mail i SMS z poleceniami zapłaty, które mogą być wysłane w celu wyłudzenia dostępu do konta. Luka bezpieczeństwa pozwalająca na kradzież informacji została załatana, a cała sprawa zgłoszona do Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz na policję.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne