Połącz się z nami

Newsy

Wyciek danych klientów Morele.net

Wśród nich hasła dostępu, adresy e-mail i telefony.

Opublikowane

dnia

Niebezpieczeństwa związane z kradzieżą danych osobowych czyhają na nas nie tylko na portalach społecznościowych, ale również podczas internetowych zakupów. Grupa Morele poinformowała wczoraj klientów o dużym wycieku wrażliwych informacji z ich baz danych.

Szczegóły ataku są nieznane, ale firma przedstawiła zakres wyłudzonych danych. W ramach nieuprawnionego dostępu osoby trzecie zdobyły dostęp do adresów e-mail, numerów telefonów i danych adresowych klientów. Wśród ukradzionych informacji znalazły się również hasła dostępu – Morele zapewniają, że były one odpowiednio zaszyfrowane, ale ostrzega, że szyfr może zostać złamany. Jednocześnie firma informuje o bezpieczeństwie danych kart płatniczych, loginów do banków i innych informacji dotyczących płatności – te są przechowywane na innym serwerze. Oświadczenie nie podaje, jaka grupa osób została dotknięta wyciekiem, ale na wszelki wypadek stosowny komunikat wysłano do dużej grupy klientów.

Co powinni zrobić użytkownicy, którzy boją się przejęcia konta przez nieuprawnione osoby? Przede wszystkim muszą oni zmienić hasło używane w Morele.pl, a jeśli korzystali z niego także w innych miejscach w internecie, na wszelki wypadek zrobić to samo. Ponadto firma zaleca ostrożność w odpowiadaniu na podejrzane wiadomości e-mail i SMS z poleceniami zapłaty, które mogą być wysłane w celu wyłudzenia dostępu do konta. Luka bezpieczeństwa pozwalająca na kradzież informacji została załatana, a cała sprawa zgłoszona do Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz na policję.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne