Połącz się z nami

Newsy

Sprzęt umożliwiający grę na Switch za pomocą jednej ręki

Prosty adapter pomaga w obsłudze obydwu Joy-Conów jedną dłonią.

Gry komputerowe to pasja łącząca mnóstwo ludzi, niezależnie od ich wieku, narodowości czy stopnia sprawności fizycznej. Nawet jeśli deweloperzy nie zawsze pamiętają o swoich niepełnosprawnych odbiorcach, robią to inni gracze.

Adapter łączący dwa Joy-Cony – kontrolery do konsoli Nintendo Switch – w jedno urządzenie należy właśnie do tego typu rozwiązań „od graczy dla graczy”. W zamyśle twórców gracz steruje każdym kontrolerem za pomocą jednej dłoni. Rozwiązanie to czyniło konsolę właściwie bezużyteczną dla osób, które straciły władzę w jednej ręce. Z pomocą przyszedł im Julio Vazquez, który opracował prototyp adaptera łączącego dwa Joy-Cony w jedno urządzenie, które można łatwo obsługiwać jedną dłonią.

Adapter został udostępniony w modelu open source na portalu Thingiverse.com. Każdy posiadacz drukarki 3D może go łatwo wydrukować w niecałe półtorej godziny. Adapter dostosowany jest do ergonomii dłoni i dostosowany do długich sesji grania. Autor rozwiązania udostępnił swoje dzieło w dwóch wielkościach – dla dzieci i dla dorosłych. Adapter dostępny jest pod adresem www.thingiverse.com/thing:2443517.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Creative Sound Blaster X3 – kiedy zintegrowana karta to za mało

Publikacje

Samsung QLED najlepszym przyjacielem nowych konsol

Newsy

Dell prezentuje nowości z serii XPS, G i Alienware

Newsy

Premiera silnika graficznego Unreal Engine 5

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!