Połącz się z nami

Newsy

Sprzęt umożliwiający grę na Switch za pomocą jednej ręki

Prosty adapter pomaga w obsłudze obydwu Joy-Conów jedną dłonią.

Opublikowane

dnia

Gry komputerowe to pasja łącząca mnóstwo ludzi, niezależnie od ich wieku, narodowości czy stopnia sprawności fizycznej. Nawet jeśli deweloperzy nie zawsze pamiętają o swoich niepełnosprawnych odbiorcach, robią to inni gracze.

Adapter łączący dwa Joy-Cony – kontrolery do konsoli Nintendo Switch – w jedno urządzenie należy właśnie do tego typu rozwiązań „od graczy dla graczy”. W zamyśle twórców gracz steruje każdym kontrolerem za pomocą jednej dłoni. Rozwiązanie to czyniło konsolę właściwie bezużyteczną dla osób, które straciły władzę w jednej ręce. Z pomocą przyszedł im Julio Vazquez, który opracował prototyp adaptera łączącego dwa Joy-Cony w jedno urządzenie, które można łatwo obsługiwać jedną dłonią.

Adapter został udostępniony w modelu open source na portalu Thingiverse.com. Każdy posiadacz drukarki 3D może go łatwo wydrukować w niecałe półtorej godziny. Adapter dostosowany jest do ergonomii dłoni i dostosowany do długich sesji grania. Autor rozwiązania udostępnił swoje dzieło w dwóch wielkościach – dla dzieci i dla dorosłych. Adapter dostępny jest pod adresem www.thingiverse.com/thing:2443517.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne