Połącz się z nami

Newsy

Hyundai prezentuje auto otwierane za pomocą odcisku palca

Prawie jak w smartfonie.

Opublikowane

dnia

Czytniki linii papilarnych są coraz bardziej popularne nie tylko w telefonach i ultrabookach. Hyundai zaprezentował właśnie przeznaczoną na rynek chiński wersję modelu Santa Fe 2019, który będzie można otwierać i włączać za pomocą odcisku palca.

Czujniki wbudowane w klamkę i przycisk start-stop będą wykorzystywały pojemność elektryczną ludzkiego ciała, dzięki czemu mają być odporne na próby zhakowania i fałszerstwa. Do każdego samochodu będzie można przypisać kilka odcisków tak, aby mogli z niego korzystać różni kierowcy. Auto zapamięta ustawienia fotela i lusterek dla każdego z nich, dzięki czemu nie będą musieli ręcznie zmieniać ich przed jazdą – w przyszłości zakres personalizacji będzie można rozszerzyć także o preferowaną temperaturę i tryb jazdy. Hyundai zapowiada, że zastosowany przez nich czytnik myli się jedynie w 1 przypadku na 50 000 – taki sam współczynnik podaje Apple w materiałach dotyczących Touch ID.

Oprócz nowatorskiego systemu dostępu, Santa Fe 2019 otrzyma także technologię monitorowania tylnej kanapy, która ostrzeże kierowcę, jeśli pozostawi on coś (lub kogoś) w tym miejscu, integrację z głosową wyszukiwarką Baidu i ładowarkę indukcyjną. Samochód z czytnikami linii papilarnych będzie początkowo dostępny jedynie w Chinach, ale niewykluczone, że zastosowana w nim technologia zostanie wykorzystana również w innych modelach przeznaczonych na światowe rynki.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne