SOCJAL
Do góry


Hyundai prezentuje auto otwierane za pomocą odcisku palca

Prawie jak w smartfonie.

Czytniki linii papilarnych są coraz bardziej popularne nie tylko w telefonach i ultrabookach. Hyundai zaprezentował właśnie przeznaczoną na rynek chiński wersję modelu Santa Fe 2019, który będzie można otwierać i włączać za pomocą odcisku palca.

Czujniki wbudowane w klamkę i przycisk start-stop będą wykorzystywały pojemność elektryczną ludzkiego ciała, dzięki czemu mają być odporne na próby zhakowania i fałszerstwa. Do każdego samochodu będzie można przypisać kilka odcisków tak, aby mogli z niego korzystać różni kierowcy. Auto zapamięta ustawienia fotela i lusterek dla każdego z nich, dzięki czemu nie będą musieli ręcznie zmieniać ich przed jazdą – w przyszłości zakres personalizacji będzie można rozszerzyć także o preferowaną temperaturę i tryb jazdy. Hyundai zapowiada, że zastosowany przez nich czytnik myli się jedynie w 1 przypadku na 50 000 – taki sam współczynnik podaje Apple w materiałach dotyczących Touch ID.

Oprócz nowatorskiego systemu dostępu, Santa Fe 2019 otrzyma także technologię monitorowania tylnej kanapy, która ostrzeże kierowcę, jeśli pozostawi on coś (lub kogoś) w tym miejscu, integrację z głosową wyszukiwarką Baidu i ładowarkę indukcyjną. Samochód z czytnikami linii papilarnych będzie początkowo dostępny jedynie w Chinach, ale niewykluczone, że zastosowana w nim technologia zostanie wykorzystana również w innych modelach przeznaczonych na światowe rynki.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy