Połącz się z nami

Technologie

Właściciele Tesli zagrają w Cupheada na… swoich samochodach

Sterowanie tylko za pomocą pada na USB.

Opublikowane

dnia

Zwykłe systemy multimedialne to za mało dla Elona Muska, który wprowadza do Tesli coraz to nowe ciekawostki. Po „trybie imprezowym” przyszedł czas na prezent dla graczy – grę Cuphead, w którą zagrają w samochodzie.

Elon Musk niejednokrotnie wspominał o planach zintegrowania systemu multimedialnego samochodów Tesli z dwoma popularnymi silnikami graficznymi: Unity i Unreal Engine. Prace nad tym pierwszym najwyraźniej posuwają się znacząco do przodu, ponieważ już w tym roku jedna z gier powstała na Unity trafi do aut Model S, Model X i Model 3. Będzie to Cuphead, platformówka 2D znana z oprawy graficznej przypominającej stare animacje Disneya i wysokiego poziomu trudności.

Z uwagi na ograniczoną ilość pamięci wewnętrznej, kierowcy będą mogli zagrać jedynie w pierwszy „świat” gry, Inkwell Isle One, a do zabawy potrzebny im będzie kontroler USB. Za adaptację Cupheada na systemy multimedialne odpowiada studio StudioMDHR, czyli twórcy oryginału.

Cuphead to nie jedyna gra, jaką będą mogli przejść posiadacze Tesli bez wychodzenia ze swoich samochodów. W zeszłym roku auta wzbogaciły się o szereg prostych gier zaimportowanych z Atari: Missile Command, Asteroids czy Lunar Lander. Elon Musk zapowiada, że to dopiero początek, a wśród planowanych tytułów jest symulator jazdy quadem po pustyni. Nadchodzącymi grami będzie można sterować nie tylko za pomocą pada, ale także ekranu dotykowego i przycisków na kierownicy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne