Połącz się z nami

Technologie

Właściciele Tesli zagrają w Cupheada na… swoich samochodach

Sterowanie tylko za pomocą pada na USB.

Opublikowane

dnia

Zwykłe systemy multimedialne to za mało dla Elona Muska, który wprowadza do Tesli coraz to nowe ciekawostki. Po „trybie imprezowym” przyszedł czas na prezent dla graczy – grę Cuphead, w którą zagrają w samochodzie.

Elon Musk niejednokrotnie wspominał o planach zintegrowania systemu multimedialnego samochodów Tesli z dwoma popularnymi silnikami graficznymi: Unity i Unreal Engine. Prace nad tym pierwszym najwyraźniej posuwają się znacząco do przodu, ponieważ już w tym roku jedna z gier powstała na Unity trafi do aut Model S, Model X i Model 3. Będzie to Cuphead, platformówka 2D znana z oprawy graficznej przypominającej stare animacje Disneya i wysokiego poziomu trudności.

Z uwagi na ograniczoną ilość pamięci wewnętrznej, kierowcy będą mogli zagrać jedynie w pierwszy „świat” gry, Inkwell Isle One, a do zabawy potrzebny im będzie kontroler USB. Za adaptację Cupheada na systemy multimedialne odpowiada studio StudioMDHR, czyli twórcy oryginału.

Cuphead to nie jedyna gra, jaką będą mogli przejść posiadacze Tesli bez wychodzenia ze swoich samochodów. W zeszłym roku auta wzbogaciły się o szereg prostych gier zaimportowanych z Atari: Missile Command, Asteroids czy Lunar Lander. Elon Musk zapowiada, że to dopiero początek, a wśród planowanych tytułów jest symulator jazdy quadem po pustyni. Nadchodzącymi grami będzie można sterować nie tylko za pomocą pada, ale także ekranu dotykowego i przycisków na kierownicy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne