Połącz się z nami

Technologie

Awaria Google Cloud utrudniła korzystanie z niej w weekend

Przyczyną miało być przeciążenie w transmisji danych.

Opublikowane

dnia

Moglibyśmy długo pisać o zaletach systemów chmurowych, ale niestety mają one także swoje wady. W ten weekend serwisy oparte na Google Cloud nie działały tak, jak powinny, uniemożliwiając użytkownikom korzystanie z nich.

Pierwsze problemy zostały zauważone w niedzielę, w Stanach Zjednoczonych, Europie i Brazylii – oficjalna mapa udostępniona przez Google wskazuje, że problemem została objęta także Polska. Niektórzy użytkownicy próbujący sprawdzić wiadomości na Gmailu lub obejrzeć filmy na YouTube zauważyli, że strony nie chcą się odświeżyć. Bardzo szybko okazało się, że przyczyną sytuacji jest nagła awaria Google Cloud, która wpłynęła na działanie także innych serwisów działających w tej chmurze, również tych nienależących do Google: iCloud i iMessage od Apple, Snapchata czy Discorda.

Problem został szybko zidentyfikowany jako nagłe, niewyjaśnione obciążenie sieci zlokalizowane we wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Na razie nie wiadomo, co dokładnie spowodowało awarię Google Cloud – dokładne przyczyny sytuacji zostaną zbadane, a wyniki analizy przedstawione w oficjalnym raporcie. Google udało się przywrócić prawidłowe działanie chmury w poniedziałek około pierwszej nad ranem naszego czasu. Opublikowane statystyki wskazują, że nie wszystkie aplikacje zostały dotknięte awarią – bez problemów można było korzystać z Map Google, Bloggera i serwisu Classroom. Bezbłędnie działał także… Google+, od kilku miesięcy dostępny jedynie w wersji dla przedsiębiorstw.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple iOS 13.2.2 już dostępny

Rozwiązuje błąd związany z zamykaniem apek w tle.

Opublikowane

dnia

iOS i iPadOS to systemy operacyjne nastawione na produktywność, ale i one nie zawsze ustrzegają się błędów, które mogą na nią negatywnie wpłynąć. Przykładem niech będzie wprowadzony w iOS 13 bug, przedwcześnie zamykający apki działające w tle i często powodujący utratę wyników pracy. Nowa aktualizacja ma go wyeliminować.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Basilisk Ultimate i Basilisk X HyperSpeed już dostępne

Myszy o 25% szybsze od innych bezprzewodowych gryzoni.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka lat temu gracze niezbyt przychylnie patrzyli na bezprzewodowe myszy i klawiatury. Technologia poszła jednak do przodu, a obecnie dostępne peryferia potrafią rywalizować z tymi przewodowymi. Przykładem mogą być nowe myszy z serii Basilisk od Razera.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

James Dean powróci na ekran za sprawą CGI

Aktor właśnie otrzymał „pośmiertny angaż”.

Opublikowane

dnia

James Dean to legenda kina amerykańskiego. Jego tragiczna śmierć w 1955 roku uczyniła z niego ikonę wśród młodych, zbuntowanych ludzi. Dzięki zdobyczom technologii już niedługo zobaczymy go w zupełnie nowej roli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi Mi CC9 Pro i Mi Watch oficjalnie

Mocna konkurencja dla produktów Apple?

Opublikowane

dnia

Tańsi producenci często oskarżani są o kopiowanie tych droższych. W przypadku nowych produktów Xiaomi nietrudno jest wskazać ich, hmm, inspiracje, ale uwagę zwracają przede wszystkim ich niezłe wnętrzności… i cena.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne