Połącz się z nami

Technologie

Awaria Google Cloud utrudniła korzystanie z niej w weekend

Przyczyną miało być przeciążenie w transmisji danych.

Opublikowane

dnia

Moglibyśmy długo pisać o zaletach systemów chmurowych, ale niestety mają one także swoje wady. W ten weekend serwisy oparte na Google Cloud nie działały tak, jak powinny, uniemożliwiając użytkownikom korzystanie z nich.

Pierwsze problemy zostały zauważone w niedzielę, w Stanach Zjednoczonych, Europie i Brazylii – oficjalna mapa udostępniona przez Google wskazuje, że problemem została objęta także Polska. Niektórzy użytkownicy próbujący sprawdzić wiadomości na Gmailu lub obejrzeć filmy na YouTube zauważyli, że strony nie chcą się odświeżyć. Bardzo szybko okazało się, że przyczyną sytuacji jest nagła awaria Google Cloud, która wpłynęła na działanie także innych serwisów działających w tej chmurze, również tych nienależących do Google: iCloud i iMessage od Apple, Snapchata czy Discorda.

Problem został szybko zidentyfikowany jako nagłe, niewyjaśnione obciążenie sieci zlokalizowane we wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Na razie nie wiadomo, co dokładnie spowodowało awarię Google Cloud – dokładne przyczyny sytuacji zostaną zbadane, a wyniki analizy przedstawione w oficjalnym raporcie. Google udało się przywrócić prawidłowe działanie chmury w poniedziałek około pierwszej nad ranem naszego czasu. Opublikowane statystyki wskazują, że nie wszystkie aplikacje zostały dotknięte awarią – bez problemów można było korzystać z Map Google, Bloggera i serwisu Classroom. Bezbłędnie działał także… Google+, od kilku miesięcy dostępny jedynie w wersji dla przedsiębiorstw.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne