Połącz się z nami

Technologie

Awaria Google Cloud utrudniła korzystanie z niej w weekend

Przyczyną miało być przeciążenie w transmisji danych.

Opublikowane

dnia

Moglibyśmy długo pisać o zaletach systemów chmurowych, ale niestety mają one także swoje wady. W ten weekend serwisy oparte na Google Cloud nie działały tak, jak powinny, uniemożliwiając użytkownikom korzystanie z nich.

Pierwsze problemy zostały zauważone w niedzielę, w Stanach Zjednoczonych, Europie i Brazylii – oficjalna mapa udostępniona przez Google wskazuje, że problemem została objęta także Polska. Niektórzy użytkownicy próbujący sprawdzić wiadomości na Gmailu lub obejrzeć filmy na YouTube zauważyli, że strony nie chcą się odświeżyć. Bardzo szybko okazało się, że przyczyną sytuacji jest nagła awaria Google Cloud, która wpłynęła na działanie także innych serwisów działających w tej chmurze, również tych nienależących do Google: iCloud i iMessage od Apple, Snapchata czy Discorda.

Problem został szybko zidentyfikowany jako nagłe, niewyjaśnione obciążenie sieci zlokalizowane we wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Na razie nie wiadomo, co dokładnie spowodowało awarię Google Cloud – dokładne przyczyny sytuacji zostaną zbadane, a wyniki analizy przedstawione w oficjalnym raporcie. Google udało się przywrócić prawidłowe działanie chmury w poniedziałek około pierwszej nad ranem naszego czasu. Opublikowane statystyki wskazują, że nie wszystkie aplikacje zostały dotknięte awarią – bez problemów można było korzystać z Map Google, Bloggera i serwisu Classroom. Bezbłędnie działał także… Google+, od kilku miesięcy dostępny jedynie w wersji dla przedsiębiorstw.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

The Frame: ponad 1200 dzieł sztuki dostępnych w Art Store

Kolekcja Art Store wzbogaciła się m.in. o dzieła autorów z Chile i Polski.

Opublikowane

dnia

przez

The Frame, jako koncept telewizora, który jednocześnie stanowi nowoczesną platformę dostępu do sztuki, cały czas ewoluuje. Podczas targów IFA dowiedzieliśmy się, że kolekcja dostępna w ramach sklepu ze sztuką, czyli Samsung Art Store, wzbogaciła się o kolejne dzieła – jest ich już ponad 1200. Wśród nowości znajdziemy prace artystów z Polski i Chile.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

NASA znajduje pierwszą „superziemię”, która może mieć powierzchniowe oceany

Panuje na niej odpowiednia temperatura do powstania organicznego życia.

Opublikowane

dnia

Woda w większości odkrytych ciał niebieskich ma postać pary wodnej lub lodu, ale do tej pory Ziemia pozostawała jedyną planetą, na której powierzchni znajdowały się powierzchniowe oceany. Być może teraz do tego grona dołączy planeta K2-18b, na powierzchni której wykryto ślady pary wodnej, a być może także wody w stanie ciekłym.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HTC oficjalnie prezentuje Vive Cosmos

Pecetowy headset z wewnętrznym śledzeniem ruchów.

Opublikowane

dnia

Mimo dodatkowych czynności, jakie trzeba było wykonać, by w ogóle zagrać w jakiekolwiek tytuły VR, HTC Vive i Vive Pro cieszą się sporą popularnością wśród graczy. Ich następca, Vive Cosmos, jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla użytkowników niż poprzednie headsety.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prezentuje kolejne nowości

Nowa generacja Apple Watch, ulepszony iPad i nowe usługi.

Opublikowane

dnia

Premierze nowych iPhone’ów towarzyszyły inne ciekawe premiery. W tym roku najwięcej uwagi poświęcono piątej już odsłonie smartwatcha od Apple oraz nowemu obliczu podstawowego iPada. Poznaliśmy także kilka szczegółów dotyczących nadchodzących usług streamingowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max oficjalnie

Potrójna premiera od Apple w dwóch przedziałach cenowych.

Opublikowane

dnia

Tym razem Apple zerwało z zapoczątkowanym dwa lata temu zwyczajem nadawania swoim nowym smartfonom nazw z literą „X”, a zamiast tego zaprezentowało klasycznie brzmiące iPhone’y 11, 11 Pro i 11 Pro Max. Podobnie jak rok temu, w nowej linii znajdzie się jeden tańszy sprzęt i flagowiec w dwóch rozmiarach.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne