Połącz się z nami

Testy

TEST: Fibaro Inteligentne Ogrzewanie

W jaki sposób zapewnić sobie komfort cieplny i zredukować rachunki za ogrzewanie? Fibaro ma na to sposób…

Opublikowane

dnia

Produkty polskiej firmy Fibaro są jednymi z najchętniej wybieranych sprzętów smart home na świecie. Tym razem przetestujemy zestaw, w którego skład wchodzą głowice termostatyczne Heat Controller, czujnik Temperature Sensor i inteligentny hub Home Center Lite. Czy zapewni on nam miłe ciepełko przez całą dobę?

Ogrzewanie od Fibaro współpracuje z większością grzejników montowanych w polskich domach. Ich montaż i podłączanie jest proste: na początku ściągamy aplikację FIBARO Home Center i konfigurujemy huba, z którym parujemy głowice oraz dodatkowy czujnik. System dokona następnie pierwszej kalibracji. Jeden Temperature Sensor może współpracować z trzema Heat Controllerami naraz, co pomoże koordynować ich pracę, jeśli w pomieszczeniu znajduje się kilka grzejników. Apka dostępna jest w języku polskim, dzięki czemu żaden użytkownik nie powinien mieć problemu ze zlokalizowaniem niezbędnych opcji.

Tych zaś mamy do dyspozycji naprawdę sporo. System pozwala na regulowanie temperatury w zakresie od 10°C do 30°C w aplikacji mobilnej. Gdy korzystamy z głowic, zawęża się on do 16-24°C, ale każdy stopień sygnalizowany jest kolorowym podświetleniem LED-owego pierścienia umieszczonego na przodzie urządzenia, od błękitu po czerwień. Dzięki temu intuicyjnemu systemowi samo przyłożenie dłoni do Heat Controllera umożliwia sprawdzenie temperatury; sytuacja komplikuje się nieco po wejściu do menu urządzenia, w którym barwy sygnalizują trudne do zapamiętania ustawienia – bez zerknięcia w instrukcję obsługi się nie obejdzie.

Nasze głowice rozmieszczone zostały w różnych pokojach – jeden Heat Controller trafił do sypialni, a dwa pozostałe i Temperature Sensor – do salonu. Dla obydwu pomieszczeń stworzyliśmy osobne harmonogramy, uwzględniające godziny, w których nikt z nich nie korzysta, oraz czas powrotu z pracy. Głowice działały sprawnie: dostosowywały one tempo nagrzewania do wielkości pokojów, dzięki czemu o żądanej godzinie w mieszkaniu panowała ustalona temperatura. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby czasowo „nadpisać” harmonogram i ręcznie ustawić wyższą lub niższą temperaturę; LED-owy pierścień zacznie wtedy szybko migać.

Głowice monitorują także stan grzejnika, informując o jakichkolwiek awariach, i dbają o to, żeby w zaworach nie gromadził się kamień. Nie trzeba się martwić o ich ładowanie, ponieważ wbudowana bateria starcza na dobre kilka miesięcy, a jej uzupełnienie trwa ledwie dwie-trzy godziny.

Powiedzmy jeszcze parę słów o działaniu huba Home Center Lite. Służy on przede wszystkim do przypisywania urządzeń do konkretnych pomieszczeń, sprawdzania ich statusu oraz rozszerzania ekosystemu Fibaro o nowe gadżety. Umożliwia to na przykład sparowanie głowic lub czujnika z dodatkowym czujnikiem Door/Window Sensor (przydatne, gdy grzejnik nie znajduje się bezpośrednio pod otwieranym oknem) lub na przykład czujnikiem ruchu. Jest to prawdziwe centrum dowodzenia naszego inteligentnego domu.

System Fibaro to wspaniałe rozwiązanie dla entuzjastów smart home, którym zależy na pełnej kontroli nad funkcjami swojego domu.

Specyfikacja

  • Cena 1 999 PLN
  • Produkty The Heat Controller x 3, Home Center Lite, Temperature Sensor
  • Łączność aplikacja FIBARO Home Center, Apple HomeKit, Z-Wave, Amazon Alexa, Asystent Google
  • Ładowanie głowicy MicroUSB

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Testy

TEST: Audio Pro BT5

Bezprzewodowy, ale domowy – testujemy stylowy głośnik Bluetooth od Audio Pro.

Opublikowane

dnia

Bluetooth w głośnikach to technologia, którą kojarzymy przede wszystkim z przenośnymi, imprezowymi gadżetami – w stacjonarnym sprzęcie audio pełni ono najczęściej pomocniczą rolę, towarzysząc modułowi Wi-fi i różnego rodzaju technologiom multiroom. Właśnie dlatego z taką ciekawością sprawdziłem Audio Pro BT5, luksusowy, bezprzewodowy głośnik korzystający przede wszystkim z Bluetooth 4.0. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Jeśli szukasz stylowego sprzętu audio z obsługą Bluetooth, koniecznie sprawdź ten minimalistyczny sprzęt od Audio Pro.

Wynik
88

Plusy

Wyrafinowane, skandynawskie wzornictwo. Mocny i kolorowy dźwięk. Łatwe parowanie Bluetooth.

Minusy

Brak separacji stereo. 

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: MSI GS75 Stealth 8SG

MSI próbuje swoich sił w segmencie gamingowych laptopów, które wcale nie wyglądają na sprzęt dla graczy.

Opublikowane

dnia

Przywykliśmy do wizerunku gamingowych laptopów jako czarnych maszyn ozdobionych kolorowymi, podświetlanymi akcentami, które przenośne są tylko z nazwy. Niektórzy producenci zorientowali się, że spora część odbiorców nie przepada za taką stylistyką, dlatego od pewnego czasu popularność zyskują „zamaskowane” komputery dla graczy: urządzenia o poważnym wyglądzie i równie poważnej specyfikacji. Sprawdźmy, czy MSI GS75 Stealth może zdobyć uznanie w tym segmencie rynku. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Idea przyświecająca GS75 Stealth jest bardzo dobra, ale niestety sprzęt działa jedynie poprawnie.

Wynik
64

Plusy

Wysoka wydajność. Przenośny i lekki. Bardzo dobra klawiatura i ekran.

Minusy

Słabe audio. Komputer mocno się nagrzewa i jest bardzo głośny. Krótki czas gry na baterii. 

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: TP-Link Deco M3W

Czas na starcie roku: dodatkowy węzeł sieci MESH kontra martwe punkty.

Opublikowane

dnia

przez

Temat martwych punktów i słabego zasięgu sieci domowej na łamach „Magazynu T3” powraca tak często jak problemy z internetem w mieszkaniach czytelników, o których zdarza im się do nas pisać. Na szczęście TP-Link po raz kolejny zaproponowało nam ciekawy sposób na walkę ze słabym zasięgiem – sprawdźmy, jak Deco M3W poradzi sobie z tym niełatwym zadaniem. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Z Deco M3W skorzystają tylko osoby, które mają w domu sieć MESH od TP-Link, ale nie będą one zawiedzione jego wydajnością. 

Wynik
80

Plusy

Łatwa konfiguracja i obsługa. Bardzo dobra szybkość i stabilność sygnału.

Minusy

Działa tylko z innymi routerami Deco. Konstrukcja, która może utrudniać znalezienie odpowiedniego miejsca na moduł.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Apple MacBook Air

Sprawdźmy, czym zaskoczy nas nowa wersja znanego i lubianego laptopa od Apple.

Opublikowane

dnia

przez

Apple lubuje się w delikatnym odświeżaniu swoich produktów z roku na rok, rzadko kiedy decydując się na rewolucję pokroju iPhone’a X. Podobnie jest z tegorocznym MacBookiem Air; szczęśliwi posiadacze poprzedniej edycji raczej nie będą przekonani do kupna tej nowej, ale jeśli na twoim biurku do tej pory nie zagościł ultralekki laptop z macOS, to dobry moment na zmianę tego stanu rzeczy. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Niewiele tu nowości w porównaniu z poprzednią edycją, ale MacBook Air pozostaje jednym z fajniejszych ultraprzenośnych laptopów do pracy i zabawy.

Wynik
83

Plusy

Wydajny laptop o bardzo dobrym czasie pracy na baterii. Ekran z technologią TrueTone.

Minusy

W standardzie tylko 128 GB pamięci wewnętrznej, a jej powiększenie jest bardzo drogie. Słaba kamerka internetowa.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: iRobot Braava jet m6

Czy nowa generacja robota mopującego poradzi sobie ze wszystkimi zanieczyszczeniami, które postawimy na jej drodze?

Opublikowane

dnia

przez

Roboty odkurzające pomagają nam w usuwaniu codziennych zanieczyszczeń, ale od czasu do czasu wymagają pomocy w utrzymaniu pełnej higieny domu. Sprzątanie twardych podłóg na mokro to czynność, którą kiedyś musieliśmy wykonywać samodzielnie. Na szczęście mamy rok 2019 i możemy zlecić ją sprytnemu pomocnikowi – Braava jet m6 to najbardziej zaawansowany robot mopujący, jakiemu możemy powierzyć nasze parkiety.  

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Braava jet m6 to funkcjonalny robot do czyszczenia twardych podłóg, który potrafi działać w tandemie z innymi produktami iRobot – z nim już nigdy nie będziesz musiał samodzielnie sprzątać!

Wynik
88

Plusy

Możliwość kompleksowej obsługi z poziomu aplikacji iRobot HOME. Wygoda obsługi i konserwacji. Wysoka dokładność sprzątania.

Minusy

Dokupywanie nakładek jednorazowych i detergentu do mopowania na mokro generuje dodatkowe koszty.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne