Połącz się z nami

Technologie

Twitter chce likwidować nieaktywne konta

Ma to uwolnić nieużywane nazwy użytkownika.

Opublikowane

dnia

Większość z nas spotkała się z sytuacją, gdy chcieliśmy stworzyć konto na jakimś portalu, ale okazało się, że nasza standardowa nazwa użytkownika została już zajęta, na dodatek przez użytkownika, który nie był aktywny od lat. W grudniu Twitter zacznie kasować takie nieaktywne konta.

Wielkie kasowanie dotyczy kont, na które nikt nie logował się od ponad sześciu miesięcy. Przed usunięciem profilu Twitter prześle ich właścicielom informację o nadchodzącej dezaktywacji, w której poprosi ich także o zalogowanie się przed 11 grudnia. Nie wymagane jest nawet pisanie żadnego tweeta, wystarczy samo wprowadzenie danych logowania. Wszyscy użytkownicy, którzy o tym zapomną, będą musieli pogodzić się z utratą konta. Twitter zapowiada, że nieaktywne profile nie zostaną usunięte natychmiast, ale stopniowo; proces potrwa nawet kilka miesięcy.

Ruch ten to przede wszystkim chęć uwolnienia zajętych, ale nieużywanych nazw użytkowników – dzięki temu nowi użytkownicy, którzy chcą założyć profil o danej nazwie, nie będą zmuszeni do tworzenia jego wariantów zakończonych cyframi lub szukania czegoś innego. Usuwanie nieaktywnych kont ma również utrudnić działalność osób, które wykorzystują fałszywe konta na przykład do agitacji politycznej, korzystając z nich tylko w okresie kampanii wyborczych, często rozpowszechniając przy tym fake newsy lub szkalując oponenta.

Decyzja Twittera spotkała się z mieszanym przyjęciem. Wiele osób chwali „uwolnienie” nieużywanych nazw, ale wiele zwraca uwagę także na inne aspekty, na przykład kasowanie kont należących do osób zmarłych. Twitter nie posiada opcji upamiętnienia nieżyjących użytkowników poprzez zachowanie ich profilu w nienaruszonym stanie, dlatego ich bliscy nie mogą nic zrobić, by uchronić stronę – a w tym kawałek pamięci po zmarłym – przed usunięciem. Podobnie nieprzyjemna sytuacja może spotkać osoby ciężko chore lub z jakiegoś powodu czasowo pozbawione dostępu do internetu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Columbia prezentuje kurtki inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny”

Specjalna edycja kurtek Challenger nawiązuje zarówno do jasnej jak i ciemnej strony mocy.

Opublikowane

dnia

przez

Columbia Sportswear prezentuje Challenger – kurtkę z wyjątkowej serii  Star Wars Force Edition, inspirowanej finalnym starciem jasnej i ciemnej strony mocy.  Fani mogą teraz pokazać, z którą częścią bohaterów się identyfikują: wybierając czarną kurtkę „ciemnej strony” z detalami nawiązującymi do Imperium, lub szarą – „jasnej strony” – z elementami odsyłającymi do stylistyki Sojuszu Rebeliantów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Zdjęcia Google z funkcją czatu

Łatwiejsze przesyłanie, komentowanie i zapisywanie fotek.

Opublikowane

dnia

Google wielokrotnie eksperymentowało z komunikatorami i mediami społecznościowymi: Allo okazało się spektakularną porażką, podobnie zresztą jak Google+. Teraz namiastka social media trafi do niespodziewanego miejsca, czyli aplikacji Zdjęcia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera Motoroli One Hyper

Wysuwany aparat przedni, Android 10 i całkiem mocna specyfikacja.

Opublikowane

dnia

Pod szyldem Motoroli od wielu lat produkowane są smartfony ze średniej półki. One Hyper, ich najnowszy model, co prawda nie może konkurować z tegorocznymi flagowcami, ale nie jest takim znowu zwyczajnym „średniaczkiem”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne