Połącz się z nami

Newsy

Raspberry Pi 4 ma problemu z zasilaniem przez USB-C

Spora niedogodność dla posiadaczy nowego Raspberry.

Raspberry Pi 4 to nowa iteracja niezwykle popularnego komputera dla majsterkowiczów. Najnowsza wersja otrzymała tym razem port USB-C, który służy do zasilania całego układu. Niestety z powodu dość podstawowego błędu przy projektowaniu płytki port ten nie rozpoznaje dużej liczby przewodów, a co za tym idzie nie zasila wtedy komputera.

Ten dość poważy problem nastąpił w wyniku przypisania tylko jednego rezystora do dwóch pinów. Z oficjalnych specyfikacji interfejsu USB-C jasno wynika, że każdy pin powinien mieć swój własny rezystor. W rezultacie użytkownicy, którzy zakupili nowe Raspberry Pi 4 mają mały problem, gdyż duża liczba przewodów USB-C (między innymi te sprzedawane przez Apple) jest interpretowana przez rzeczony port jako adapter audio.

Jak zapewniła firma problem ten zostanie rozwiązany przy budowie kolejnej płyt głównej, a do tego czasu twórcy Raspberry Pi polecają korzystać z dostarczone z zestawem zasilacza i kompatybilnych przewodów USB-C. Szkoda tylko, że panowie nie byli tacy mądrzy przy studiowaniu specyfikacji rzeczonego interfejsu – może wtedy uniknęliby tej wpadki.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Creative Sound BlasterX G6 – głos gracza

Publikacje

TEST: WD My Passport SSD

Testy

IFA 2020: modułowa mysz Razer Naga Pro

Newsy

TEST: Roccat Vulcan 122 AIMO

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!