Połącz się z nami

Technologie

Raspberry Pi 4 ma problemu z zasilaniem przez USB-C

Spora niedogodność dla posiadaczy nowego Raspberry.

Opublikowane

dnia

Raspberry Pi 4 to nowa iteracja niezwykle popularnego komputera dla majsterkowiczów. Najnowsza wersja otrzymała tym razem port USB-C, który służy do zasilania całego układu. Niestety z powodu dość podstawowego błędu przy projektowaniu płytki port ten nie rozpoznaje dużej liczby przewodów, a co za tym idzie nie zasila wtedy komputera.

Ten dość poważy problem nastąpił w wyniku przypisania tylko jednego rezystora do dwóch pinów. Z oficjalnych specyfikacji interfejsu USB-C jasno wynika, że każdy pin powinien mieć swój własny rezystor. W rezultacie użytkownicy, którzy zakupili nowe Raspberry Pi 4 mają mały problem, gdyż duża liczba przewodów USB-C (między innymi te sprzedawane przez Apple) jest interpretowana przez rzeczony port jako adapter audio.

Jak zapewniła firma problem ten zostanie rozwiązany przy budowie kolejnej płyt głównej, a do tego czasu twórcy Raspberry Pi polecają korzystać z dostarczone z zestawem zasilacza i kompatybilnych przewodów USB-C. Szkoda tylko, że panowie nie byli tacy mądrzy przy studiowaniu specyfikacji rzeczonego interfejsu – może wtedy uniknęliby tej wpadki.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Facebook Libra traci poparcie Visy i MasterCard

Poważne kłopoty kryptowaluty Facebooka.

Opublikowane

dnia

Ledwie tydzień temu pisaliśmy o wycofaniu się systemu płatności PayPal z organizacji Libra, mającej na celu stworzenie uniwersalnej kryptowaluty. Teraz ambitny projekt zapoczątkowany przez Facebooka otrzymał kolejny cios, tym razem ze strony pięciu kolejnych partnerów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Toyota prezentuje odświeżony model Mirai

Samochód zasilany ulepszonymi ogniwami wodorowymi.

Opublikowane

dnia

Wdrożenie i rozpowszechnienie paliw alternatywnych jest obecnie jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed rynkiem motoryzacji. Toyota Mirai była pierwszym komercyjnym samochodem zasilanym ogniwami wodorowymi. W pięć lat od premiery technologia powraca w udoskonalonym wydaniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne