Połącz się z nami

Technologie

Nintendo Switch Lite – nowa konsola już tej jesieni

Jest sens oszczędzać?

Opublikowane

dnia

Firma Nintendo pochwaliła się swoją nową konsolą, która ujrzy światło dzienne już tej jesieni. Nintendo Switch Lite to kieszonkowa wersja znanego już nam Switcha, która przeznaczona jest przede wszystkich dla mobilnych graczy. Konsola w wersji Lite będzie o 100 USD tańsza od swojego kuzyna, ale pozbędzie się kilku dużych funkcji znanych z dotychczasowej wersji.

Nintendo Switch Lite to typowa konsola kieszonkowa, w produkcji których firma Nintendo ma nie lada doświadczenie. Już pierwszy Switch mógł się pochwalić trybem mobilnym. Oferował on kilka godzin grania w podróży lub w plenerze dzięki wbudowanem ekranowi i kontrolerom Joy-Con. Nowa wersja opiera swoje istnienie wyłącznie na tym filarze. Switch Lite nie będzie można podłączyć do telewizora, a Joy-Cony są w tym wypadku na stałe przymocowane do obudowy konsoli. W zamian za to urządzenie straciło na wadze i może dłużej działać na baterii. Zmianie na lepsze uległ również lewy D-pad, który zastąpił dotychczasowe przyciski i ekran, który zmalał z 6,2 do 5,5 cala. Dobra wiadomość jest jednak taka, że większość gier dostępnych na Nintendo Switch będzie działać na Lite. Wyjątkiem będę te produkcje, które wymagają odłączanych Joy-Conów. W celu uniknięcia niedomówień producent będzie również umieszczał specjalne oznaczenie na grach, które poinformuje gracza o możliwości odpalenia tytułu na kieszonkowej wersji.

Rynek kieszonkowych konsol ostatnimi laty znacznie się skurczył. Od dłuższego czasu na półkach sklepowych nie ma już chociażby konsoli PS Vita, która została oficjalnie uśmiercona przez Sony. Między innymi dlatego Nintendo jest obecnie konkurencją samą dla siebie w tym sektorze. Jeśli mobilny charakter Lite do was przemawia będziecie musieli do jesieni odłożyć 199 USD. Konsola będzie dostępna w trzech kolorach (szarym, żółtym i turkusowym).

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Otwarta beta GOG GALAXY 2.0 już dostępna

Sprawdź, jakie możliwości daje ci GOG GALAXY 2.0!

Opublikowane

dnia

GOG GALAXY 2.0, aplikacja, dzięki której połączysz wszystkie swoje gry i znajomych w jednym miejscu, jest już dostępna w otwartej becie. Wejdź na www.gogalaxy.com i dołącz do innych graczy. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Chiny zakazują zagranicznego sprzętu i oprogramowania w urzędach

Odpowiedź na amerykańskie obostrzenia.

Opublikowane

dnia

Nie wydaje się, żeby konflikt handlowy na linii Chiny-Stany Zjednoczone był bliski końcowi – sytuacja wciąż się zaostrza. Wiele bitew toczonych jest na rynku technologicznym: ostatnia z nich dotyczy oprogramowania i sprzętu wykorzystywanego przez instytucje rządowe i administracyjne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google dodaje nowe funkcje do Pixeli

Rozmycie tła po zrobieniu zdjęcia i filtrowanie połączeń.

Opublikowane

dnia

Pixel 4 na starcie nie był najoryginalniejszym spośród tegorocznych flagowców, ale Google obiecało, że przyszłe aktualizacje pozwolą użytkownikom skorzystać z pełni możliwości smartfona. Firma właśnie udostępniła pierwszy z wielu dużych „pakietów nowości”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne