Połącz się z nami

Technologie

Apple odświeżyło swoją ofertę MacBooków

Koniec 12-calowego MacBooka i nowe procesory dla Macbooka Pro.

Opublikowane

dnia

Jeśli przymierzaliście się do zakupu MacBooka to dzisiaj musicie jeszcze raz przeanalizować ofertę giganta z Cupertino. Apple dokonało kilku istotnych zmian w szeregach swoich laptopów i chyba wszyscy zgodzimy się, że są to zmiany na lepsze.

Zacznijmy od najważniejszego: po wielu latach w końcu doczekaliśmy się odejście na niezasłużoną emeryturę 12-calowego MacBooka. Od kilku lat było jasne, że przy swojej wysokiej cenie i słabych parametrach model ten nie ma swojego klienta. Za niewiele więcej można było ostatnio nabyć nowego MacBooka Air z wyświetlaczem Retina czy nawet iPada Pro. Pożegnaliśmy także MacBooki Pro bez Touch Bara i Touch ID. W tej chwili wszystkie model Pro posiadają to rozwiązanie. Ponadto 13-calowe jednostki otwierające stawkę otrzymały nowe procesory ósmej generacji Core i5. Kolejną dobrą informacją jest nieznaczna obniżka ceny MacBooka Air, który jest dostępny obecnie jedynie z wyświetlaczem Retina.

Jest to druga duża aktualizacja jak dotknęła MacBooki w tym roku. Pierwsza miała miejsce pod koniec maja i dotyczyła głównie 15-calowych (choć nie tylko) modeli MacBooka Pro, które otrzymały procesory dziewiątej generacji i między innymi potężny 8-rdzeniowy Core i9.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera soundbara Samsung Harman Kardon Q80R

Opublikowane

dnia

Samsung wprowadził właśnie do sprzedaży soundbara Samsung Harman Kardon Q80R, który w założeniu ma być idealnym towarzyszem dla telewizora QLED Q80.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Thule Gauntlet – nowe, „pancerne” futerały i aktówki na Macbooki (i nie tylko)

Opublikowane

dnia

Na polski rynek trafiły właśnie nowe modele ochronnych futerałów i aktówek na komputery przenośne Apple z serii Thule Gauntlet: Thule Gauntlet MacBook Pro Attaché (dla komputerów 13” i 15”) oraz Thule Gauntlet MacBook Pro Sleeve (Macbook 12/13/15”). Nowości charakteryzują się stylowym, eleganckim wzornictwem, wysokim poziomem ochrony oraz tym, że pozwalają na korzystanie z komputerów bez konieczności wyjmowania ich z futerałów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne