Połącz się z nami

Technologie

Apple odświeżyło swoją ofertę MacBooków

Koniec 12-calowego MacBooka i nowe procesory dla Macbooka Pro.

Opublikowane

dnia

Jeśli przymierzaliście się do zakupu MacBooka to dzisiaj musicie jeszcze raz przeanalizować ofertę giganta z Cupertino. Apple dokonało kilku istotnych zmian w szeregach swoich laptopów i chyba wszyscy zgodzimy się, że są to zmiany na lepsze.

Zacznijmy od najważniejszego: po wielu latach w końcu doczekaliśmy się odejście na niezasłużoną emeryturę 12-calowego MacBooka. Od kilku lat było jasne, że przy swojej wysokiej cenie i słabych parametrach model ten nie ma swojego klienta. Za niewiele więcej można było ostatnio nabyć nowego MacBooka Air z wyświetlaczem Retina czy nawet iPada Pro. Pożegnaliśmy także MacBooki Pro bez Touch Bara i Touch ID. W tej chwili wszystkie model Pro posiadają to rozwiązanie. Ponadto 13-calowe jednostki otwierające stawkę otrzymały nowe procesory ósmej generacji Core i5. Kolejną dobrą informacją jest nieznaczna obniżka ceny MacBooka Air, który jest dostępny obecnie jedynie z wyświetlaczem Retina.

Jest to druga duża aktualizacja jak dotknęła MacBooki w tym roku. Pierwsza miała miejsce pod koniec maja i dotyczyła głównie 15-calowych (choć nie tylko) modeli MacBooka Pro, które otrzymały procesory dziewiątej generacji i między innymi potężny 8-rdzeniowy Core i9.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne