Połącz się z nami

Newsy

Apple odświeżyło swoją ofertę MacBooków

Koniec 12-calowego MacBooka i nowe procesory dla Macbooka Pro.

Jeśli przymierzaliście się do zakupu MacBooka to dzisiaj musicie jeszcze raz przeanalizować ofertę giganta z Cupertino. Apple dokonało kilku istotnych zmian w szeregach swoich laptopów i chyba wszyscy zgodzimy się, że są to zmiany na lepsze.

Zacznijmy od najważniejszego: po wielu latach w końcu doczekaliśmy się odejście na niezasłużoną emeryturę 12-calowego MacBooka. Od kilku lat było jasne, że przy swojej wysokiej cenie i słabych parametrach model ten nie ma swojego klienta. Za niewiele więcej można było ostatnio nabyć nowego MacBooka Air z wyświetlaczem Retina czy nawet iPada Pro. Pożegnaliśmy także MacBooki Pro bez Touch Bara i Touch ID. W tej chwili wszystkie model Pro posiadają to rozwiązanie. Ponadto 13-calowe jednostki otwierające stawkę otrzymały nowe procesory ósmej generacji Core i5. Kolejną dobrą informacją jest nieznaczna obniżka ceny MacBooka Air, który jest dostępny obecnie jedynie z wyświetlaczem Retina.

Jest to druga duża aktualizacja jak dotknęła MacBooki w tym roku. Pierwsza miała miejsce pod koniec maja i dotyczyła głównie 15-calowych (choć nie tylko) modeli MacBooka Pro, które otrzymały procesory dziewiątej generacji i między innymi potężny 8-rdzeniowy Core i9.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Darmowy streaming gier od Facebooka

Newsy

TEST: ASUS ZenBook 14 UX425

Testy

Apple prezentuje HomePoda mini

Newsy

TEST: Huawei MateBook X Pro

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!