Połącz się z nami

Newsy

Facebook Portal – inteligentny głośnik z ekranem

Zaawansowane funkcje kamery i szyfrowane połączenia.

Opublikowane

dnia

Informacje o inteligentnym głośniku od Facebooka pojawiają się w mediach już od kilkunastu miesięcy, ale sprzęt został ukończony dopiero niedawno. Portal społecznościowy właśnie zaprezentował Portal. Wyposażony jest on w kamerkę, mikrofony i duży ekran, a jego głównym zastosowaniem będą wideokonferencje.

Facebook Portal dostępny jest w dwóch edycjach: ta mniejsza kosztuje 200 USD (ok. 750 PLN) i jest wyposażona w 10-calowy ekran o rozdzielczości 1 280 x 800. Za większą wersję Portal+ z 15-calowym ekranem 1 920 x 1 080 zapłacimy 400 USD (ok. 1 500 PLN). Droższy głośnik otrzymał także lepszej jakości głośniki i kamerę.

Ta ostatnia jest sercem nowej propozycji Facebooka – Portal ma być wykorzystywany przede wszystkim do wideokonferencji. Podczas rozmowy użytkownik może swobodnie poruszać się po pomieszczeniu, a sztuczna inteligencja w kamerze automatycznie dostosuje kadr i przybliżenie do jego położenia. Wszystkie rozmowy prowadzone za pomocą głośnika mają być szyfrowane – Facebook zapewnia, że ani nagrania audio, ani wideo nie będą w żaden sposób podsłuchiwane, nagrywane ani przechowywane. Za funkcje smart home odpowiedzialna będzie Amazon Alexa; ponadto Portal otrzymał natywne połączenie z Facebookiem i Messengerem oraz dostęp do zawartości AR.

Produkt wzbudził dość mieszane uczucia wśród konsumentów. Po skandalu Cambridge Analytica i niedawnym wycieku danych związanych z błędem funkcji „Wyświetl jako” zaufanie do Facebooka wyraźnie spadło. Nawet zapewnienia, że mikrofony można wyłączyć, a kamerę zasłonić, mogą nie przekonać klientów do zakupu urządzenia. Portal i Portal+ są obecnie dostępne w przedsprzedaży jedynie dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Już wkrótce przekonamy się, jak wielu nabywców znajdą one na tym rozległym rynku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne