Połącz się z nami

Newsy

Apple pozywa Qualcomm za procesory Snapdragon

Powodem ma być plagiat niektórych rozwiązań.

Opublikowane

dnia

Jeden z najpoważniejszych obecnie konfliktów w świecie producentów smartfonów i podzespołów do nich właśnie się zaostrzył. Apple właśnie pozwało Qualcomm o naruszenie własności intelektualnej. Powodem mają być zastosowane w procesorach Snapdragon 800 i 820 układy zarządzające zużyciem baterii.

Trwający od kilku miesięcy konflikt pomiędzy produkującym procesory do swoich urządzeń Apple oraz największym producentem procesorów dla androidowych flagowców Qualcommem wszedł w nową fazę. Tym razem to producent iPhone’a podał do sądu swojego konkurenta. Przyczyną pozwu są znane z niegdysiejszych flagowców (rok 2015 się kłania) procesory Qualcomm Snapdragon 800 i 820, a właściwie zawarte w nich podzespoły odpowiedzialne za minimalizowanie zużycia baterii telefonu. Pozwalały one na uśpienie niektórych elementów procesora gdy te były niepotrzebne. Rozwiązanie to jest według Apple bliźniaczo podobne do tych zastosowanych w Apple A8 i A9.

Pozew złożony przez Apple jest kolejnym rozdziałem konfliktu pomiędzy dwoma producentami procesorów. Rozpoczęły go oskarżenia pod adresem Qualcomma, według których miał on pobierać opłaty licencyjne za nie swoje technologie. Qualcomm oczywiście nie pozostał dłużny gigantowi z Cupertino i również przedstawił obciążający konkurencję dokument. Nie wiadomo, jak długo potrwa ten konflikt, jednak nie to jest istotne z perspektywy konsumentów. Najbardziej interesujące dla nas jest to czy – i w jakim stopniu – wpłynie on na rynek telefonów komórkowych i cenę przyszłych flagowców.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne