Połącz się z nami

Newsy

Made by Google 2018 – ważne premiery

Następca Pixelbooka, inteligentny ekran i nowości smart home.

Opublikowane

dnia

Pixel 3 i Pixel 3 XL nie były jedynymi nowościami, jakie zaprezentowano podczas wczorajszej konferencji Google. Mieliśmy okazję zobaczyć także nowy tablet z ChromeOS na pokładzie, inteligentny głośnik z ekranem dotykowym i wiele innych ciekawych produktów.

Pixel Slate to pierwszy tablet Google z ChromeOS, który można przekształcić w urządzenie typu 2-w-1 za pomocą dokowalnej klawiatury. Zastosowano w nim 12,3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 3 000 x 2 000 wykonany w tajemniczej „technologii molekularnej”, która ma wydłużać czas pracy po ładowaniu do ponad dziesięciu godzin. Do wyboru otrzymamy wiele wersji sprzętowych. W najwyższej konfiguracji Slate będzie pracował na procesorze Intel Core i5, 16 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie wyposażone jest także w dwa aparaty fotograficzne 8 Mpix. Ceny Pixela Slate zaczynają się od 600 USD (ok. 2 260 PLN), a opcjonalna klawiatura to koszt 200 USD (ok. 760 PLN). Tablet będzie dostępny w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Kolejną nowością jest Google Home Hub, czyli połączenie inteligentnego głośnika z siedmiocalowym tabletem. Ten konkurent Echo Show i ogłoszonego ledwie przed kilkoma dniami Facebook Portal wyróżnia się przede wszystkim natywną integracją z Asystentem Google oraz aplikacjami Google Maps czy YouTube. Home Hub nie posiada kamery, a dzięki specjalnemu przyciskowi można natychmiast wyłączyć mikrofony nasłuchowe – Google zdecydowało się na ten krok świadomie, wychodząc z założenia, że dzięki temu komfort korzystania z urządzenia w domowym zaciszu będzie większy. Zamiast tego można podłączyć go do domowych kamer bezpieczeństwa kompatybilnych z Asystentem Google. Home Hub będzie dostępny pod koniec października w cenie 150 USD (ok. 560 PLN).

Podczas konferencji Google zaprezentowało także odświeżoną wersję aplikacji Home. Teraz w apce sprawdzimy aktualny status wszystkich urządzeń smart home, które współpracują z Asystentem Google, i przypiszemy je do konkretnych pomieszczeń. Aplikacja umożliwia zdalne sterowanie nimi nawet gdy jesteśmy poza domem oraz zarządzanie kilkoma domami naraz. Aktualizacja Google Home jest już dostępna na iOS, a do użytkowników Androida trafi w przyszłym tygodniu. Na konferencji zaprezentowane zostały również pierwsze inteligentne żarówki z ferii Made for Google: standardowa C-Life i nocna C-Sleep o cieplejszym świetle. Zamiast dedykowanego huba będą one wykorzystywały głośniki z serii Google Home.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne