Połącz się z nami

Newsy

Cybertruck Tesli jako pojazd dubajskiej policji

Czyżby szykował się postrach przestępców?

Policja w Dubaju nie korzysta ze zwykłych radiowozów: na jej wyposażeniu znajduje się mnóstwo luksusowych, superszybkich samochodów. Już wkrótce dołączy do nich kolejny intrygujący pojazd: futurystyczny pickup Cybertruck od Tesli.

Zgodnie z oświadczeniem komendanta policji w Dubaju, samochód będzie obsługiwał części miasta popularne wśród turystów: okolice wieży Burdż Chalifa oraz sztucznych wysp. Cybertruck może być atrakcyjny dla policji nie tylko ze względu na niebanalny, zwracający uwagę design, ale także samą wytrzymałość auta: samonośne, pancerne nadwozie trudno jest uszkodzić (podczas demonstracji pękły jedynie szyby), dzięki czemu auto będzie bezpieczną osłoną na wypadek strzelanin lub zajechania drogi piratowi drogowemu. Elektryczny pickup od Tesli ma również bardzo dobre osiągi: już w średniej konfiguracji potrafi on przyspieszyć do setki w 4,5 s, a na jednym ładowaniu przejedzie niemal 500 km.

Oficjalne konto dubajskiej policji wskazuje, że Cybertrucki zasilą jej szeregi już w 2020 roku. Najprawdopodobniej chodzi tu o datę zakupu pojazdów: produkcja samochodów ma ruszyć pod koniec przyszłego roku, a klienci otrzymają pierwsze egzemplarze dopiero w 2021. Futurystyczny pickup Tesli będzie służył w niej obok prawdziwych sław: Lamborghini Aventador, Aston Martin One-77 czy Ferrari FF. Cóż, jeśli większość mieszkańców dysponuje samochodami, które rozpędzają się do setki w 5 sekund, policja musi wyjść im naprzeciw…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

NVIDIA i Mercedes stworzą autonomiczny system jazdy

Newsy

Honda padła ofiarą ataku ransomware

Newsy

LEGO prezentuje model Lamborghini Sián FKP 37

Newsy

TEST: Nextbase 322GW

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!