Połącz się z nami

Technologie

Cybertruck Tesli jako pojazd dubajskiej policji

Czyżby szykował się postrach przestępców?

Opublikowane

dnia

Policja w Dubaju nie korzysta ze zwykłych radiowozów: na jej wyposażeniu znajduje się mnóstwo luksusowych, superszybkich samochodów. Już wkrótce dołączy do nich kolejny intrygujący pojazd: futurystyczny pickup Cybertruck od Tesli.

Zgodnie z oświadczeniem komendanta policji w Dubaju, samochód będzie obsługiwał części miasta popularne wśród turystów: okolice wieży Burdż Chalifa oraz sztucznych wysp. Cybertruck może być atrakcyjny dla policji nie tylko ze względu na niebanalny, zwracający uwagę design, ale także samą wytrzymałość auta: samonośne, pancerne nadwozie trudno jest uszkodzić (podczas demonstracji pękły jedynie szyby), dzięki czemu auto będzie bezpieczną osłoną na wypadek strzelanin lub zajechania drogi piratowi drogowemu. Elektryczny pickup od Tesli ma również bardzo dobre osiągi: już w średniej konfiguracji potrafi on przyspieszyć do setki w 4,5 s, a na jednym ładowaniu przejedzie niemal 500 km.

Oficjalne konto dubajskiej policji wskazuje, że Cybertrucki zasilą jej szeregi już w 2020 roku. Najprawdopodobniej chodzi tu o datę zakupu pojazdów: produkcja samochodów ma ruszyć pod koniec przyszłego roku, a klienci otrzymają pierwsze egzemplarze dopiero w 2021. Futurystyczny pickup Tesli będzie służył w niej obok prawdziwych sław: Lamborghini Aventador, Aston Martin One-77 czy Ferrari FF. Cóż, jeśli większość mieszkańców dysponuje samochodami, które rozpędzają się do setki w 5 sekund, policja musi wyjść im naprzeciw…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Columbia prezentuje kurtki inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny”

Specjalna edycja kurtek Challenger nawiązuje zarówno do jasnej jak i ciemnej strony mocy.

Opublikowane

dnia

przez

Columbia Sportswear prezentuje Challenger – kurtkę z wyjątkowej serii  Star Wars Force Edition, inspirowanej finalnym starciem jasnej i ciemnej strony mocy.  Fani mogą teraz pokazać, z którą częścią bohaterów się identyfikują: wybierając czarną kurtkę „ciemnej strony” z detalami nawiązującymi do Imperium, lub szarą – „jasnej strony” – z elementami odsyłającymi do stylistyki Sojuszu Rebeliantów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Zdjęcia Google z funkcją czatu

Łatwiejsze przesyłanie, komentowanie i zapisywanie fotek.

Opublikowane

dnia

Google wielokrotnie eksperymentowało z komunikatorami i mediami społecznościowymi: Allo okazało się spektakularną porażką, podobnie zresztą jak Google+. Teraz namiastka social media trafi do niespodziewanego miejsca, czyli aplikacji Zdjęcia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera Motoroli One Hyper

Wysuwany aparat przedni, Android 10 i całkiem mocna specyfikacja.

Opublikowane

dnia

Pod szyldem Motoroli od wielu lat produkowane są smartfony ze średniej półki. One Hyper, ich najnowszy model, co prawda nie może konkurować z tegorocznymi flagowcami, ale nie jest takim znowu zwyczajnym „średniaczkiem”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne