Połącz się z nami

Newsy

Cybertruck Tesli jako pojazd dubajskiej policji

Czyżby szykował się postrach przestępców?

Opublikowane

dnia

Policja w Dubaju nie korzysta ze zwykłych radiowozów: na jej wyposażeniu znajduje się mnóstwo luksusowych, superszybkich samochodów. Już wkrótce dołączy do nich kolejny intrygujący pojazd: futurystyczny pickup Cybertruck od Tesli.

Zgodnie z oświadczeniem komendanta policji w Dubaju, samochód będzie obsługiwał części miasta popularne wśród turystów: okolice wieży Burdż Chalifa oraz sztucznych wysp. Cybertruck może być atrakcyjny dla policji nie tylko ze względu na niebanalny, zwracający uwagę design, ale także samą wytrzymałość auta: samonośne, pancerne nadwozie trudno jest uszkodzić (podczas demonstracji pękły jedynie szyby), dzięki czemu auto będzie bezpieczną osłoną na wypadek strzelanin lub zajechania drogi piratowi drogowemu. Elektryczny pickup od Tesli ma również bardzo dobre osiągi: już w średniej konfiguracji potrafi on przyspieszyć do setki w 4,5 s, a na jednym ładowaniu przejedzie niemal 500 km.

Oficjalne konto dubajskiej policji wskazuje, że Cybertrucki zasilą jej szeregi już w 2020 roku. Najprawdopodobniej chodzi tu o datę zakupu pojazdów: produkcja samochodów ma ruszyć pod koniec przyszłego roku, a klienci otrzymają pierwsze egzemplarze dopiero w 2021. Futurystyczny pickup Tesli będzie służył w niej obok prawdziwych sław: Lamborghini Aventador, Aston Martin One-77 czy Ferrari FF. Cóż, jeśli większość mieszkańców dysponuje samochodami, które rozpędzają się do setki w 5 sekund, policja musi wyjść im naprzeciw…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Powstała we współpracy z designerami z Teenage Engineering.

Opublikowane

dnia

W sklepach Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Tym razem do inteligentnego oświetlenia dołączy limitowana kolekcja FREKVENS, składająca się z modułowych głośników, reflektorów i elementów dekoracyjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Netflix wyprodukuje film anime w uniwersum Wiedźmina

Za oprawę audiowizualną odpowiedzialni będą twórcy Legendy Korry.

Opublikowane

dnia

Wiedźmin okazał się przełomową produkcją dla Netflixa – to najpopularniejsza produkcja w historii serwisu streamingowego, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że powstają kolejne plany ekspansji tego uniwersum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Motoroli Razr już w lutym

W Polsce trafi do oferty jednego operatora.

Opublikowane

dnia

Żadna inna premiera nie wzbudza takiego uczucia nostalgii, jak ta. Po miesiecznym opóźnieniu w nasze ręce trafi wyczekiwana Motorola Razr – nowoczesna wariacja na temat telefonu z klapką.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne