Połącz się z nami

Technologie

Unia Europejska zbada sposób zbierania danych przez Google

Amerykańskie przedsiębiorstwo po raz kolejny na celowniku Europy.

Opublikowane

dnia

Unijne śledztwo dotyczące praktyk Google wydaje się nie mieć końca. Tym razem Komisja Europejska przygląda się temu, jak technologiczny gigant zbiera i chroni dane osobowe użytkowników.

O sytuacji poinformowała agencja prasowa Reuters, która powołała się na wewnętrzne dokumenty Komisji Europejskiej. Śledztwo dotyczy sposobu, w jaki Google zarządza informacjami pozyskanymi od użytkowników jego usług. Wśród badanych obszarów znajdzie się współpraca z reklamodawcami, dostosowywanie ogłoszeń do zainteresowań użytkownika, działanie serwisów wymagających logowania się oraz postępowanie z danymi wyszukiwania.

Dokumenty wskazują, że sprawa znajduje się na wstępnym etapie, ograniczającym się do rozesłania stosownych kwestionariuszy. Póki co nie przybrała ona postaci pełnego śledztwa, chociaż kilka państw członkowskich zdążyło już oskarżyć przedsiębiorstwo o łamanie zasad RODO. Google nie skomentowało jeszcze tych doniesień.

To nie pierwszy raz, gdy Komisja Europejska przygląda się Google – trzy poprzednie śledztwa dotyczyły podejrzenia praktyk monopolistycznych na urządzeniach z Androidem, porównywarce cen Google Zakupy oraz w kampaniach reklamowych AdSense. Łącznie amerykańskie przedsiębiorstwo zostało obłożone grzywną w wysokości ponad 8 mld euro. O tym, czy praktyki Google w zakresie zarządzania danymi po raz kolejny skłonią Komisję Europejską do zarządzenia kar pieniężnych, dowiemy się po zakończeniu wstępnego śledztwa.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Columbia prezentuje kurtki inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny”

Specjalna edycja kurtek Challenger nawiązuje zarówno do jasnej jak i ciemnej strony mocy.

Opublikowane

dnia

przez

Columbia Sportswear prezentuje Challenger – kurtkę z wyjątkowej serii  Star Wars Force Edition, inspirowanej finalnym starciem jasnej i ciemnej strony mocy.  Fani mogą teraz pokazać, z którą częścią bohaterów się identyfikują: wybierając czarną kurtkę „ciemnej strony” z detalami nawiązującymi do Imperium, lub szarą – „jasnej strony” – z elementami odsyłającymi do stylistyki Sojuszu Rebeliantów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Zdjęcia Google z funkcją czatu

Łatwiejsze przesyłanie, komentowanie i zapisywanie fotek.

Opublikowane

dnia

Google wielokrotnie eksperymentowało z komunikatorami i mediami społecznościowymi: Allo okazało się spektakularną porażką, podobnie zresztą jak Google+. Teraz namiastka social media trafi do niespodziewanego miejsca, czyli aplikacji Zdjęcia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera Motoroli One Hyper

Wysuwany aparat przedni, Android 10 i całkiem mocna specyfikacja.

Opublikowane

dnia

Pod szyldem Motoroli od wielu lat produkowane są smartfony ze średniej półki. One Hyper, ich najnowszy model, co prawda nie może konkurować z tegorocznymi flagowcami, ale nie jest takim znowu zwyczajnym „średniaczkiem”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne