Połącz się z nami

Newsy

CES 2019: Razer zapowiada system HyperSense

Wzbogaca doznania z gier za pomocą bodźców haptycznych.

Opublikowane

dnia

Do tej pory przenosiliśmy się do świata gier głównie za pomocą dwóch zmysłów – wzroku i słuchu. Razer postanowił zaangażować do tego celu również dotyk, i to w zakresie nieco szerszym niż proste wibracje na padzie. Oto technologia HyperSense.

Zasada działania urządzeń HyperSense przypomina znane z kontrolerów moduły wibracyjne – w odpowiedzi na niektóre sygnały z gier emitują one serie drgań o określonym natężeniu. Różnica polega jednak na ich przestrzennym zorientowaniu. Jeśli odgłos strzałów dobiega z prawej, wszystkie akcesoria obsługujące tę technologię zaczną synchronicznie wibrować tylko z tej strony. HyperSense będzie reagowało na bodźce wizualne i dźwiękowe. W serii obok obecnych już na rynku słuchawek Razer Nari Ultimate w przyszłości znajdą się także mysz, podkładka pod nadgarstek (przekaże wibracje do dłoni, która nie obsługuje myszy) i krzesło. Data premiery tych akcesoriów jest jeszcze nieznana.

To nie jedyna nowość, jaką Razer zaprezentował na targach CES 2019. Oprócz nowej technologii poznaliśmy laptopa gamingowego Razer Blade 15 Advanced z kartami graficznymi GeForce RTX i bogatym wyborem ekranów, w tym dotykowego 4K lub eksperymentalnego 1080p o odświeżaniu 240 Hz. Poznaliśmy także klawiaturę Turret przeznaczoną dla użytkowników Xboksa oraz niesamowitą obudowę Tomahawk Elite. Jej boczne panele wykonane są z temperowanego szkła i unoszą się automatycznie niczym w futurystycznym samochodzie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Otwarta beta GOG GALAXY 2.0 już dostępna

Sprawdź, jakie możliwości daje ci GOG GALAXY 2.0!

Opublikowane

dnia

GOG GALAXY 2.0, aplikacja, dzięki której połączysz wszystkie swoje gry i znajomych w jednym miejscu, jest już dostępna w otwartej becie. Wejdź na www.gogalaxy.com i dołącz do innych graczy. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Chiny zakazują zagranicznego sprzętu i oprogramowania w urzędach

Odpowiedź na amerykańskie obostrzenia.

Opublikowane

dnia

Nie wydaje się, żeby konflikt handlowy na linii Chiny-Stany Zjednoczone był bliski końcowi – sytuacja wciąż się zaostrza. Wiele bitew toczonych jest na rynku technologicznym: ostatnia z nich dotyczy oprogramowania i sprzętu wykorzystywanego przez instytucje rządowe i administracyjne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google dodaje nowe funkcje do Pixeli

Rozmycie tła po zrobieniu zdjęcia i filtrowanie połączeń.

Opublikowane

dnia

Pixel 4 na starcie nie był najoryginalniejszym spośród tegorocznych flagowców, ale Google obiecało, że przyszłe aktualizacje pozwolą użytkownikom skorzystać z pełni możliwości smartfona. Firma właśnie udostępniła pierwszy z wielu dużych „pakietów nowości”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix ogłasza premierę 4 sezonu „Domu z papieru”

Najnowszy sezon serialu dostępny na Netflix od 3 kwietnia 2020.

Opublikowane

dnia

przez

Ogłoszenie daty premiery czwartego sezonu Domu z papieru było jedną z niespodzianek podczas CCXP (Brazil Comic Con Experience).

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne