Połącz się z nami

Newsy

Steam otrzyma nowy wygląd

Przejrzystsze informacje na temat aktualizacji i więcej funkcji dla społeczności.

Opublikowane

dnia

Ekspansja sklepu z grami Epic Games to dla Valve powód do niepokoju – coraz więcej użytkowników przechodzi do konkurencji. Aby zachęcić ich do korzystania ze Steama, firma przeprojektowała wygląd i funkcjonalność biblioteki z grami.

Nowa Bliblioteka Steam ma dostarczać graczom więcej informacji na temat tytułów, w które grają, oraz nowości do nich wprowadzanych. Ostatnio uruchamiane tytuły pojawia się w górnej części ekranu; towarzyszyć im będą statystyki dotyczące długości ostatniej sesji w grze i całkowitego czasu w niej spędzonego. Pod ostatnio uruchamianymi tytułami wyświetlane będą te, które znajdują się w kolekcji gracza i niedawno otrzymały nową zawartość, na przykład DLC lub aktualizację. Dopiero pod nimi znajdzie się reszta kolekcji, w której będzie można wyszukiwać konkretne gry za pomocą tagów ze sklepu Steam. Ponadto w nowym interfejsie znajdzie się więcej miejsca na funkcje socjalne – łatwiej będzie sprawdzić, w co grają nasi znajomi, i w miarę możliwości dołączyć do gry.

Poza narzędziami dla graczy Valve zaprojektował także coś dla deweloperów. Zakładka Events pozwoli im poinformować społeczność o różnego rodzaju nadchodzących wydarzeniach w ich grze: turniejach online, aktualizacjach, ograniczonych czasowo kampaniach i innych. Gracz, który zostanie poinformowany o wydarzeniu, będzie mógł następnie utworzyć przypominającą mu o nim notyfikację. Nie wiadomo, kiedy nowe funkcje pojawią się na Steamie – najprawdopodobniej jako pierwsi będą mogli się nimi cieszyć użytkownicy, którzy wyrazili zgodę na testowanie wersji beta usługi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne