Połącz się z nami

Newsy

Steam otrzyma nowy wygląd

Przejrzystsze informacje na temat aktualizacji i więcej funkcji dla społeczności.

Opublikowane

dnia

Ekspansja sklepu z grami Epic Games to dla Valve powód do niepokoju – coraz więcej użytkowników przechodzi do konkurencji. Aby zachęcić ich do korzystania ze Steama, firma przeprojektowała wygląd i funkcjonalność biblioteki z grami.

Nowa Bliblioteka Steam ma dostarczać graczom więcej informacji na temat tytułów, w które grają, oraz nowości do nich wprowadzanych. Ostatnio uruchamiane tytuły pojawia się w górnej części ekranu; towarzyszyć im będą statystyki dotyczące długości ostatniej sesji w grze i całkowitego czasu w niej spędzonego. Pod ostatnio uruchamianymi tytułami wyświetlane będą te, które znajdują się w kolekcji gracza i niedawno otrzymały nową zawartość, na przykład DLC lub aktualizację. Dopiero pod nimi znajdzie się reszta kolekcji, w której będzie można wyszukiwać konkretne gry za pomocą tagów ze sklepu Steam. Ponadto w nowym interfejsie znajdzie się więcej miejsca na funkcje socjalne – łatwiej będzie sprawdzić, w co grają nasi znajomi, i w miarę możliwości dołączyć do gry.

Poza narzędziami dla graczy Valve zaprojektował także coś dla deweloperów. Zakładka Events pozwoli im poinformować społeczność o różnego rodzaju nadchodzących wydarzeniach w ich grze: turniejach online, aktualizacjach, ograniczonych czasowo kampaniach i innych. Gracz, który zostanie poinformowany o wydarzeniu, będzie mógł następnie utworzyć przypominającą mu o nim notyfikację. Nie wiadomo, kiedy nowe funkcje pojawią się na Steamie – najprawdopodobniej jako pierwsi będą mogli się nimi cieszyć użytkownicy, którzy wyrazili zgodę na testowanie wersji beta usługi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne