Połącz się z nami

Newsy

Steam otrzyma nowy wygląd

Przejrzystsze informacje na temat aktualizacji i więcej funkcji dla społeczności.

Opublikowane

dnia

Ekspansja sklepu z grami Epic Games to dla Valve powód do niepokoju – coraz więcej użytkowników przechodzi do konkurencji. Aby zachęcić ich do korzystania ze Steama, firma przeprojektowała wygląd i funkcjonalność biblioteki z grami.

Nowa Bliblioteka Steam ma dostarczać graczom więcej informacji na temat tytułów, w które grają, oraz nowości do nich wprowadzanych. Ostatnio uruchamiane tytuły pojawia się w górnej części ekranu; towarzyszyć im będą statystyki dotyczące długości ostatniej sesji w grze i całkowitego czasu w niej spędzonego. Pod ostatnio uruchamianymi tytułami wyświetlane będą te, które znajdują się w kolekcji gracza i niedawno otrzymały nową zawartość, na przykład DLC lub aktualizację. Dopiero pod nimi znajdzie się reszta kolekcji, w której będzie można wyszukiwać konkretne gry za pomocą tagów ze sklepu Steam. Ponadto w nowym interfejsie znajdzie się więcej miejsca na funkcje socjalne – łatwiej będzie sprawdzić, w co grają nasi znajomi, i w miarę możliwości dołączyć do gry.

Poza narzędziami dla graczy Valve zaprojektował także coś dla deweloperów. Zakładka Events pozwoli im poinformować społeczność o różnego rodzaju nadchodzących wydarzeniach w ich grze: turniejach online, aktualizacjach, ograniczonych czasowo kampaniach i innych. Gracz, który zostanie poinformowany o wydarzeniu, będzie mógł następnie utworzyć przypominającą mu o nim notyfikację. Nie wiadomo, kiedy nowe funkcje pojawią się na Steamie – najprawdopodobniej jako pierwsi będą mogli się nimi cieszyć użytkownicy, którzy wyrazili zgodę na testowanie wersji beta usługi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne