Połącz się z nami

Newsy

Steam otrzyma nowy wygląd

Przejrzystsze informacje na temat aktualizacji i więcej funkcji dla społeczności.

Ekspansja sklepu z grami Epic Games to dla Valve powód do niepokoju – coraz więcej użytkowników przechodzi do konkurencji. Aby zachęcić ich do korzystania ze Steama, firma przeprojektowała wygląd i funkcjonalność biblioteki z grami.

Nowa Bliblioteka Steam ma dostarczać graczom więcej informacji na temat tytułów, w które grają, oraz nowości do nich wprowadzanych. Ostatnio uruchamiane tytuły pojawia się w górnej części ekranu; towarzyszyć im będą statystyki dotyczące długości ostatniej sesji w grze i całkowitego czasu w niej spędzonego. Pod ostatnio uruchamianymi tytułami wyświetlane będą te, które znajdują się w kolekcji gracza i niedawno otrzymały nową zawartość, na przykład DLC lub aktualizację. Dopiero pod nimi znajdzie się reszta kolekcji, w której będzie można wyszukiwać konkretne gry za pomocą tagów ze sklepu Steam. Ponadto w nowym interfejsie znajdzie się więcej miejsca na funkcje socjalne – łatwiej będzie sprawdzić, w co grają nasi znajomi, i w miarę możliwości dołączyć do gry.

Poza narzędziami dla graczy Valve zaprojektował także coś dla deweloperów. Zakładka Events pozwoli im poinformować społeczność o różnego rodzaju nadchodzących wydarzeniach w ich grze: turniejach online, aktualizacjach, ograniczonych czasowo kampaniach i innych. Gracz, który zostanie poinformowany o wydarzeniu, będzie mógł następnie utworzyć przypominającą mu o nim notyfikację. Nie wiadomo, kiedy nowe funkcje pojawią się na Steamie – najprawdopodobniej jako pierwsi będą mogli się nimi cieszyć użytkownicy, którzy wyrazili zgodę na testowanie wersji beta usługi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Chromebook Acer Spin 713 z obracanym wyświetlaczem 2K i certyfikatem Projektu Athena

Newsy

Acer Enduro – nowa seria notebooków i tabletów do zadań specjalnych

Newsy

Predator Helios, Predator Triton i Nitro otrzymają najnowsze procesory Intela i karty graficzne NVIDIA

Gaming

Acer prezentuje nowości z linii ConceptD

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!