Połącz się z nami

Newsy

Apple jedyną firmą wartą ponad bilion dolarów

17-procentowy wzrost wartości w skali roku.

Opublikowane

dnia

Mimo pojawiających się co jakiś czas informacji, że niektóre produkty sprzedają się znacznie gorzej, niż było to planowane, finanse Apple mają się bardzo dobrze. Firma z Cupertino właśnie została jedynym na świecie i drugim w historii przedsiębiorstwem wartym ponad bilion dolarów.

Na nagły wzrost wartości akcji Apple był odpowiedzią na imponujące kwartalne wyniki finansowe. Wskazywały one na 53,3 miliardów USD przychodu w ciągu trzech miesięcy i 17-procentowy wzrost wartości firmy w ciągu roku. Inwestorzy nie pozostali na to obojętni i kurs Apple wzrósł do 207,05 USD. Wartość ta była wystarczająca, aby wywindować wartość spółki ponad magiczny próg biliona dolarów. Tym samym Apple stało się drugą w historii firmą, której wartość giełdowa przekroczyła tę granicę i pierwszą notowaną na Wall Street. W 2007 roku sztuka ta udała się chińskiemu koncernowi petrochemicznemu PetroChina, ale deklarowana wartość szybko spadła poniżej progu. Podobnie będzie zapewne z Apple, ale istnieje możliwość, że wraz ze wzrostem przychodów wartość ta się ustabilizuje.

Największe zyski przynosi firmie sprzedaż iPhone’ów. Mimo słabszej niż prognozowana sprzedaży iPhone’a X, jego wysoka cena jednostkowa przyczyniła się do znacznego zwiększenia średniej wartości sprzedaży. Popularność iPadów pozostaje bez zmian, podobnie jak różnych usług typu Apple Pay czy iCloud. Niewielki spadek zanotowały natomiast Maki. Co ciekawe, do panteonu firm technologicznych wartych więcej niż bilion dolarów już wkrótce mogą dołączyć Alphabet, Amazon i Microsoft – wszystkie spółki zanotowały bardzo dobre wyniki kwartalne. Komu ta sztuka uda się jako pierwszemu? Czas pokaże.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne