Połącz się z nami

Newsy

Apple jedyną firmą wartą ponad bilion dolarów

17-procentowy wzrost wartości w skali roku.

Opublikowane

dnia

Mimo pojawiających się co jakiś czas informacji, że niektóre produkty sprzedają się znacznie gorzej, niż było to planowane, finanse Apple mają się bardzo dobrze. Firma z Cupertino właśnie została jedynym na świecie i drugim w historii przedsiębiorstwem wartym ponad bilion dolarów.

Na nagły wzrost wartości akcji Apple był odpowiedzią na imponujące kwartalne wyniki finansowe. Wskazywały one na 53,3 miliardów USD przychodu w ciągu trzech miesięcy i 17-procentowy wzrost wartości firmy w ciągu roku. Inwestorzy nie pozostali na to obojętni i kurs Apple wzrósł do 207,05 USD. Wartość ta była wystarczająca, aby wywindować wartość spółki ponad magiczny próg biliona dolarów. Tym samym Apple stało się drugą w historii firmą, której wartość giełdowa przekroczyła tę granicę i pierwszą notowaną na Wall Street. W 2007 roku sztuka ta udała się chińskiemu koncernowi petrochemicznemu PetroChina, ale deklarowana wartość szybko spadła poniżej progu. Podobnie będzie zapewne z Apple, ale istnieje możliwość, że wraz ze wzrostem przychodów wartość ta się ustabilizuje.

Największe zyski przynosi firmie sprzedaż iPhone’ów. Mimo słabszej niż prognozowana sprzedaży iPhone’a X, jego wysoka cena jednostkowa przyczyniła się do znacznego zwiększenia średniej wartości sprzedaży. Popularność iPadów pozostaje bez zmian, podobnie jak różnych usług typu Apple Pay czy iCloud. Niewielki spadek zanotowały natomiast Maki. Co ciekawe, do panteonu firm technologicznych wartych więcej niż bilion dolarów już wkrótce mogą dołączyć Alphabet, Amazon i Microsoft – wszystkie spółki zanotowały bardzo dobre wyniki kwartalne. Komu ta sztuka uda się jako pierwszemu? Czas pokaże.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

HBO najprawdopodobniej wyprodukuje kolejny prequel „Gry o tron”

Tym razem znów oparty na książkowym pierwowzorze.

Opublikowane

dnia

Kontrowersje związane z zakończeniem ostatniego sezonu Gry o tron nie powstrzymują HBO przed dalszym eksplorowaniem Westeros i okolic. Po ogłoszonym już prequelu rozgrywającym się wiele tysięcy lat przed wydarzeniami z głównej serii przyszedł czas na serial oparty na książce Ogień i krew.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Pani Fletcher” – Kathryn Hahn w głównej roli w miniserialu na podstawie powieści Toma Perrotty

Matka i syn zaczynają cieszyć się nową wolnością.

Opublikowane

dnia

przez

Pani Fletcher to miniserial HBO na postawie powieści Toma Perrotty, który jest także twórcą serialu. Produkcja przedstawia dwie równoległe historie o dojrzewaniu dwojga bohaterów – matki, której jedyne dziecko wyprowadza się z domu i jej syna, studenta pierwszego roku. Premiera Pani Fletcher odbędzie się 28 października w HBO i HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne