Połącz się z nami

Newsy

IFA 2018: Samsung Q900R to telewizor 8K dla ludu

Ekran QLED o rekordowej jasności i wsparciu HDR10 dla 8K.

Kiedy na początku tego roku Samsung pokazał światu telewizor wyposażony w możliwość upscalingu zawartości do 8K mało kto podejrzewał, że technologia ta trafi pod strzechy jeszcze w tym roku. Koreańczycy postanowili zaskoczyć wszystkich i podczas targów IFA 2018 zaprezentowała komercyjny model Q900R.

Samsung Q900R będzie dostępny w trzech wielkościach: o 65-, 75- lub 82-calowej przekątnej ekranu. Telewizory zostaną wyposażone w matrycę QLED 8K o jasności do 4 000 nitów – niemal dwukrotnie wyższej niż u dostępnych na rynku modeli. Dzięki temu sprzęt będzie mógł bez przeszkód współpracować z HDR10+, a właściwie jej wariantem opracowanym specjalnie na potrzeby wyższej rozdzielczości nazwanym Q HDR 8K. Ze względu na brak łatwo dostępnej zawartości 8K Q900R otrzyma funkcję inteligentnego upscalingu filmów nakręconych w niższej jakości. Procesor obrazu 8K Quantum rozpoznaje rozdzielczość materiału źródłowego i dopasowuje ją do wymogów ekranu 8K. Jak wszystkie flagowe telewizory Samsunga sprzęt będzie współpracował z technologią niewidocznego przewodu One Invisible Connection, funkcjami Ambient Mode oraz interfejsem smart home SmartThings.

Data wejścia modelu Q900R na rynek jest jeszcze nieznana. Samsung poinformował natomiast, że siostrzany model Q900FN powinien trafić do sprzedaży już w październiku. Cena 88-calowego telewizora nie jest jeszcze znana, ale możemy spodziewać się iście wysokopółkowej kwoty. Q900FN to telewizor przeznaczony na rynek amerykański, a do Europy trafią tylko jego mniejsze warianty. Cóż, pozostaje nam czekać…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

The Sero, The Frame i The Serif – telewizory, które pasują do każdego stylu życia

Newsy

Samsung prezentuje Galaxy S20 Tactical Edition

Newsy

Telewizory QLED 2020 debiutują w Polsce

Newsy

TEST: Samsung Q950T

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!