SOCJAL
Do góry


Rozpoczynają się targi CES 2019

Tydzień nowości od światowych gigantów i mniejszych marek.

Jak zwykle rok zaczynamy od targów Consumer Electronics Show – jednej z najbardziej prestiżowych technologicznych imprez. W 2018 pojawiło się na nich ponad 4 400 firm z całego świata. Jakie nowe technologie czekają na nas podczas tegorocznej edycji?

Mocnym trendem, którego obecność została zarysowana już podczas kilku poprzednich odsłon CES, są urządzenia smart home, w szczególności te kompatybilne z wirtualnymi asystentami. Powoli wychodzą one z salonu czy kuchni i zaczynają pojawiać w innych pomieszczeniach oraz w pojazdach. Wśród nowości zaprezentowanych na targach na pewno możemy spodziewać się wielu mniej lub bardziej konwencjonalnych inteligentnych rozwiązań. Warto wymienić także premiery sprzętu gamingowego: nowych laptopów, kart graficznych i monitorów. Odbywają się one najczęściej podczas pierwszych dni targów. Wiele nowości może czekać na nas również za rynku ekranów i telewizorów.

Według prognoz rok 2019 na arenie gadżetów mobilnych ma być zdominowany przez rozwój technologii 5G. Podczas targów CES 2019 na pewno zaprezentowane zostaną nowe modele, w szczególności te ze „średniej wyższej” półki. Sieć 5G powoli pojawia się na całym świecie (nawet w Polsce), a za kilka lat ma stać się powszechnie obowiązującym zjawiskiem. Jej wprowadzenie to nie tylko rewolucja na rynku smartfonów i tabletów, ale samochodów. Najbardziej zainteresowane są nimi francuskie marki Citroën, Peugeot i Renault, planujące oparcie nowych systemów multimedialnych i asystujących kierowcy na drodze na 5G. Czy zaprezentują one swoje rozwiązania już na CES 2019? Dowiemy się już wkrótce.

1 Comment

  1. Tomek

    08/01/2019 at 19:41

    Świetne targi, a na niech Smart Home http://www.grenton.pl z Polski. Gratuluję!!!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy