Połącz się z nami

Newsy

Rozpoczynają się targi CES 2019

Tydzień nowości od światowych gigantów i mniejszych marek.

Opublikowane

dnia

Jak zwykle rok zaczynamy od targów Consumer Electronics Show – jednej z najbardziej prestiżowych technologicznych imprez. W 2018 pojawiło się na nich ponad 4 400 firm z całego świata. Jakie nowe technologie czekają na nas podczas tegorocznej edycji?

Mocnym trendem, którego obecność została zarysowana już podczas kilku poprzednich odsłon CES, są urządzenia smart home, w szczególności te kompatybilne z wirtualnymi asystentami. Powoli wychodzą one z salonu czy kuchni i zaczynają pojawiać w innych pomieszczeniach oraz w pojazdach. Wśród nowości zaprezentowanych na targach na pewno możemy spodziewać się wielu mniej lub bardziej konwencjonalnych inteligentnych rozwiązań. Warto wymienić także premiery sprzętu gamingowego: nowych laptopów, kart graficznych i monitorów. Odbywają się one najczęściej podczas pierwszych dni targów. Wiele nowości może czekać na nas również za rynku ekranów i telewizorów.

Według prognoz rok 2019 na arenie gadżetów mobilnych ma być zdominowany przez rozwój technologii 5G. Podczas targów CES 2019 na pewno zaprezentowane zostaną nowe modele, w szczególności te ze „średniej wyższej” półki. Sieć 5G powoli pojawia się na całym świecie (nawet w Polsce), a za kilka lat ma stać się powszechnie obowiązującym zjawiskiem. Jej wprowadzenie to nie tylko rewolucja na rynku smartfonów i tabletów, ale samochodów. Najbardziej zainteresowane są nimi francuskie marki Citroën, Peugeot i Renault, planujące oparcie nowych systemów multimedialnych i asystujących kierowcy na drodze na 5G. Czy zaprezentują one swoje rozwiązania już na CES 2019? Dowiemy się już wkrótce.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
1 komentarz

1 komentarz

  1. Tomek

    08/01/2019 o 19:41

    Świetne targi, a na niech Smart Home http://www.grenton.pl z Polski. Gratuluję!!!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne