Shoper przygotował rozwiązanie umożliwiające prowadzenie handlu on-line na Facebooku. Skoncentrowano się na faktycznym wykorzystaniu możliwości społecznościowych serwisu, w celu zwiększenia sprzedaży on-line oraz skuteczniejszego dotarcia do klientów. Sklepy internetowe będą miały możliwość przyznawania rabatów dla fanów, personalizacji komunikacji ze społecznością oraz generowania raportów ze sprzedaży w serwisie.
Shoper, obok możliwość sprzedaży na Facebooku, przygotował szereg funkcjonalności wspomagających nawiązywanie i pogłębianie relacji z klientami. Budowanie lojalności zaczyna się już w momencie, gdy użytkownicy wyrażą chęć przyłączenia się do społeczności sklepu na Facebooku. Sklepy on-line uzyskają unikalną funkcjonalność generowania kodów rabatowych dla fanów, co sprawdziło się w przypadku rozwoju f-commerce za granicą. Właściciele sklepów internetowych, którzy decydują się na social shopping, otrzymują również możliwość modyfikacji wyglądu sklepu na Facebooku.
Staraliśmy się pójść krok dalej, bo wiemy, że wiele sklepów nie może skutecznie dotrzeć do klientów serwisu społecznościowego. Zapewniając naszym klientom możliwość handlu na bazie Facebooka, myśleliśmy przede wszystkim o faktycznym rozwoju ich biznesu, efektywnej sprzedaży i rozwoju bazy klientów sklepów on-line. Zależało nam na uruchomieniu potencjału społecznościowego platformy i otwarciu na rosnącą grupę nabywców – mówi Krzysztof Krawczyk z Shoper.pl. Możliwość przekazania kodów rabatów dla fanów, czy dokładne raportowanie o sprzedaży na Facebooku to funkcjonalności, które zmierzają w kierunku faktycznego wykorzystania Facebooka jako platformy sprzedaży.
Łatwa identyfikacja rosnącej rzeszy klientów daje szansę dotarcia z komunikatem do ściśle określonej grupy odbiorców. Korzyści związane z wprowadzeniem „facebookowej” wersji Shopera są widoczne również na etapie realizacji zamówień i monitorowania sprzedaży. Ma to miejsce podczas tworzenia szczegółowych analiz odnoszących się do ściśle określonego okresu wraz z uwzględnieniem statystyk dotyczących ilości i wartości sprzedaży. Z kolei, funkcja oznaczania zamówień, które spływają do sklepu za pośrednictwem Facebooka, znacznie upraszcza raportowanie. Pozyskane w ten sposób dane to dobry punkt wyjścia do lepszego poznania upodobań klientów, a w konsekwencji podnoszenia jakości świadczonych usług.
Facebook stanowi niebywałą szansę na promocję sklepu, dzięki możliwości polecania znajomym oferty sklepu na swoim profilu. Integracja z udostępnianą w serwisie społecznościowym wyszukiwarką pozwala również wszystkim znajomym na łatwe odnalezienie produktu z oznaczeniem „Lubię to”. Standardowo, integracja z Facebookiem przebiega również na poziomie sklepu. Odwiedzający stronę sklepu klienci mają możliwość wystawienia swojej rekomendacji przez wciśnięcie przycisku „Lubię to” na kartach produktu lub pozostawienie komentarza. Na stronie sklepu internetowego swoje zastosowanie znajduje również moduł, dzięki któremu wyświetlana jest lista użytkowników, którzy lubią stronę sklepu.