SOCJAL
Do góry


Google Chrome walczy z niechcianymi przekierowaniami

Ułatwienia w przeglądaniu stron już w następnej aktualizacji.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez deweloperów Google Chrome co piąty raport przesłany przez użytkownika zawiera informacje na temat niechcianych przekierowań na strony, na dodatek często takie z zawartością pornograficzną lub reklamową. Aby zapewnić użytkownikom większy komfort przeglądania, następne aktualizacje Chrome będą poświęcone właśnie temu zagadnieniu.

Pierwsza z aktualizacji, Chrome 64, będzie automatycznie blokowała strony internetowe przed nagłym przekierowywaniem na zupełnie inny portal. Deweloperzy wyjaśniają, że tego typu sytuacje są najczęściej związane z działalnością zewnętrznego podmiotu i nie oddają intencji właściciela strony. Nowy mechanizm blokowania prób przekierowywania ma pomóc w zachowaniu tej wizji. Przy każdym zablokowanym przekierowaniu przeglądarka będzie wyświetlała odpowiedni komunikat, z poziomu którego można sprawdzić, na jakiej stronie wizyty właśnie uniknęliśmy.

W aktualizacji Chrome 65 Google ma zamiar zająć się stronami, które „obchodzą” blokowanie okienek pop-up poprzez wyświetlanie kilku przekierowań naraz. Nowa wersja narzędzia do blokowania wyskakujących komunikatów ma być poprawiona pod względem wykrywania pop-upów z przezroczystym tłem, które pozornie da się zamknąć przez krzyżyk w górnym rogu. Po kliknięciu okazuje się jednak, że również był częścią strony, a jego wciśnięcie spowodowało przekierowanie do dziesięciu innych portali. Chrome 64 i 65 będą dostępne w przyszłym roku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy