Połącz się z nami

Testy

TEST: AKG 272 HD

Opublikowane

dnia

Model AKG K272 HD oparty jest na zamkniętej dynamicznej konstrukcji wokółusznej, dzięki czemu zapewnia wysoki poziom izolacji od otoczenia. Z tego względu bardzo dobrze nadaje się nie tylko do zastosowań domowych, ale i do miejsc o wysokim natężeniu hałasu, w rodzaju środków transportu publicznego.

Produkt charakteryzuje się solidnym wykonaniem i wysokim poziomem głośności. Budowa słuchawek nie wzbudza większych zastrzeżeń co do zastosowanych materiałów, precyzji montażu, czy samej konstrukcji. Design nie jest na pewno równie elegancki, klasyczny i stylowy, jak ma to miejsce w przypadku wyrobów marki Grado, ale na pewno nie daje też większych powodów do narzekań. Miękkie, dobrze dopasowane, welurowe poduszki nauszne na zawieszeniu kardanowym zapewniają odpowiedni, typowy dla tego producenta, komfort użytkowania, nie męcząc uszu nawet przy długich odsłuchach. Specjalna konstrukcja czasz słuchawkowych daje komfort pracy zbliżony do tego, z jakim ma się do czynienia w przypadku modeli półotwartych. Słuchawki noszą się wyśmienicie, elastyczny pałąk bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu głowy. Konstrukcja jest dość lekka, zatem nawet wielogodzinny odsłuch nie powinien wywołać uczucia dyskomfortu.

Zaskoczył mnie nieco kończący kabel wtyk jack 3,5mm oraz dołączona do zestawu pozłacana przejściówka (nakręcana, jak przystało na AKG) na 6,3 mm. Od słuchawek tej klasy oczekiwałabym mimo wszystko rozwiązania odwrotnego ? kabla zakończonego domyślnym wtykiem 6,3 mm oraz dołączonej do niego przejściówki na mniejszy jack, pozwalającej istotnie zwiększyć zakres zastosowania produktu. Trzymetrowy przewód słuchawkowy (wykonany z miedzi OFC 99,99%) z wejściem do jednej słuchawki od strony lewego przetwornika jest nieco zbyt krótki w zastosowaniu domowym, zapewnia dość ograniczoną swobodę poruszania się po pokoju. Na szczęście można sobie z tym poradzić bez zauważalnej utraty jakości dźwięku, zaopatrując się w stosowny przedłużacz, na przykład stereo 6,3 mm marki Grado, dzięki czemu zyskamy dodatkowe 4,5 mm.

Dźwięk, jaki dociera do naszych uszu po nałożeniu AKG K272 HD, oczarowuje od pierwszych chwil. Jest doskonały, naturalny, czysty i potężny, z mocnym basem i czystą górą, znakomicie izolowany od źródeł zewnętrznych. Pasmo rozciągnięte jest szeroko, a odwzorowany dźwięk bardzo dynamiczny. Niskie rejestry pasma są szybkie, bardzo szczegółowe i dobrze kontrolowane. Tony średnie zaznaczone są bardzo dobrze, a zarazem szczegółowo i zdecydowanie dynamiczne. Góra pasma pełna detali i, co istotne, nie męcząca nawet przy wysokim poziomie wysterowania.

Słuchawki są bardzo uniwersalne, trudno wskazać jakikolwiek zdecydowanie słaby punkt. Odpowiednie zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak również w zestawie ze stacjonarnymi i przenośnymi źródłami dźwięku, typu odtwarzacze mp3 (tu trzymetrowy kabel może jednak z kolei okazać się zbyt długi). Korzystanie z produktu może być zarówno pełną emocji muzyczną przygodą, jak i intelektualnym zmaganiem z poplątaną pajęczyną dźwięków. Muzyka produkowana przez AKG K272 HD to mieszanka detaliczności, selektywności i muzykalności. Oryginalny sposób kreowania sceny muzycznej, przejrzystość, a zarazem precyzja w odwzorowaniu dźwięków sprawia perfekcyjne wrażenie w każdym calu. AKG K272 HD to model, który pozwoli odkryć dobrze znane nagrania na nowo.

WWW.JBL.PL, 600 PLN

Specyfikacja

KOMUNIKACJA ZE ŹRÓDŁEM DŹWIĘKU przewodowa
PASMO PRZENOSZENIA 16-28000 Hz
IMPEDANCJA 55 Ohm
GŁOŚNIKI Varimotion XXL
DŁUGOŚĆ KABLA 3 m
WTYK pozłacany jack stereo 3,5 mm
PRZEJŚCIÓWKA pozłacana na duży jack (6,3 mm)
WAGA BEZ KABLA 240 g

 

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Testy

TEST: Naim Mu-so (druga generacja)

Na rynku głośników multiroom pojawił się kolejny mocny gracz, wyposażony w onieśmielającą jakość dźwięku i wiele inteligentnych funkcji.

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Zmiany na dobre nie zawsze widoczne są na pierwszy rzut oka. Wizualnie nowa generacja Naim Mu-so niewiele różni się od luksusowego i stylowego poprzednika, ale pod względem jakości audio to potężny krok do przodu, na dodatek uzupełniony nowymi, użytecznymi opcjami łączności bezprzewodowej.

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Mu-so 2 zdobył nasze serca nie tylko potężnym, głośnym brzmieniem, ale także niezawodną funkcjonalnością. To sprzęt wart każdej wydanej złotówki.

Wynik
90

Plusy

Fantastyczny dźwięk, atrakcyjny wygląd, łatwa w obsłudze aplikacja, wsparcie dla wszystkich najważniejszych serwisów streamingowych.

Minusy

Duże wymiary i waga mogą być niepraktyczne w mniejszych mieszkaniach.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Garmin Dash Cam Mini

Kamerka samochodowa, która oferuje tylko to, co niezbędne – czy warto zainstalować ją w swoim aucie?

Opublikowane

dnia

Wideorejestratory samochodowe regularnie goszczą na naszych łamach, więc nietrudno jest zaobserwować panujący wśród producentów trend na wyposażanie ich w jak najszersze portfolio dodatków i asystentów. Przy Dash Cam Mini Garmin zdecydował się na pójście w zupełnie inną stronę. Czy malutka, minimalistyczna kamerka przypadnie nam do gustu bardziej niż jej wypasiona konkurencja? 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Dash Cam Mini oferuje wszystkie niezbędne funkcje wideorejestratora… i nic poza tym. To poprawny sprzęt, ale nie może równać się z potężnie wyposażonymi propozycjami konkurencji.

Wynik
67

Plusy

Malutka, ale wyposażona w całkiem niezłą matrycę. Dobra jakość wideo.

Minusy

Słaba łączność ze smartfonem. Bardzo uboga w funkcje. Tryb parkingowy wymaga dopłaty.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: JBL Partybox 100

Bo na grube imprezy potrzebne jest specjalne udźwiękowienie…

Opublikowane

dnia

przez

Wyobraź sobie, że jesteś organizatorem Imprezy przez duże I. Wśród najważniejszych rzeczy, o które musisz zadbać, na pewno znajdzie się odpowiednie udźwiękowienie. Kieszonkowe głośniki Bluetooth są niezastąpione na domówkach i w plenerze, ale żeby udźwignąć ciężar większego wydarzenia, potrzebne jest potężniejsze nagłośnienie, na przykład w formie Partybox 100 od JBL – najmłodszego członka imprezowej rodziny od JBL.  

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM...

Partybox 100 to świetnie zaprojektowany i doskonale wykonany głośnik, zaprojektowany z myślą o imprezach, które trwają od świtu do świtu.

Wynik
81

Plusy

Potężny, donośny i wyrazisty dźwięk. Duża dowolność w ustawianiu głośnika. Może służyć jako maszyna do karaoke i wzmacniacz gitarowy.

Minusy

Brak możliwości sterowania oświetleniem poprzez aplikację. 

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Oculus Quest

Bezprzewodowe granie w VR? Sprawdźmy, czy Oculus Quest zapoczątkuje rewolucję bez kabli.

Opublikowane

dnia

przez

Magazyn T3

Headsety VR i przewody to nierozłączna para. Kable ciągną się wzdłuż pleców, po podłodze w salonie, od umieszczonych na półkach czujników przestrzennych aż po komputer lub konsolę, wypełniając całą przestrzeń i stwarzając zagrożenie podczas brodzenia w wirtualnej rzeczywistości. Niełatwo jest zapanować nad tą plątaniną, ale teraz można z niej zupełnie zrezygnować. Na rynku ukazał się bowiem Oculus Quest, który obciął wszystkie przewody i zamiast nich zaproponował wygodne, wciągające eksplorowanie VR – takie, o jakim marzyliśmy od wielu lat. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Oculus Quest ma stać się ambasadorem VR wśród użytkowników, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z wirtualną rzeczywistością.

Wynik
83

Plusy

Lekka, bezprzewodowa konstrukcja. Bardzo dobre wrażenia audiowizualne.

Minusy

Mniej mocy niż komputerowe headsety. Gry dostępne jedynie przez Oculus Store.

Kontynuuj czytanie

Testy

TEST: Astell&Kern A&norma SR15

Czy odtwarzacz z nowej kolekcji A&K może konkurować z droższymi modelami?

Opublikowane

dnia

A&norma SR15 to kolejny po ciepło przyjętym AK70 MKII odtwarzacz od Astell&Kern z kategorii „budżetowej”. Trochę trudno przypinać tę łatkę sprzętowi za 3,5 tysiąca złotych, ale gdy weźmiemy pod uwagę najwyższą jakość wykonania i bezbłędne brzmienie, cena ta nie będzie wcale wydawała się wygórowana. 

(więcej…)

Werdykt

NASZYM ZDANIEM…

Poważny gracz na rynku odtwarzaczy hi-fi, który kusi sporymi możliwościami i atrakcyjną ceną.

Wynik
90

Plusy

Ekstrawagancka stylistyka. Wysoka jakość brzmienia, również bezprzewodowo. Intuicyjny interfejs.

Minusy

Stosunkowo mało możliwości personalizacji dźwięku.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne