OnePlus Buds Pro 3 to najnowsza propozycja słuchawek TWS firmy. Przechodzą one z poziomego projektu etui dwóch poprzednich modeli na układ pionowy. Etui tej generacji ma dwukolorowy design, ze „skórzaną” fakturą plastiku z przodu i z tyłu oraz metalicznym wykończeniem ramki.
Słuchawki są atrakcyjnie zaprojektowane z idealnie wypolerowanymi, cylindrycznymi trzonkami. Błyszczący plastik przechodzi w matowy pierścień z logo Dynaudio. Trzpienie na słuchawkach są wrażliwe na dotyk i obsługują gesty. Możesz ścisnąć trzonki raz, dwa lub trzy, aby uruchomić funkcje. Jest też gest regulacji głośności, który działa poprzez chwycenie trzonu, a następnie przesuwanie palca wskazującego w górę i w dół. Słuchawki mają również certyfikat IP55.
OnePlus Buds Pro 3 są kompatybilne z aplikacją HeyMelody na Androida i iOS. Na urządzeniach OnePlus można sterować tymi samymi opcjami za pomocą ustawień Bluetooth. Aplikacja oferuje standardowy zestaw możliwości: dostosowanie ANC z trzema poziomami tłumienia i z automatycznym trybem Smart, EQ, przełącznik trybu Hi-Res (włącza częstotliwość próbkowania powyżej 48 kHz dla LHDC), Golden Sound (dostosowuje strojenie do twojego słuchu) i Spatial Audio, który obejmuje również śledzenie głowy za pomocą wbudowanych czujników ruchu.
Nowa propozycja OnePlus wykorzystuje dwa przetworniki – 11-milimetrowy niskotonowy i 6-milimetrowy wysokotonowy. Każdy z nich ma również dedykowany przetwornik cyfrowo-analogowy w celu zmniejszenia zakłóceń i lepszego zarządzania energią.
Słuchawki obsługują SBC, AAC i LHDC 5.0. Nie ma LDAC, co oznacza, że w przypadku większości urządzeń z Androidem jakość zostanie zmniejszona do AAC, ponieważ LHDC jest nadal dość rzadkie. Nie ma również obsługi dźwięku Bluetooth LE ani LC3.
OnePlus twierdzi, że Buds Pro 3 są dostrojone przez Dynaudio. Wszystkie ustawienia wstępne EQ w aplikacji mają obok etykietę marki i pozwalają przesuwać nieco do przodu inny element miksu, a OnePlus oferuje również sześciopasmowy korektor dźwięku, aby jeszcze bardziej go dostosować. Funkcja BassWave zapewnia z kolei pokrętło do zwiększania i zmniejszania basu, choć regulować go można również na wspomnianym korektorze.
Dźwięk Buds Pro 3 jest bardzo szczegółowy. Połączenie przetworników brzmi całkiem dobrze i chociaż nie otrzymujesz tutaj przewodowego poziomu szczegółowości, byłem pod wrażeniem tego, co słyszałem. Są to z pewnością jedne z lepszych bezprzewodowych słuchawek dousznych na rynku. Przetworniki mają również przyzwoitą wydajność obrazowania.
OnePlus Buds Pro 3 mają dobrą wydajność mikrofonu. Dźwięk jest czysty, choć głos brzmi trochę mechanicznie. Słuchawki świetnie maskują hałas tła, nawet gdy jest głośno lub wietrznie. OnePlus Buds Pro 3 mają adaptacyjną redukcję szumów, co oznacza, że dostosowują poziom izolacji hałasu do otoczenia, nawet jeśli ustawisz go ręcznie. Tryb przezroczystości również działa dobrze, choć mógłby bardziej priorytetowo traktować głosy z otoczenia zamiast hałasu.
OnePlus Buds Pro 3 mają doskonałe parametry opóźnienia. Zwykle bezprzewodowe słuchawki douszne polegają na trybie gry, aby je zmniejszyć, ale Buds Pro 3 działają niesamowicie dobrze od razu po wyjęciu z pudełka, nawet z komputerem stacjonarnym, który nie ma nawet aplikacji towarzyszącej.
Słuchawki mają deklarowaną żywotność baterii wynoszącą 6 godzin z AAC i 5 godzin z LHDC podczas odtwarzania muzyki. Przy wyłączonym ANC OnePlus mówi o 10 godzinach dla AACi deklaracje producenta w tej materii są wiarygodne.
OnePlus Buds Pro 3 kosztują 899 PLN. Jak zwykle OnePlus podcina ceny większych marek, oferując mniej więcej te same bajery za nieco niższą kwotę.
Specyfikacja
- CENA 799 PLN
- KOLORY Midnight Opus, Lunar Radiance
- WYMIARY ETUI 64,7 x 52,5 x 25,8 mm
- WAGA SŁUCHAWEK 5,28 g
Werdykt
NASZYM ZDANIEM
Czyżby kategoria „zabójcy flagowców” przenikała również do słuchawek TWS?
Plusy
Dobry design i jakość wykonania. Wygodne gesty. Konfigurowalna aplikacja bogata w funkcje. Świetna redukcja szumów. Bardzo niskie opóźnienia.
Minusy
Brak LDAC. Drobne niuanse związane z trybem przezroczystości.