Nie starczyło ci czasu/pieniędzy na nabycie nowego telewizora przed Mundialem? Nie martw się – koniec wakacji jest najlepszym okresem na zakup elektroniki użytkowej i bardzo łatwo trafić na spore obniżki, które zachęcają do sięgnięcia po portfel.
Z tej okazji sporządziliśmy zestawienie jednych z najciekawszych modeli telewizorów HD nowej generacji, w którym nie mogło również zabraknąć miejsca dla reprezentanta technologii 4K.
Jeśli nosiłeś się z zamiarem wymiany sprzętu na nowy, to nie ma ku temu lepszej okazji niż obecne polowanie na okazje. Mamy nadzieję, że nasz test pomoże ci w wyborze nowego władcy twojego salonu.
Pretendenci
Sprzęt marzeń każdego telemaniaka…
PHILIPS 55PFS6609
4 600 PLN, www.philips.pl
Specyfikacja
EKRAN 55 cali 1080p LCD
USŁUGI SIECIOWE YouTube, Facebook, Skype, Twitter Aplikacja Cloud TV i Cloud Explore
3D Aktywne, 2 pary okularów w zestawie
DŹWIĘK 2x 10 W
ŁĄCZNOŚĆ Wi-Fi, Ethernet, 4x HDMI, 2x USB, Scart, component, CI Slot
WYSOKOŚĆ 775 mm
GRUBOŚĆ 54 mm
SZEROKOŚĆ 1 231 mm
WAGA 17,4 kg
PILOT
Korzystaj ze standardowego pilota lub kontroluj TV za pomocą aplikacji mobilnej MyRemote.
DESIGN
Biały tył obudowy oraz fantazyjnie zaprojektowana podstawa nadają mu intrygującego wyglądu.
ZABÓJCZA CECHA
Dwustronne podświetlenie Ambilight roztaczające wokół telewizora efektowną kolorową poświatę.
Solidny sprzęt z wbudowanym pokazem gry świateł.
Jeden z flagowych modeli Philipsa w porównaniu ze swymi poprzednikami bez dwóch zdań wyróżnia się przyjemną dla oka stylistyką. Poza jak zawsze efektownym inteligentnym systemem podświetlenia Amblight, otrzymał on elegancką białą obudowę, która znacznie lepiej odbija światło generowane przez tę funkcję.
Na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy Philips znacząco poprawił jakość obrazu w swoich odbiornikach, a testowany model stanowi kontynuację tego trendu. 55-calowa matryca Full HD cieszy oczy intensywnością generowanych kolorów, a jeśli chcecie wydobyć z niej najbardziej przekonującą głębię czerni, to polecamy oglądać filmy w standardowym trybie obrazu. Oferuje on najrozsądniejszy kompromis między szumem a ilością detali ciemniejszych barw.
Częstotliwość odświeżania równa 400 Hz na papierze może i wygląda nieźle, jednak w praktyce nie przekłada się tutaj na oszałamiającą jakość dynamicznych scen. Pewnym ratunkiem jest pogrzebanie w opcjach, choć nawet i w tym wypadku nie ma co liczyć na cuda.
Opcje podłączeniowe nie zostały tutaj potraktowane po macoszemu – poza czterema portami HDMI i dwoma USB mamy do dyspozycji Wi-Fi, umożliwiające skorzystanie z szerokiej oferty telewizyjnych aplikacji. Wielbiciele trójwymiarowych seansów mogą narzekać na dość zauważalny crosstalk. W zestawie z urządzeniem znajdują się jedynie dwie pary okularów, więc jeśli mamy zamiar oglądać filmy w większym gronie, to nie obejdzie się bez konieczności zakupu dodatkowych patrzałek.
Philips 55PFS6609 to atrakcyjny wizualnie i całkiem dopracowany model, którego cena została naszym zdaniem ustalona na nieco zbyt wygórowanym poziomie. Jeśli dysponujesz ograniczonymi środkami lub po prostu poszukujesz nieco bardziej funkcjonalnego sprzętu, to w naszym teście znajdziesz inne, nieco ciekawsze propozycje.
Lubimy Nastrojowe podświetlenia Ambilight, przyzwoity obraz oraz dużą ilość dostępnych złącz.
Ale Aktywne 3D, oferta usług sieciowych mogłaby być ciut lepsza.
Zdaniem T3 Przyzwoity telewizor wręcz stworzony dla miłośników wysublimowanego designu.
Alternatywa
Philips PFT6309
47-calowy kuzyn modelu PFS6009 również posiada podświetlenie Ambilight, ale kosztuje o parę stówek mniej dzięki drobnym cięciom w parametrach (np. w częstotliwości odświeżania, równej tu 200 Hz).
4 000 PLN, www.philips.pl
LG 47LB730V
3 300 PLN, www.lg.com/pl
Specyfikacja
EKRAN 47 cali 1080p LCD
USŁUGI SIECIOWE YouTube, Facebook, Twitter, Skype, ipla, TVN Player, iplex.pl oraz kilkadziesiąt innych aplikacji
3D Pasywne, 2 pary okularów w zestawie
DŹWIĘK 65 W
ŁĄCZNOŚĆ Wi-Fi, Ethernet, 3x HDMI, 3x USB, Scart, component, CI Slot
WYSOKOŚĆ 560 mm
GRUBOŚĆ 55,1 mm
SZEROKOŚĆ 949 mm
WAGA 10 kg
PILOT
Kontroler Bluetooth Magic Remote stanowi przykład udanego połączenia minimalizmu z funkcjonalnością.
ZABÓJCZA CECHA
Telewizyjny interfejs WebOS pod względem intuicyjności i komfortu obsługi w chwili obecnej nie ma sobie równych.
DESIGN
Cieniuteńka ramka okalająca 47-calowy ekran wygląda bardzo stylowo.
Nowoczesny Smart TV o dziecinnie prostej obsłudze.
Jeszcze do niedawna LG niespecjalnie brylowało na rynku inteligentnych telewizorów, oddając pola konkurentom takim jak Samsung czy Sony. Ostatni rok pokazał jednak, że coś się w tej kwestii zmienia, a widoczny na powyższym zdjęciu model jest tego najlepszym przykładem. Postępy w pracy inżynierów LG są najbardziej widoczne w jakości wgranego oprogramowania – Smart+ WebOS jest dla nas najprzyjemniejszym w użytkowaniu interfejsem, jaki można dziś znaleźć w telewizorach. Nie dość, że każdy jego element znajduje się dokładnie tam gdzie powinien, to obsługa całego spektrum szeroko rozumianej multimedialnej zawartości jest tutaj niesamowicie przyjemna i można ją dostosowywać w oparciu o sporą liczbę ustawień związanych z personalizacją. LG zrobiło też ogromny progres w dziedzinie aplikacji, goniąc pod względem ich ilości Samsunga. Innymi słowy – każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Wizualnie 47LB730V może się podobać wielu miłośnikom minimalistycznej szkoły designu. Gruba na 55 mm obudowa spoczywa na eleganckiej podstawce w kształcie wstążki, co daje przyjemny dla oka efekt.
Jakość obrazu wypada na solidną czwórkę z plusem – trzeba jednak w tym miejscu wspomnieć, że uzyskanie najlepszych rezultatów nie obejdzie się bez dłuższej chwili spędzonej na grzebaniu w ustawieniach (warto pamiętać wtedy o wyłączeniu trybu oszczędzania energii). Podczas testu ciężko nam było osiągnąć zadowalające poziomy czerni, ale w kwestii jakości innych barw ręce same składały się do oklasków.
Sporą wadą tego modelu w zestawieniu z konkurentami jest dość kiepska jakość obrazu dynamicznego – 200 Hz to ciut za mało, by w pełni cieszyć się pełną płynnością przekazu np. transmisji sportowej. Poza tym i paroma pomniejszymi niedociągnięciami telewizor LG jawi się nam jako dopracowany produkt, mający szansę znaleźć nabywców zwłaszcza wśród osób ceniących sobie funkcje smart TV.
Lubimy Interfejs WebOS z jego wszystkimi dodatkami, dużą liczbę aplikacji i porządną jakość obrazu.
Ale Słaba czerń. Tylko 3 HDMI.
Zdaniem T3 Kolejny model udowadniający, że LG umie również robić naprawdę udane telewizory.
Alternatywa
LG 47LB650
Nie ma może tak bajeranckiej podstawki jak jego brat czy pilota Magic Remote, ale posiada za to ten sam interfejs WebOS co 47LB730V i można go nabyć już za kwotę nieprzekraczającą.
2 450 PLN, www.lg.com/pl
SONY KD-65X9005B
18 000 PLN, www.sony.pl
Specyfikacja
EKRAN 65 cali 2160p LCD
USŁUGI SIECIOWE YouTube, Facebook, Twitter, ipla, TVN Player, iplex.pl oraz kilkadziesiąt innych aplikacji
3D Aktywne, 2 pary okularów w zestawie
DŹWIĘK 2x 12,5 W + 2x subwoofer 20 W
ŁĄCZNOŚĆ Wi-Fi, Ethernet, 4x HDMI, 3x USB, Scart, component, CI Slot, NFC
WYSOKOŚĆ 878 mm
GRUBOŚĆ 99 mm
SZEROKOŚĆ 1 716 mm
WAGA 45,9 kg
PILOT
Do wyboru mamy tu klasyczny kontroler, jego kolegę z touchpadem oraz aplikację na Androida/iOS.
DESIGN
65-calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości 4K. Szkoda tylko, że znacząco podnosi on cenę telewizora…
ZABÓJCZA CECHA
Konstrukcja w kształcie klina skrywa w sobie zestaw głośników oraz wbudowaną kamerę.
4K! Ogromne głośniki i cena, która zwali cię z nóg!
Choć ostatni z wymienionych argumentów ma tutaj zdecydowanie negatywny wydźwięk, to w ogólnym ujęciu nowy telewizor Sony jest godny uwagi, zwłaszcza w kontekście osób planujących wprowadzić swój multimedialny salon w nową erę technologicznego postępu. Pierwszoplanową rolę gra tutaj oczywiście 65-calowy ekran, na którym wyświetlany jest obraz w rozdzielczości 3840×2160 pikseli. Matryca ta korzysta z technologii przetwarzania koloru Triluminos, odbierając „wytyczne” od procesora obrazu X-Reality Pro. Rezultat owej współpracy zachwyca niesamowitą wręcz ilością detali oraz nasyceniem kolorów, a całość stanowi prawdziwą ucztę dla oczu. Przy 800 Hz sprzęt ten bez problemu radzi sobie także przy filmach z dużą liczbą scen akcji oraz transmisjach sportowych, gdzie dynamika oraz płynność wyświetlanego obrazu ma niebagatelne znaczenie.
Co prawda nie mamy jeszcze dostępu do zawartości w natywnym 4K, ale nic nie stoi na przeszkodzie skorzystania z funkcji skalowania obrazu do rozdzielczości 2160p – uzyskany za jej pośrednictwem efekt daje przedsmak tego, co będzie się działo, gdy światło dzienne ujrzy komercyjna zawartość nagrana w tym standardzie wideo.
Poza kwestiami wizualnymi szczególna uwaga należy się też sferze dźwiękowej, gdyż Sony zdecydowało umieścić po obu stronach ekranu zestaw głośników o łącznej mocy 65 W, w skład którego wchodzą m.in. dwa 20-watowe subwoofery. Generowane przez niego brzmienie jest dość przekonujące, choć nie da się ukryć, że wielbiciele kinowych doznań i tak prędzej czy później dokupią jakiś odrębny sprzęt nagłaśniający.
Pod względem liczby dostępnych aplikacji Sony nie zawodzi, a platforma SEN (Sony Entertainment Network) z miesiąca na miesiąc poprawia jakość swojej oferty. Jeśli masz więc spore środki finansowe i już teraz chcesz poczuć magię obrazu Ultra HD, to ten sprzęt możesz brać w ciemno.
Lubimy 4K oraz opcję skalowania obrazu do wyższych rozdzielczości. Wbudowany zestaw potężnych głośników i niezły design.
Ale Cena, bardzo uboga ilość zawartości w natywnym 4K.
Zdaniem T3 Jedna z najbardziej interesujących propozycji dla posiadaczy nieco grubszych portfeli.
Alternatywa
Sony KDL-65W955
Twój domowy budżet nie jest jeszcze gotowy na to, byś przeniósł się w erę 4K? Ten model Full HD posiada taki sam design i zestaw głośników co testowany KDL-65W955 i kosztuje niemal połowę jego ceny…
10 000 PLN, www.sony.pl
TOSHIBA 47L7453
3 700 PLN, www.toshiba.pl
Specyfikacja
EKRAN 47 cali 1080p LCD
USŁUGI SIECIOWE YouTube, Facebook, Twitter, ipla, TVN Player, iplex.pl oraz kilkanaście innych aplikacji
3D Pasywne, 4 pary okularów w zestawie
DŹWIĘK 2x 15 W
ŁĄCZNOŚĆ Wi-Fi, Ethernet, 4x HDMI, 2x USB, Scart, component, CI Slot, PC
WYSOKOŚĆ 660 mm
GRUBOŚĆ 107 mm
SZEROKOŚĆ 1 190 mm
WAGA 13,5 kg
PILOT
Do wyboru mamy tradycyjny kontroler lub mobilną aplikację Cloud TV. Pierwsza opcja jest znacznie lepsza.
ZABÓJCZA CECHA
Strefowe podświetlenie LED, pozwalające uzyskać przepiękny obraz wypełniony ferią barw.
DESIGN
Smukła czarna obudowa z cienką ramką ekranu wygląda nieźle, w odróżnieniu od podstawki.
Toshiba przekona do siebie niejednego konsumenta samą tylko jakością obrazu.
W fundamentalnej kwestii branej pod uwagę przy ocenie każdego telewizora, produkt Toshiby wydaje się nie mieć sobie równych. Wszystko za sprawą systemu strefowego podświetlenia LED, odpowiedzialnego za obraz cechujący się nadzwyczajnym kontrastem i wyrazistością. W jakości sfery wizualnej naprawdę ciężko doszukać się jakichś większych wad – wystarczy zobaczyć w akcji pierwszy z brzegu film na Blu-ray’u, a nasze oczy długo nie będą mogły wyjść z podziwu nad kolorami emanującymi swym pięknem z 47-calowego ekranu.
Jedyne zastrzeżenia można mieć odnośnie płynności przy nieco bardziej dynamicznych scenach, ale z drugiej strony warto odnotować, że Toshiba posiada input lag na poziomie zapewniającym komfortową zabawę z użyciem konsoli podpiętej do jednego z czterech złącz HDMI. Godne uwagi jest też pasywne 3D, o którego zaletach błyskawicznie mogą przekonać się cztery osoby (tyle par okularów znajdziemy w pudełku).
Oprogramowanie urządzenia działa szybko – spory udział ma w tym nowy dwurdzeniowy procesor, odpowiedzialny również za wydajną obsługę aplikacji. Tych ostatnich jest całkiem sporo i choć w zestawieniu z Samsungiem czy LG ich ilość nie robi może wrażenia, to jednak nie sposób nie zauważyć, że Toshiba coraz śmielej poczyna sobie w kwestii tego typu oprogramowania.
Ciekawostką jest to, że model ten obsługuje także technologię Miracast, z pomocą której w wygodny sposób wyświetlisz obraz ze swojego urządzenia mobilnego na dużym ekranie telewizora. Opcje podłączeniowe wypadają bardzo porządnie, sprzęt nie ma też problemu z obsługą praktycznie wszystkich popularnych formatów multimedialnych.
Toshiba posiada parę pomniejszych niedociągnięć (np. w postaci takiej sobie jakości dźwięku), ale są to kwestie, z którymi można sobie poradzić w ten czy inny sposób. To naprawdę udany model i aż chciałoby się, aby kosztował on nieco mniej pieniędzy…
Lubimy Pierwszorzędną ostrość i kontrast obrazu. Dużą ilość złącz oraz wsparcie dla Miracast.
Ale Obrazy dynamiczne nie oszałamiają swą płynnością.
Zdaniem T3 Z tym sprzętem zapomnisz o 4K. Kolejny, bardziej dopracowany model będzie killerem.
Alternatywa
Toshiba 48L5453
Niższa cena tego 48-calowca uzyskana została przez rezygnację z podświetlenia strefowego na rzecz krawędziowego, jak również poprzez implementację aktywnej technologii obrazu 3D. Design wydaje się też nieco bardziej masywny.
3 200 PLN, www.toshiba.pl
SAMSUNG UE48H6400
2 900 PLN, www.samsung.pl
Specyfikacja
EKRAN 48 cali 1080p LCD
USŁUGI SIECIOWE Smart TV Hub z dostępem do YouTube, Facebooka, Skype’a oraz ogromnej liczby aplikacji telewizyjnych/multimedialnych
3D Aktywne, 2 pary okularów w zestawie
DŹWIĘK 2x 10 W
ŁĄCZNOŚĆ Wi-Fi, 4x HDMI, Ethernet, 3x USB, Scart, component, CI Slot, Bluetooth
WYSOKOŚĆ 535 mm
GRUBOŚĆ 49,3 mm
SZEROKOŚĆ 917 mm
WAGA 8,2 kg
PILOT
Kontroler Bluetooth Smart Touch Control, umożliwiający sterowanie za pomocą dotyku oraz głosu.
ZABÓJCZA CECHA
Intuicyjny interfejs Smart Hub oraz najlepsza oferta dla miłośników telewizyjnych aplikacji.
DESIGN
Klasyczna elegancja urozmaicona została tutaj szczyptą ekstrawagancji w postaci przezroczystych krawędzi ekranowej ramki.
Tani jak barszcz, nowoczesny, i zachwyca swą funkcjonalnością.
Jeśli przy planowaniu budżetu na zakup telewizora postanowiłeś nie przekraczać poziomu 3 000 PLN, to Samsung ma dla ciebie niezwykle interesującą propozycję w postaci 48-calowego modelu klasy średniej, wyposażonego w zestaw funkcji, jakie można znaleźć w o wiele droższych urządzeniach. Zainteresowany? W takim razie czytaj dalej.
Pod względem designu Koreańczycy nie wymyślili zbyt wiele nowego, ale prawdziwe piękno tego sprzętu kryje się w jego obudowie spoczywającej na metalicznej podstawce w kształcie litery X.
Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście jakość obrazu, który dzięki procesorowi działającemu w technologii Wide Colour Enhancer Plus zachwyca intensywnością barw oraz głębią czerni. Podobnie jak w przypadku Philipsa, tak i tutaj mamy do czynienia z częstotliwością odświeżania równą 400 Hz, jednak w odróżnieniu od konkurenta, Samsung o wiele lepiej radzi sobie z dynamicznymi scenami, nie drażniąc oczu widza żadnymi nieprzyjemnymi artefaktami.
Aktywne 3D cierpi nieco z uwagi występowania subtelnego crosstalku i na dobrą sprawę to właśnie jakość trójwymiarowego obrazu wypada w tym sprzęcie najsłabiej.
Unowocześnieniom poddano interfejs Smart Hub – posiada on teraz o wiele większe możliwości personalizacyjne, oferując przy tym intuicyjną obsługę dostępnych opcji oraz największą ilość aplikacji, jaką można znaleźć w testowanych przez nas urządzeniach. Z tym sprzętem naprawdę nie sposób narzekać na nudę, bo poza klientami usług VOD otrzymujemy możliwość korzystania z interesującego oprogramowania podzielonego na kategorie tematyczne. Sam telewizor jest również wyjątkowo inteligentny i dzięki funkcji S-Recommendation sugeruje zawartość odpowiadającą multimedialnym preferencjom użytkownika.
Najtańszy sprzęt w teście okazał się produktem oferującym najlepszy stosunek jakości do ceny, dlatego więc to właśnie Samsungowi zdecydowaliśmy się przyznać naszą rekomendację.
Lubimy Wyrazisty i pełen kolorów obraz. Ilość aplikacji może przyprawić o zawrót głowy. Cena!
Ale Nieprzekonująca jakość 3D.
Zdaniem T3 Nie ma 4K, ale za dopracowanie najbar-dziej podstawowych kwestii zasługuje na gromkie brawa.
Alternatywa
Samsung UE46F6320
Wygląda podobnie jak jego testowany koreański kolega – niższa cena osiągnięta została kosztem funkcji wyświetlania trójwymiarowego obrazu (z której i tak korzysta coraz mniej osób).
2 400 PLN, www.samsung.pl
Powody
Dlaczego Samsung UE48H6400 zasługuje na waszą miłość i pieniądze?
1. Jakość obrazu – feria żywych barw, ostrość przy zachowaniu dużej liczby szczegółów i niezła głębia czerni.
2. Smart Hub – interfejs Samsunga został dopracowany jeszcze bardziej, oferując więcej opcji personalizacyjnych oraz obsługę nowych funkcji Smart TV.
3. Oprogramowanie – platforma sieciowa Samsunga oferuje największą na naszym rynku liczbę dostępnych aplikacji.
4. Peryferia – cztery porty HDMI, trzy USB oraz wbudowany moduł Wi-Fi pozwalają pełnić temu modelowi rolę prawdziwego centrum multimedialnej rozrywki.
5. Płynność wyświetlanego obrazu – częstotliwość odświeżania ekranu równa 400 Hz oferuje tutaj wysoki komfort oglądania obrazów cechujących się dużą dynamiką.
6. Atrakcyjna cena – model ten może być twój już za niecałe 3 000 PLN.
7. Obsługa – urządzenie możemy kontrolować za pomocą tradycyjnego pilota, jego „kolegi” z touchpadem lub z użyciem mobilnej aplikacji.
W zbliżeniu
Gry, które pomogą ci przetestować możliwości twojego nowego telewizora…
MARIO KART 8
Najlepszy powód do tego, aby podłączyć do telewizora konsolę Nintendo Wii U i oddać się dzikiej jeździe w gronie przyjaciół.
WII U
TITANFALL
Kontrolowanie (lub likwidowanie) ogromnych mechów jeszcze nigdy nie było tak przyjemne – dziesiątki godzin zabawy gwarantowane!
XBOX ONE, X360, PC
METAL GEAR SOLID V: GROUND ZEROES
Sprawdź, czego można oczekiwać po MGS V: Phantom Pain, które ukaże się na rynku już w przyszłym roku.
PS4, XBOX ONE
WOLFENSTEIN: THE NEW ORDER
Strzelanie do nazistów jest zawsze w cenie, a gdy dodamy do tego świetną grafikę, to palce same zaciskają się na spuście…
PS4, XBOX ONE, PC
Opinia
ŻYCIE TO SZTUKA WYBORU…
Przedsezonowe obniżki cen to dobra okazja, aby zmienić wysłużony telewizor na model oferujący dostęp do aktualnych technologii.
Jeśli nie macie ciśnienia na kupno sprzętu obsługującego 4K, to naszym zdaniem doskonałym wyborem może okazać się Samsung UE48H6400. Za atrakcyjną cenę otrzymujemy w jego przypadku wszystko, czego można oczekiwać od urządzenia Smart TV.
Na drugim miejscu uplasował się LG, który zachwycił nas swym interfejsem i funkcjonalnością. Prezentuje on także bardzo wyważony kompromis między ceną a oferowanymi możliwościami, dzięki czemu również można polecić go osobom dla których stosunek cena/jakość jest kluczowy przy zakupie nowego sprzętu.
Model produkcji Sony kusi obsługą 4K oraz wbudowanym zestawem solidnych głośników, ale na jego zakup będą mogli pozwolić sobie jedynie nieliczni konsumenci.
Miłośnikom stylowego designu nie wypada nie polecić Philipsa wyposażonego w technologię Ambilight. Telewizor ten może pochwalić się także świetną jakością obrazu. Na końcu stawki znalazła się Toshiba. Ostatnie miejsce może być jednak dość mylące, bo to naprawdę świetny sprzęt, wyposażony dodatkowo w strefowe podświetlenie LED.
Philips 55PFS6609 | LG 47LB730V | Sony KD-65X9005B | Toshiba 47L7453 | Samsung UE48H6400 | |
CENA, url | 4 600 PLN, www.philips.pl | 3 300 PLN, www.lg.com/pl | 18 000 PLN, www.sony.pl | 3 700 PLN, www.toshiba.pl | 2 900 PLN, www.samsung.pl |
EKRAN | 55 cali 1080p LCD | 47 cali 1080p LCD | 65 cali 2160p LCD | 47 cali 1080p LCD | 48 cali 1080p LCD |
Usługi sieciowe | YouTube, Facebook, Skype, Twitter Aplikacja Cloud TVi Cloud Explore | YouTube, Facebook, Twitter, Skype, ipla, TVN Player, iplex.pl oraz kilkadziesiąt innych aplikacji | YouTube, Facebook, Twitter, ipla, TVN Player, iplex.pl oraz kilkadziesiąt innych aplikacji | YouTube, Facebook, Twitter, ipla, TVN Player, iplex.pl oraz kilkanaście innych aplikacji | Smart TV Hub z dostępem do YouTube, Facebooka, Skype’a oraz ogromnejliczby aplikacji telewizyj-nych/multimedialnych |
3D | Aktywne, 2 pary okularóww zestawie | Pasywne, 2 pary okularóww zestawie | Aktywne, 2 pary okularóww zestawie | Pasywne, 4 pary okularóww zestawie | Aktywne, 2 pary okularóww zestawie |
Audio | 2x 10W | 65 W | 2x 12,5 W + 2x subwoofer 20 W | 2x 15 W | 2x 10 W |
Łączność | Wi-Fi, Ethernet, 4x HDMI, 2x USB, Scart, component, CI Slot | Wi-Fi, Ethernet, 3x HDMI, 3x USB, Scart, component, CI Slot | Wi-Fi, Ethernet, 4x HDMI, 3x USB, Scart, component, CI Slot, NFC | Wi-Fi, Ethernet, 4x HDMI, 2x USB, Scart, component, CI Slot, PC | Wi-Fi, 4x HDMI, Ethernet, 3x USB, Scart, component, CI Slot, Bluetooth |
Wymiary | 775x54x1 231 mm/17,4 kg | 560×55,1×949 mm/10 kg | 878x99x1 716 mm/45,9 kg | 660x107x1 190 mm/13,5 kg | 535×49,3×917 mm/8,2 kg |
Lubimy | Nastrojowe podświetlenia Ambilight, przyzwoity obraz oraz dużą ilość dostępnych złącz. | Interfejs WebOS z jego wszystkimi dodatkami,dużą liczbę aplikacjii porządną jakość obrazu. | 4K oraz opcję skalowania ob-razu do wyższych rozdziel-czości. Wbudowany zestaw potężnych głośników i design. | Pierwszorzędną ostrośći kontrast obrazu. Dużąilość złącz oraz wsparciedla Miracast. | Wyrazisty i pełen kolorów obraz. Ilość aplikacji może przyprawić o zawrót głowy. Cena! |
Ale | Aktywne 3D, oferta usług sie-ciowych mogłaby być ciut lepsza. | Słaba czerń. Tylko 3 HDMI. | Cena, bardzo uboga ilość zawartości w natywnym 4K. | Obrazy dynamiczne nie oszałamiają swą płynnością. | Nieprzekonująca jakość 3D. |
ZDANIEM t3 | Przyzwoity telewizor wręcz stworzony dla miłośników wysublimowanego designu. | Kolejny model udowadnia-jący, że LG umie również robić naprawdę udane telewizory. | Jedna z najbardziej interesu-jących propozycji dla posia-daczy nieco grubszych por-tfeli. | Z tym sprzętem zapomniszo 4K. Kolejny, bardziej do-pracowany model będzie prawdziwym killerem. | Nie ma 4K, ale za dopraco-wanie najbardziej podsta-wowych kwestii zasługujena gromkie brawa. |