Połącz się z nami

Testy

TEST: Denon DP-450USB

Testujemy wszechstronny i funkcjonalny gramofon.

Ostatnie miesiące przyniosły ze sobą sporo nowości dla miłośników analogowych form dźwięku. Jedną z najciekawszych jest DP-450USB, gramofon obiecujący wiele przydatnych funkcji i prostą obsługę.

Na pierwszy rzut oka widać, że sprzętowi towarzyszy idea nadania nowoczesnego sznytu klasycznym trendom – świadczy o tym proste wzornictwo białej podstawy, które przyjemnie kontrastuje z błyszczącym S-kształtnym ramieniem i czarnym, ciężkim talerzem. Pod plintą znalazło się miejsce dla silnika o aż trzech prędkościach obrotowych: 33 1/3, 45 i 78 RPM.

Ponadto DP-450USB otrzymał zintegrowany przedwzmacniacz, który pozwala na podłączenie go do dowolnego wzmacniacza, oraz mechanizm unoszenia ramienia. W sprzęcie dla początkujących miłośników czarnych płyt to właściwie funkcja obowiązkowa, pozwala ona bowiem chronić igłę przed uszkodzeniem i szybkim zużyciem.

Przygotowanie gramofonu do pracy i skonfigurowanie zestawu audio zajęło mi dosłownie kilkanaście minut, po których mogłem przystąpić do odsłuchu. Niezależnie od gatunku DP-450USB zapewniał wyraziste brzmienie o delikatnie ciepłej barwie; basy brzmiały mocno i zdecydowanie, a soprany słodko, niemal lirycznie. Jednocześnie gramofon pracował stabilnie, nie drgał podczas odtwarzania i nie wpadał w wibracje.

Przetestowałem także funkcję zgrywania muzyki na nośnik USB – do digitalizacji nagrań DP-450USB nie wymaga połączenia z komputerem, co przyspiesza cały proces. Do wyboru mamy aż dwa docelowe formaty plików: stratny MP3 i bezstratny WAV. Spodobała mi się także funkcjonalna pokrywa, która podczas słuchania płyt może posłużyć jako stojak na okładki.

Cena 2 400 PLN

Werdykt
84

NASZYM ZDANIEM…

Świetny gramofon dla osób, które cenią sobie porywające brzmienie i klasyczny wygląd.

Plusy

Doskonały w odtwarzaniu i zgrywaniu.

Minusy

Błyszcząca obudowa jest wrażliwa na zabrudzenia.

Nie przegap:

TEST: Philips 803

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Tivoli Audio Music System Home

Testy

TEST: Streaming gier wideo

Testy

TEST: Marantz NR1200

Testy

TEST: Thinkware Q800 Pro

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!