Połącz się z nami

Technologie

Tesla prezentuje trzecią generację solarnych dachów

Łatwiejsze w instalacji, wydajniejsze i tańsze.

Opublikowane

dnia

Wydajność dachu z panelami słonecznymi zależy od wielu czynników, ale nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych pozwala on wprowadzić do domowego budżetu spore oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. W wizji Tesli panele są nie tylko umieszczone na dachu, ale wręcz go zastępują.

To już trzecia generacja Tesla Solar Roof, i w wielu aspektach doskonalsza od poprzednich. Elon Musk zwraca przede wszystkim uwagę na stosunkowo niską cenę rozwiązania – solarny dach ma być w 80% przypadków korzystniejszy finansowo od klasycznych paneli usytuowanych na dachu. Firmie udało się osiągnąć tę oszczędność dzięki zmianie technologii wytwarzania płytek dachowych, które teraz wymagają mniejszego zużycia drogich komponentów. Na dodatek mają być one łatwiejsze w instalacji – ułożenie całego dachu zajmie niecały dzień. Rolę sieciowego magazynu energii podejmą akumulatory Tesla Powerwall.

Instalacje Tesla Solar Roof póki co są dostępne jedynie dla klientów w Stanach Zjednoczonych. Ambicją Tesli jest budowanie 1 000 dachów tygodniowo w ciągu kilku najbliższych miesięcy, w czasie nie przekraczającym 8 godzin na jedną instalację. Aby osiągnąć ten cel, firma będzie musiała zatrudnić podwykonawców, a to i tak nie gwarantuje sukcesu – w końcu nie udało się jej jeszcze zrealizować wszystkich instalacji drugiej generacji Solar Roof. Problemy w produkcji płytek dachowych wynikały ze zwiększonej produkcji Modelu 3; teraz, gdy sytuacja nieco się ustabilizowała, realizacja zamówień ma przebiegać bez tak znaczących opóźnień.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple MacBook Pro 16 oficjalnie

Największy ekran, pojemniejsza bateria, wyższa cena.

Opublikowane

dnia

Już od kilku dni w świecie technologii pojawiały się głosy, że firma z Cupertino planuje uraczyć nas 16-calową wersją MacBooka Pro jeszcze w tym tygodniu. Teraz okazuje się, że oprócz większego wyświetlacza możemy liczyć na kilka innych nowości.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne