Połącz się z nami

Technologie

Hyundai uruchamia autonomiczne taksówki BotRide

Samodzielna, elektryczna Kona na drogach od 4 listopada.

Opublikowane

dnia

Hyundai dołącza do grona producentów samochodów, którzy wprowadzają autonomiczne pojazdy w przestrzeń publiczną. Pierwsze taksówki BotRide wyjadą na ulice Kalifornii już w przyszłym miesiącu.

BotRide to owoc współpracy wielu producentów. Hyundai nie jest autorem wykorzystanej technologii autonomicznej jazdy – odpowiada za nią niewielki, chiński startup Pony.ai, jeden z czterech podmiotów posiadających kalifornijskie zezwolenie na świadczenie usług w zakresie transportu autonomicznego.

Na ulice miasta Irvine wyjedzie flota elektrycznych crossoverów Hyundai Kona, znanych z długiego zasięgu na jednym ładowaniu. Taksówkę będzie można zamówić za pośrednictwem aplikacji Via, specjalizującej się w transporcie carpoolingowym – również w BotRide znajdą się algorytmy, które wytyczą taką, trasę aby po drodze auto mogło zabrać jak najwięcej pasażerów. Samochód i zamawiający odnajdą się dzięki identyfikatorom w postaci kodów QR.

Usługa BotRide nie będzie obsługiwała wszystkich adresów w mieście, a jedynie sieć wybranych „przystanków”, na które użytkownik przywoła auto. W pierwszej kolejności ma ona zostać nieodpłatnie udostępniona wielu mieszkańcom Irvine, w tym studentom. Zebrane w trakcie tej fazy testowej dane posłużą do udoskonalenia usługi. Autonomiczne taksówki trafią na ulice miasta już 4 listopada.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple MacBook Pro 16 oficjalnie

Największy ekran, pojemniejsza bateria, wyższa cena.

Opublikowane

dnia

Już od kilku dni w świecie technologii pojawiały się głosy, że firma z Cupertino planuje uraczyć nas 16-calową wersją MacBooka Pro jeszcze w tym tygodniu. Teraz okazuje się, że oprócz większego wyświetlacza możemy liczyć na kilka innych nowości.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne