Połącz się z nami

Newsy

Hyundai uruchamia autonomiczne taksówki BotRide

Samodzielna, elektryczna Kona na drogach od 4 listopada.

Hyundai dołącza do grona producentów samochodów, którzy wprowadzają autonomiczne pojazdy w przestrzeń publiczną. Pierwsze taksówki BotRide wyjadą na ulice Kalifornii już w przyszłym miesiącu.

BotRide to owoc współpracy wielu producentów. Hyundai nie jest autorem wykorzystanej technologii autonomicznej jazdy – odpowiada za nią niewielki, chiński startup Pony.ai, jeden z czterech podmiotów posiadających kalifornijskie zezwolenie na świadczenie usług w zakresie transportu autonomicznego.

Na ulice miasta Irvine wyjedzie flota elektrycznych crossoverów Hyundai Kona, znanych z długiego zasięgu na jednym ładowaniu. Taksówkę będzie można zamówić za pośrednictwem aplikacji Via, specjalizującej się w transporcie carpoolingowym – również w BotRide znajdą się algorytmy, które wytyczą taką, trasę aby po drodze auto mogło zabrać jak najwięcej pasażerów. Samochód i zamawiający odnajdą się dzięki identyfikatorom w postaci kodów QR.

Usługa BotRide nie będzie obsługiwała wszystkich adresów w mieście, a jedynie sieć wybranych „przystanków”, na które użytkownik przywoła auto. W pierwszej kolejności ma ona zostać nieodpłatnie udostępniona wielu mieszkańcom Irvine, w tym studentom. Zebrane w trakcie tej fazy testowej dane posłużą do udoskonalenia usługi. Autonomiczne taksówki trafią na ulice miasta już 4 listopada.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Porsche otwiera park ładowania pojazdów elektrycznych

Newsy

MOTIV – elektryczna taksówka z jednym skrzydłem drzwiowym

Newsy

Tesla Model Y trafi do kierowców na wiosnę

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!