Połącz się z nami

Newsy

Facebook pozwoli kontrolować zawartość strony głównej

Opcje te do tej pory dostępne były tylko dla reklam.

Opublikowane

dnia

Zamiana Facebooka w portal nastawiony na prywatność użytkowników to dalekosiężne przedsięwzięcie, dlatego będzie ono wdrażane małymi kroczkami. Jednym z pierwszych jest dodanie opcji „Dlaczego to widzę?” do wszystkich postów na stronie głównej.

Do tej pory algorytm, który wybierał zawartość na stronę główną, pozostawał mniej więcej tajemnicą – wyświetlał on dość losową mieszaninę postów wrzuconych przez osoby, z którymi nie kontaktujemy się od lat, najnowszej zawartości od bliskich znajomych oraz reklam i ogłoszeń sponsorowanych. W przypadku tych ostatnich można było podejrzeć, dlaczego zostały one nam podsunięte. Teraz opcja „Dlaczego to widzę?” będzie dostępna także w przypadku zawartości wrzuconej przez znajomych i obserwowane przez nas strony. Dzięki niej można będzie sprawdzić, które czynniki najbardziej wpływają na kształtowanie się zawartości na stronie głównej, i łatwiej kontrolować to, jakie posty na niej widzimy. Funkcja jest wdrażana na Facebooku od początku tygodnia, a w połowie maja powinna trafić do wszystkich użytkowników.

W świetle licznych skandali, które w zeszłym roku nadszarpnęły zaufanie użytkowników do portalu społecznościowego, Facebook stara się kompletnie zmienić swoje podejście do zarządzania danymi. Coraz częściej jego przedstawiciele stawiają na transparentność i prawdziwość przekazywanych wiadomości. Portal rozpoczął niedawno akcję walki z fałszywymi newsami, która w tym miesiącu trafi także do Polski – weryfikacją publikowanych informacji zajmie się agencja AFP. Treści ocenione jako fałszywe nie będą popularyzowane przez algorytmy. Ponadto Facebook zastanawia się nad uruchomieniem własnego portalu informacyjnego, zawierającego jedynie sprawdzone informacje.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne