Połącz się z nami

Newsy

Facebook pozwoli kontrolować zawartość strony głównej

Opcje te do tej pory dostępne były tylko dla reklam.

Zamiana Facebooka w portal nastawiony na prywatność użytkowników to dalekosiężne przedsięwzięcie, dlatego będzie ono wdrażane małymi kroczkami. Jednym z pierwszych jest dodanie opcji „Dlaczego to widzę?” do wszystkich postów na stronie głównej.

Do tej pory algorytm, który wybierał zawartość na stronę główną, pozostawał mniej więcej tajemnicą – wyświetlał on dość losową mieszaninę postów wrzuconych przez osoby, z którymi nie kontaktujemy się od lat, najnowszej zawartości od bliskich znajomych oraz reklam i ogłoszeń sponsorowanych. W przypadku tych ostatnich można było podejrzeć, dlaczego zostały one nam podsunięte. Teraz opcja „Dlaczego to widzę?” będzie dostępna także w przypadku zawartości wrzuconej przez znajomych i obserwowane przez nas strony. Dzięki niej można będzie sprawdzić, które czynniki najbardziej wpływają na kształtowanie się zawartości na stronie głównej, i łatwiej kontrolować to, jakie posty na niej widzimy. Funkcja jest wdrażana na Facebooku od początku tygodnia, a w połowie maja powinna trafić do wszystkich użytkowników.

W świetle licznych skandali, które w zeszłym roku nadszarpnęły zaufanie użytkowników do portalu społecznościowego, Facebook stara się kompletnie zmienić swoje podejście do zarządzania danymi. Coraz częściej jego przedstawiciele stawiają na transparentność i prawdziwość przekazywanych wiadomości. Portal rozpoczął niedawno akcję walki z fałszywymi newsami, która w tym miesiącu trafi także do Polski – weryfikacją publikowanych informacji zajmie się agencja AFP. Treści ocenione jako fałszywe nie będą popularyzowane przez algorytmy. Ponadto Facebook zastanawia się nad uruchomieniem własnego portalu informacyjnego, zawierającego jedynie sprawdzone informacje.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Facebook CatchUp – aplikacja do połączeń głosowych

Newsy

Facebook Messenger dodaje nowe funkcje

Newsy

Facebook Gaming – dedykowana aplikacja dla graczy

Newsy

Facebook Tuned – aplikacja dla par

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!