Połącz się z nami

Newsy

Steam wprowadza nowy czat dla znajomych

Czy dzięki niemu użytkownicy zrezygnują z Discorda?

Najpopularniejsza platforma dla pecetowców właśnie przeszła drobny lifting. Oprócz niewielkich zmian graficznych Valve zdecydowało się na kompletne odświeżenie systemu znajomych – teraz gracze mogą prowadzić czaty głosowe, zakładać drużyny i tworzyć kanały tematyczne.

Nowy Czat Steam jest od wczoraj dostępny dla wszystkich użytkowników portalu na całym świecie. Zmiany dotyczą zarówno wersji przeglądarkowej, jak i klienta. Nowy wygląd listy znajomych umożliwia łatwe grupowanie użytkowników względem gry, w którą aktualnie grają, i ich postępów w niej lub drużyny, do której należą. W górnej części okna dodano również zakładkę szybkiego dostępu – można w niej umieścić osoby i grupy znajomych, z którymi najczęściej się kontaktujemy. W oknie czatu możemy teraz osadzać treści wideo, obrazy i zawartość z mediów społecznościowych. Bardzo ważną zmianą jest wprowadzenie opcji czatu głosowego, również z kilkoma znajomymi naraz – rozmowy są szyfrowane i przesyłane jedynie przez serwery Steam.

To, co na Steamie jest nowością, w innych programach stało się normą już dawno temu. Wiele pomysłów zawartych w aktualizacji przypomina popularny wśród graczy czat głosowy Discord, który w pewnym momencie stał się jednym z największych czatów w internecie. Nowe funkcje dla grup mają zachęcić użytkowników Steama do korzystania z wbudowanych narzędzi zamiast sięgania po zewnętrzne programy. Czy uda im się podkopać ugruntowaną pozycję Discorda? Pożyjemy, zobaczymy…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

Creative Sound Blaster X3 – kiedy zintegrowana karta to za mało

Publikacje

Samsung QLED najlepszym przyjacielem nowych konsol

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!