SOCJAL
Do góry


Steam wprowadza nowy czat dla znajomych

Czy dzięki niemu użytkownicy zrezygnują z Discorda?

Najpopularniejsza platforma dla pecetowców właśnie przeszła drobny lifting. Oprócz niewielkich zmian graficznych Valve zdecydowało się na kompletne odświeżenie systemu znajomych – teraz gracze mogą prowadzić czaty głosowe, zakładać drużyny i tworzyć kanały tematyczne.

Nowy Czat Steam jest od wczoraj dostępny dla wszystkich użytkowników portalu na całym świecie. Zmiany dotyczą zarówno wersji przeglądarkowej, jak i klienta. Nowy wygląd listy znajomych umożliwia łatwe grupowanie użytkowników względem gry, w którą aktualnie grają, i ich postępów w niej lub drużyny, do której należą. W górnej części okna dodano również zakładkę szybkiego dostępu – można w niej umieścić osoby i grupy znajomych, z którymi najczęściej się kontaktujemy. W oknie czatu możemy teraz osadzać treści wideo, obrazy i zawartość z mediów społecznościowych. Bardzo ważną zmianą jest wprowadzenie opcji czatu głosowego, również z kilkoma znajomymi naraz – rozmowy są szyfrowane i przesyłane jedynie przez serwery Steam.

To, co na Steamie jest nowością, w innych programach stało się normą już dawno temu. Wiele pomysłów zawartych w aktualizacji przypomina popularny wśród graczy czat głosowy Discord, który w pewnym momencie stał się jednym z największych czatów w internecie. Nowe funkcje dla grup mają zachęcić użytkowników Steama do korzystania z wbudowanych narzędzi zamiast sięgania po zewnętrzne programy. Czy uda im się podkopać ugruntowaną pozycję Discorda? Pożyjemy, zobaczymy…

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy