Połącz się z nami

Newsy

Steam wprowadza nowy czat dla znajomych

Czy dzięki niemu użytkownicy zrezygnują z Discorda?

Opublikowane

dnia

Najpopularniejsza platforma dla pecetowców właśnie przeszła drobny lifting. Oprócz niewielkich zmian graficznych Valve zdecydowało się na kompletne odświeżenie systemu znajomych – teraz gracze mogą prowadzić czaty głosowe, zakładać drużyny i tworzyć kanały tematyczne.

Nowy Czat Steam jest od wczoraj dostępny dla wszystkich użytkowników portalu na całym świecie. Zmiany dotyczą zarówno wersji przeglądarkowej, jak i klienta. Nowy wygląd listy znajomych umożliwia łatwe grupowanie użytkowników względem gry, w którą aktualnie grają, i ich postępów w niej lub drużyny, do której należą. W górnej części okna dodano również zakładkę szybkiego dostępu – można w niej umieścić osoby i grupy znajomych, z którymi najczęściej się kontaktujemy. W oknie czatu możemy teraz osadzać treści wideo, obrazy i zawartość z mediów społecznościowych. Bardzo ważną zmianą jest wprowadzenie opcji czatu głosowego, również z kilkoma znajomymi naraz – rozmowy są szyfrowane i przesyłane jedynie przez serwery Steam.

To, co na Steamie jest nowością, w innych programach stało się normą już dawno temu. Wiele pomysłów zawartych w aktualizacji przypomina popularny wśród graczy czat głosowy Discord, który w pewnym momencie stał się jednym z największych czatów w internecie. Nowe funkcje dla grup mają zachęcić użytkowników Steama do korzystania z wbudowanych narzędzi zamiast sięgania po zewnętrzne programy. Czy uda im się podkopać ugruntowaną pozycję Discorda? Pożyjemy, zobaczymy…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne