Połącz się z nami

Newsy

Steam wprowadza nowy czat dla znajomych

Czy dzięki niemu użytkownicy zrezygnują z Discorda?

Opublikowane

dnia

Najpopularniejsza platforma dla pecetowców właśnie przeszła drobny lifting. Oprócz niewielkich zmian graficznych Valve zdecydowało się na kompletne odświeżenie systemu znajomych – teraz gracze mogą prowadzić czaty głosowe, zakładać drużyny i tworzyć kanały tematyczne.

Nowy Czat Steam jest od wczoraj dostępny dla wszystkich użytkowników portalu na całym świecie. Zmiany dotyczą zarówno wersji przeglądarkowej, jak i klienta. Nowy wygląd listy znajomych umożliwia łatwe grupowanie użytkowników względem gry, w którą aktualnie grają, i ich postępów w niej lub drużyny, do której należą. W górnej części okna dodano również zakładkę szybkiego dostępu – można w niej umieścić osoby i grupy znajomych, z którymi najczęściej się kontaktujemy. W oknie czatu możemy teraz osadzać treści wideo, obrazy i zawartość z mediów społecznościowych. Bardzo ważną zmianą jest wprowadzenie opcji czatu głosowego, również z kilkoma znajomymi naraz – rozmowy są szyfrowane i przesyłane jedynie przez serwery Steam.

To, co na Steamie jest nowością, w innych programach stało się normą już dawno temu. Wiele pomysłów zawartych w aktualizacji przypomina popularny wśród graczy czat głosowy Discord, który w pewnym momencie stał się jednym z największych czatów w internecie. Nowe funkcje dla grup mają zachęcić użytkowników Steama do korzystania z wbudowanych narzędzi zamiast sięgania po zewnętrzne programy. Czy uda im się podkopać ugruntowaną pozycję Discorda? Pożyjemy, zobaczymy…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne