Połącz się z nami

Newsy

Technologia wydajnego ekranu od Intela

Zmniejsza zużycie baterii przez wyświetlacz o połowę.

W tym roku Intel będzie świętował 50 lat. Z tej okazji producent zaprezentował kilka nowości, z których najciekawszą jest technologia Low Power Display. Pozwala ona o połowę zmniejszyć zużycie baterii laptopa przez ekran, ale jest kompatybilna tylko z niektórymi laptopami.

Low Power Display to efekt współpracy Intela z Sharpem i Innoluxem. Jej sercem jest 1-watowy panel LCD i układ graficzny Intel – niestety, technologia nie będzie kompatybilna z kartami graficznymi NVIDII ani AMD. Nie wiadomo także, czy ekran będzie mógł zostać zamontowany we wszystkich starszych laptopach. W zaprezentowanym modelu Dell XPS 13 z wymienionym ekranem czas działania urządzenia na baterii wydłużył się aż o osiem godzin – producent przewiduje, że w zależności od użycia komputera nowa technologia pozwoli na uzyskanie minimum czterech godzin dodatkowej pracy.

Oprócz Low Power Display Intel zapowiedział także limitowaną, „rocznicową” wersję swojego historycznego procesora 8086, który zapoczątkował serię czipów o architekturze x86. Core i7-8086K w trybie Boost osiąga prędkość taktowania 5 GHz – wartość do tej pory niedostępną bez overclockingu. Cena procesora jest nieznana, ale Intel zapowiedział konkurs, w którym do wygrania będzie 8 086 sztuk i7-8086K. Niestety, Polska leży poza regionem objętym promocją.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

NVIDIA wykupuje ARM za 40 mld USD

Newsy

Intel padł ofiarą poważnego wycieku danych

Newsy

Oficjalna premiera procesorów Intel Core Comet Lake-H

Newsy

General Motors prezentuje akumulatory do aut elektrycznych Ultium

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!