Połącz się z nami

Newsy

Technologia wydajnego ekranu od Intela

Zmniejsza zużycie baterii przez wyświetlacz o połowę.

Opublikowane

dnia

W tym roku Intel będzie świętował 50 lat. Z tej okazji producent zaprezentował kilka nowości, z których najciekawszą jest technologia Low Power Display. Pozwala ona o połowę zmniejszyć zużycie baterii laptopa przez ekran, ale jest kompatybilna tylko z niektórymi laptopami.

Low Power Display to efekt współpracy Intela z Sharpem i Innoluxem. Jej sercem jest 1-watowy panel LCD i układ graficzny Intel – niestety, technologia nie będzie kompatybilna z kartami graficznymi NVIDII ani AMD. Nie wiadomo także, czy ekran będzie mógł zostać zamontowany we wszystkich starszych laptopach. W zaprezentowanym modelu Dell XPS 13 z wymienionym ekranem czas działania urządzenia na baterii wydłużył się aż o osiem godzin – producent przewiduje, że w zależności od użycia komputera nowa technologia pozwoli na uzyskanie minimum czterech godzin dodatkowej pracy.

Oprócz Low Power Display Intel zapowiedział także limitowaną, „rocznicową” wersję swojego historycznego procesora 8086, który zapoczątkował serię czipów o architekturze x86. Core i7-8086K w trybie Boost osiąga prędkość taktowania 5 GHz – wartość do tej pory niedostępną bez overclockingu. Cena procesora jest nieznana, ale Intel zapowiedział konkurs, w którym do wygrania będzie 8 086 sztuk i7-8086K. Niestety, Polska leży poza regionem objętym promocją.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne