Połącz się z nami

Zapytaj T3

W jaki sprzęt warto się zaopatrzyć przed wyjazdem?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Wiele zależy od tego, jak długi wyjazd planujesz. Jeśli twój urlop będzie trwał dwa-trzy dni, a posiadasz w domu pupila, którego nie możesz ze sobą zabrać, możesz rozważyć zakup automatycznego karmidła, jak na przykład programowalnego dozownika oneConcept Pet Shop Boy (280 PLN, www.electronic-star.pl) mieszczącego 5,5 kg suchej karmy, co spokojnie wystarczy kotu lub małemu psu.

Urządzenie to posiada dodatkowo funkcję nagrania komunikatu głosowego, który zostanie odtworzony w porze karmienia. Aby zwierzę miało dostęp do wody, warto zaopatrzeć się dodatkowo w poidło – możesz wybrać automatyczną fontannę z systemem natleniania wody TRIXIE Deluxe TX-24391 (180 PLN, www.trixie.de) o pojemności 3 litrów.

Jeśli wyjeżdżasz na kilka tygodni, warto zadbać o bezpieczeństwo domu. Warte twojej uwagi są na pewno kamery wewnętrzne, takie jak opisywana w temacie numeru Netatmo Welcome wyposażona w funkcję rozpoznawania twarzy oraz charakteryzująca się doskonałą jakością nagrywanych materiałów (900 PLN, www.horn.pl). Jeśli w domu stanie się coś niepokojącego, kamera prześle powiadomienie bezpośrednio na twojego smartfona. Podobnymi funkcjonalnościami charakteryzuje się również sprzęt Nokia Home (800 PLN, www.alstor.pl), który dodatkowo wyposażony jest w funkcję monitorowania jakości powietrza.

W przypadku gdy nie chcesz prosić sąsiadów o podlewanie pod twoją nieobecność roślin domowych, przesadź swoje kwiatki do doniczki Parrot Pot (650 PLN, www.parrot.com). To urządzenie automatycznie monitoruje warunki wodne, którymi dysponuje roślina, i w przypadku wykrycia suszy uzupełnia poziom wody. Co ciekawe, doniczka sama dostosowuje się do wymagań konkretnego gatunku, jednak można ją też samodzielnie programować. A żeby po urlopie wrócić do czystego i wysprzątanego domu, zaprogramuj odkurzacz iRobot Roomba 980 (4 400 PLN, www.irobot.pl) tak, aby przed twoim powrotem oczyścił wszystkie powierzchnie w domu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapytaj T3

Czy istnieje naprawdę bezobsługowy odkurzacz?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

przez

Wiele zależy od tego, co mieści się w twojej definicji słowa „bezobsługowy”. Jeśli wystarczy ci fakt, że nie musisz wstawać z kanapy i samodzielnie zaglądać w każdy kąt pomieszczenia, a nie przeszkadza ci konieczność regularnego opróżniania pojemnika na kurz, dobrym kompanem dla ciebie będzie iRobot Roomba e5 (2 500 PLN, www.irobot.pl). Ten sprytny robot sprząta wydajnie i precyzyjnie, rozpoznając zabrudzone miejsca i odkurzając je szczególnie dokładnie. Dzięki zaawansowanemu systemowi rozpoznawania przeszkód nie utknie on pod meblami ani nie „zawiesi” się na progach, więc podczas sprzątania nie będziesz musiał go samodzielnie ratować. Możesz także wydawać mu polecenia za pomocą aplikacji mobilnej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Jak sprawić, by sprzęt smart home nie rzucał się w oczy?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

A zatem nie należysz do miłośników stylistyki spod znaku „duże pudełko z błyszczącego, białego plastiku”? Spokojnie, inteligentne gadżety ewoluują tak szybko, że znajdziesz wśród nich także nieco bardziej dyskretne opcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Jak wybrać ładowarkę bezprzewodową?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Na pierwszy rzut oka wszystkie ładowarki bezprzewodowe mogą wydawać się takie same, ale przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Najważniejszym z nich jest moc ładowania. Najtańsze ładowarki oferują od 5 W mocy, ale wartość ta nie zawsze jest wystarczająca, aby szybko podładować high-endowego smartfona. Zasada jest prosta: im więcej, tym lepiej. Telefony Apple współpracują ze standardem 7,5 W, a Samsunga – 9 W, dlatego ładowarka o takiej lub większej mocy powinna spełnić twoje oczekiwania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Chcę kupić najnowszy telewizor Samsung QLED. Czy to dobry wybór?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

Zdecydowanie tak! Mam dla ciebie dobrą wiadomość – w tym roku telewizory Smart TV od Samsunga otworzyły się na użytkowników urządzeń Apple. Nowe modele, jak również te z poprzedniego roku, otrzymają aplikację iTunes Movies, która pozwala na korzystanie z konta iTunes na ekranie telewizora.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Zapytaj T3

Czego możemy się spodziewać po sieci 5G?

Odpowiedzi na wasze najczęściej zadawane pytania…

Opublikowane

dnia

przez

Zatem usiądź wygodnie, bo mamy wiele do omówienia. Jak nietrudno się domyślić, 5G to najnowszy standard sieci komórkowej, który ma zastąpić powoli starzejące się 4G. Nowa sieć charakteryzuje się wielokrotnie większą przepustowością niż jej poprzednik – każdy nadajnik będzie musiał zapewnić objętym nim użytkownikom prędkość łącza rzędu 20 Gb/s, co przełoży się na wielokrotnie szybsze transfery danych za pomocą sieci komórkowej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne