Połącz się z nami

Newsy

Ruszył program dopłaty do zakupu aut elektrycznych

Rozpoczęcie naboru wniosków już w grudniu.

Opublikowane

dnia

Niska popularność samochodów elektrycznych w naszym kraju bywa tłumaczona różnie, w tym faktem, że polski rząd nie oferuje wsparcia pieniężnego kierowcom, którzy zdecydują się na ich zakup – takie dopłaty są powszechne w wielu krajach świata. Wczoraj weszło w życie rozporządzenie mające zmienić tę sytuację.

Nowe prawo wprowadza możliwość ubiegania się o dopłaty do zakupu pojazdów wykorzystujących paliwa alternatywne – energię elektryczną i wodór. Oczywiście aby ją uzyskać trzeba spełnić kilka warunków: dofinansowanie można otrzymać jedynie dla samochodów o cenie nieprzekraczającej 125 000 PLN (auta elektryczne) lub 300 000 (zasilane wodorem). Jego maksymalna wysokość wynosi 30% ceny, ale nie może przekraczać 37 500 PLN dla „elektryków” oraz 90 000 PLN w przypadku pojazdów napędzanych ogniwami wodorowymi. Oznacza to, ze pula samochodów, na które przysługują dotacje, jest ograniczona do małych, miejskich modeli pokroju najmniejszych Smartów czy Renault Zoe, co jednak i tak powinno zachęcić wiele osób do skorzystania z dopłat.

Co trzeba zrobić, aby uzyskać dofinansowanie do nowego samochodu? Przede wszystkim poczekać na nabór wniosków (pierwszy ma rozpocząć się w grudniu) i dostarczyć na czas niezbędną do zawarcia umowy dokumentację: dane personalne oraz informacje na temat wybranego modelu. Pieniądze zostaną wypłacone po doniesieniu kopii faktury zakupu pojazdu, jego dowodu rejestracyjnego oraz dowodu wykupienia ubezpieczenia; trzeba to zrobić w ciągu 8 miesięcy od podpisania umowy. Dopłaty będą przyznawane do momentu wyczerpania puli pieniężnej; osoby fizyczne, którzy nie załapały się do danej tury, będą miały pierwszeństwo w następnym naborze.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Powstała we współpracy z designerami z Teenage Engineering.

Opublikowane

dnia

W sklepach Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Tym razem do inteligentnego oświetlenia dołączy limitowana kolekcja FREKVENS, składająca się z modułowych głośników, reflektorów i elementów dekoracyjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Netflix wyprodukuje film anime w uniwersum Wiedźmina

Za oprawę audiowizualną odpowiedzialni będą twórcy Legendy Korry.

Opublikowane

dnia

Wiedźmin okazał się przełomową produkcją dla Netflixa – to najpopularniejsza produkcja w historii serwisu streamingowego, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że powstają kolejne plany ekspansji tego uniwersum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Motoroli Razr już w lutym

W Polsce trafi do oferty jednego operatora.

Opublikowane

dnia

Żadna inna premiera nie wzbudza takiego uczucia nostalgii, jak ta. Po miesiecznym opóźnieniu w nasze ręce trafi wyczekiwana Motorola Razr – nowoczesna wariacja na temat telefonu z klapką.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne