Połącz się z nami

Technologie

Samsung prezentuje PlayGalaxy Link

Strumieniowanie gier z komputera na telefon.

Opublikowane

dnia

Możliwość gry w stacjonarne tytuły na platformach mobilnych póki co jest ograniczona: Google Stadia boryka się z problemami wieku dziecięcego, więc jedyną alternatywą pozostaje Steam Link. Sytuację tę chce wykorzystać Samsung, który ogłosił właśnie start testów beta swojej nowej usługi.

PlayGalaxy Link to system, który umożliwia strumieniowanie odtwarzanej na komputerze gry bezpośrednio na smartfona z serii Galaxy. Do skorzystania z niej potrzebny jest komputer z systemem Windows 10 i odpowiednio mocnej specyfikacji (minimum procesor Intel Core i5 lub równorzędny, karta graficzna Nvidia GTX 1060 lub AMD Radeon RX 550 oraz 8 GB RAM). W przeciwieństwie do Steam Linka PlayGalaxy Link jest zoptymalizowany do pracy na połączeniu LTE i 5G. Po zainstalowaniu na pececie i smartfonie aplikacji PlayGalaxy Link można połączyć obydwa urządzenia i strumieniować grę bezpośrednio do smartfona w obrębie jednej sieci.

Usługa jest obecnie w fazie beta; testują ją użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych i Korei. Na chwilę obecną PlayGalaxy Link wspiera wszystkie tegoroczne flagowce Samsunga: Galaxy S10, S10e, S10 Plus i obydwa Note 10. W ciągu kilku następnych dni trafi on także na Galaxy Folda, zeszłoroczną rodzinę flagowców i Galaxy A90 – Samsung planuje co pewien czas dodawać kolejne urządzenia. Należy pamiętać, że do wygodnej gry niezbędny będzie odpowiedni kontroler. Ten widoczny na zdjęciu powyżej nie jest sprzedawany w Europie, dlatego gdy PlayGalaxy Link trafi na nasz rynek, gracze będą musieli poszukać alternatywy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Columbia prezentuje kurtki inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny”

Specjalna edycja kurtek Challenger nawiązuje zarówno do jasnej jak i ciemnej strony mocy.

Opublikowane

dnia

przez

Columbia Sportswear prezentuje Challenger – kurtkę z wyjątkowej serii  Star Wars Force Edition, inspirowanej finalnym starciem jasnej i ciemnej strony mocy.  Fani mogą teraz pokazać, z którą częścią bohaterów się identyfikują: wybierając czarną kurtkę „ciemnej strony” z detalami nawiązującymi do Imperium, lub szarą – „jasnej strony” – z elementami odsyłającymi do stylistyki Sojuszu Rebeliantów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Zdjęcia Google z funkcją czatu

Łatwiejsze przesyłanie, komentowanie i zapisywanie fotek.

Opublikowane

dnia

Google wielokrotnie eksperymentowało z komunikatorami i mediami społecznościowymi: Allo okazało się spektakularną porażką, podobnie zresztą jak Google+. Teraz namiastka social media trafi do niespodziewanego miejsca, czyli aplikacji Zdjęcia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera Motoroli One Hyper

Wysuwany aparat przedni, Android 10 i całkiem mocna specyfikacja.

Opublikowane

dnia

Pod szyldem Motoroli od wielu lat produkowane są smartfony ze średniej półki. One Hyper, ich najnowszy model, co prawda nie może konkurować z tegorocznymi flagowcami, ale nie jest takim znowu zwyczajnym „średniaczkiem”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne