Połącz się z nami

Technologie

Oszuści próbują wyłudzić pieniądze, podszywając się pod Google Play

Uwaga na maile nawołujące do spłaty zaległości.

Opublikowane

dnia

Próby wyłudzenia poprzez udawanie zaufanego serwisu to niestety smutna, internetowa codzienność. Tym razem ofiarą tego procederu padli klienci Google Play, którzy w swoich skrzynkach mailowych mogli znaleźć wiadomość o niepokojącej treści.

Przestępcy podszywają się w nich pod sklep z aplikacjami Google i informują o powstaniu niewielkiej zaległości na koncie – to kwota 1,46 PLN. W treści maila rzekome „Google” prosi o uzupełnienie tego długu, jednocześnie informując, że jego niespłacenie w ciągu 24 godzin będzie skutkowało zgłoszeniem sprawy do Krajowego Rejestru Dłużników i Rejestru Dłużników „ERIFF”. Informacja zawiera również odnośnik do płatności DotPay, która nie jest jednak prawdziwym portalem transakcyjnym, ale jego udaną imitacją stworzoną po to, żeby przechwycić dane logowania do banku.

Wiadomość otrzymała oprawę graficzną przypominającą oficjalne potwierdzenia transakcji z Google Play, ale jej prawdziwe oblicze zdradza adres, z którego została wysłana (admin@maxiorrr.com), który oszust w umiejętny sposób próbuje zamaskować, dodając do nazwy użytkownika opis admin@oplaty-online.com. O tym, że mail niekoniecznie musi być prawdziwy, świadczą również popełnione przez wyłudzacza błędy gramatyczne oraz nazwanie Biura Informacji Gospodarczej ERIF mianem „ERIFF”. Jak zawsze w tego typu sytuacjach, radzimy dokładnie sprawdzać wszystkie elementy podejrzanego maila i zachować zimną krew – nie wiadomo w końcu, jakie sztuczki tym razem zastosują oszuści.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Columbia prezentuje kurtki inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny”

Specjalna edycja kurtek Challenger nawiązuje zarówno do jasnej jak i ciemnej strony mocy.

Opublikowane

dnia

przez

Columbia Sportswear prezentuje Challenger – kurtkę z wyjątkowej serii  Star Wars Force Edition, inspirowanej finalnym starciem jasnej i ciemnej strony mocy.  Fani mogą teraz pokazać, z którą częścią bohaterów się identyfikują: wybierając czarną kurtkę „ciemnej strony” z detalami nawiązującymi do Imperium, lub szarą – „jasnej strony” – z elementami odsyłającymi do stylistyki Sojuszu Rebeliantów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Zdjęcia Google z funkcją czatu

Łatwiejsze przesyłanie, komentowanie i zapisywanie fotek.

Opublikowane

dnia

Google wielokrotnie eksperymentowało z komunikatorami i mediami społecznościowymi: Allo okazało się spektakularną porażką, podobnie zresztą jak Google+. Teraz namiastka social media trafi do niespodziewanego miejsca, czyli aplikacji Zdjęcia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera Motoroli One Hyper

Wysuwany aparat przedni, Android 10 i całkiem mocna specyfikacja.

Opublikowane

dnia

Pod szyldem Motoroli od wielu lat produkowane są smartfony ze średniej półki. One Hyper, ich najnowszy model, co prawda nie może konkurować z tegorocznymi flagowcami, ale nie jest takim znowu zwyczajnym „średniaczkiem”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne