Połącz się z nami

Newsy

Premiera interaktywnego filmu produkcji Netfliksa

Czarne lustro: Bandersnatch już dostępne.

Opublikowane

dnia

W tym roku zamiast nowego sezonu popularnego serialu Czarne lustro Netflix postanowił uraczyć nas filmem pełnometrażowym typu „wybierz swoją własną historię”. Niestety, z uwagi na specyficzny format nie będzie można odtwarzać go na wszystkich urządzeniach.

Bandersnatch opowiada historię początkującego dewelopera gier, który pracuje nad adaptacją niepokojącej książki fantasy. Co kilka minut widzowie mogą decydować, jak potoczą się losy bohatera, i jak wpłynie to na opowiedzianą historię. Wyboru dokonamy za pomocą myszki, klawiatury lub pilota. Film powstał na silniku Twine, który wykorzystywany jest do tworzenia gier typu visual novel. Interaktywna forma produkcji sprawia jednak, że można ją obejrzeć tylko na niektórych urządzeniach. W oficjalnym stanowisku Netflix potwierdził, że Bandersnatch nie działa na Apple TV, Chromecaście i starszych konsolach, zaś aby obejrzeć go na smartfonie wymagana jest najnowsza wersja aplikacji mobilnej.

Film z uniwersum Czarnego lustra to pierwsza produkcja aktorska przeznaczona dla dorosłych widzów wyprodukowana przez Netflix. W ofercie serwisu streamingowego znajdują się interaktywne produkcje dla dzieci z uniwersum Kota w butach i Minecrafta, ale Bandersnatch bije je na głowę stopniem skomplikowania – łącznie do obejrzenia jest ponad 5 godzin materiału i 5 różnych zakończeń. Ponadto Netflix przygotował dla dociekliwych fanów kilka niespodzianek, w tym przewijającą się w fabule filmu grę Nohzdyve, do której uruchomienia potrzebny jest emulator komputera ZX Spectrum.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

HBO najprawdopodobniej wyprodukuje kolejny prequel „Gry o tron”

Tym razem znów oparty na książkowym pierwowzorze.

Opublikowane

dnia

Kontrowersje związane z zakończeniem ostatniego sezonu Gry o tron nie powstrzymują HBO przed dalszym eksplorowaniem Westeros i okolic. Po ogłoszonym już prequelu rozgrywającym się wiele tysięcy lat przed wydarzeniami z głównej serii przyszedł czas na serial oparty na książce Ogień i krew.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Pani Fletcher” – Kathryn Hahn w głównej roli w miniserialu na podstawie powieści Toma Perrotty

Matka i syn zaczynają cieszyć się nową wolnością.

Opublikowane

dnia

przez

Pani Fletcher to miniserial HBO na postawie powieści Toma Perrotty, który jest także twórcą serialu. Produkcja przedstawia dwie równoległe historie o dojrzewaniu dwojga bohaterów – matki, której jedyne dziecko wyprowadza się z domu i jej syna, studenta pierwszego roku. Premiera Pani Fletcher odbędzie się 28 października w HBO i HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne