SOCJAL
Do góry


Nowy Firefox z zaawansowanymi ustawieniami prywatności

Ponadto wspiera nowe formaty plików graficznych i wideo.

Coraz częstsze afery związane z niejawnym pozyskiwaniem danych osobowych sprawiły, że więcej użytkowników zaczyna zwracać uwagę na te kwestie. Najnowsza wersja przeglądarki Firefox pozwoli im precyzyjnie dostosować ustawienia prywatności do swoich potrzeb.

Firefox 65 otrzymał trzy profile zapamiętywania ciasteczek i programów śledzących. Standardowy blokuje śledzenie jedynie w oknach prywatnych, a pełny całkowicie je wyłącza, co może wiązać się z odmową dostępu do niektórych stron. Pomiędzy nimi znajduje się własny profil, w którym użytkownik samodzielnie określi to, jak przeglądarka powinna zachowywać się w stosunku do ciasteczek, trackerów i innego oprogramowania wysyłanego przez stronę. Profile blokowania można określić osobno dla każdego portalu, a dostęp do opcji jest ułatwiony – wystarczy kliknąć ikonkę z literą „i” znajdującą się na lewo od paska adresu.

Poza zmienionymi ustawieniami prywatności Firefox 65 otrzymał także wsparcie dla sposobu kompresji plików wideo AV1 oraz nowego formatu plików graficznych WebP, które mają przyspieszyć ładowanie się zawartości w internecie. Rozpowszechnienie tych dwóch sposobów zapisywania treści jest jednym z priorytetów Mozilli – pozwolą one na kompresję zawartości bez utraty jakości. Poza tym przeglądarka doczekała się menedżera zadań pokazującego najbardziej „zasobożerne” karty i dodatki oraz integracji z technologią Apple Handoff.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy