Połącz się z nami

Newsy

Nowy Firefox z zaawansowanymi ustawieniami prywatności

Ponadto wspiera nowe formaty plików graficznych i wideo.

Opublikowane

dnia

Coraz częstsze afery związane z niejawnym pozyskiwaniem danych osobowych sprawiły, że więcej użytkowników zaczyna zwracać uwagę na te kwestie. Najnowsza wersja przeglądarki Firefox pozwoli im precyzyjnie dostosować ustawienia prywatności do swoich potrzeb.

Firefox 65 otrzymał trzy profile zapamiętywania ciasteczek i programów śledzących. Standardowy blokuje śledzenie jedynie w oknach prywatnych, a pełny całkowicie je wyłącza, co może wiązać się z odmową dostępu do niektórych stron. Pomiędzy nimi znajduje się własny profil, w którym użytkownik samodzielnie określi to, jak przeglądarka powinna zachowywać się w stosunku do ciasteczek, trackerów i innego oprogramowania wysyłanego przez stronę. Profile blokowania można określić osobno dla każdego portalu, a dostęp do opcji jest ułatwiony – wystarczy kliknąć ikonkę z literą „i” znajdującą się na lewo od paska adresu.

Poza zmienionymi ustawieniami prywatności Firefox 65 otrzymał także wsparcie dla sposobu kompresji plików wideo AV1 oraz nowego formatu plików graficznych WebP, które mają przyspieszyć ładowanie się zawartości w internecie. Rozpowszechnienie tych dwóch sposobów zapisywania treści jest jednym z priorytetów Mozilli – pozwolą one na kompresję zawartości bez utraty jakości. Poza tym przeglądarka doczekała się menedżera zadań pokazującego najbardziej „zasobożerne” karty i dodatki oraz integracji z technologią Apple Handoff.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne