Połącz się z nami

Newsy

Nowy Firefox z zaawansowanymi ustawieniami prywatności

Ponadto wspiera nowe formaty plików graficznych i wideo.

Opublikowane

dnia

Coraz częstsze afery związane z niejawnym pozyskiwaniem danych osobowych sprawiły, że więcej użytkowników zaczyna zwracać uwagę na te kwestie. Najnowsza wersja przeglądarki Firefox pozwoli im precyzyjnie dostosować ustawienia prywatności do swoich potrzeb.

Firefox 65 otrzymał trzy profile zapamiętywania ciasteczek i programów śledzących. Standardowy blokuje śledzenie jedynie w oknach prywatnych, a pełny całkowicie je wyłącza, co może wiązać się z odmową dostępu do niektórych stron. Pomiędzy nimi znajduje się własny profil, w którym użytkownik samodzielnie określi to, jak przeglądarka powinna zachowywać się w stosunku do ciasteczek, trackerów i innego oprogramowania wysyłanego przez stronę. Profile blokowania można określić osobno dla każdego portalu, a dostęp do opcji jest ułatwiony – wystarczy kliknąć ikonkę z literą „i” znajdującą się na lewo od paska adresu.

Poza zmienionymi ustawieniami prywatności Firefox 65 otrzymał także wsparcie dla sposobu kompresji plików wideo AV1 oraz nowego formatu plików graficznych WebP, które mają przyspieszyć ładowanie się zawartości w internecie. Rozpowszechnienie tych dwóch sposobów zapisywania treści jest jednym z priorytetów Mozilli – pozwolą one na kompresję zawartości bez utraty jakości. Poza tym przeglądarka doczekała się menedżera zadań pokazującego najbardziej „zasobożerne” karty i dodatki oraz integracji z technologią Apple Handoff.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne