Połącz się z nami

Newsy

Elon Musk obiecuje więcej ładowarek Supercharger w Europie

Od Irlandii po Kijów, od Norwegii po Turcję.

Opublikowane

dnia

Jedną z największych przeszkód w rozwoju elektromobilności w Europie jest brak wystarczającej infrastruktury ładowania. Elon Musk pragnie zmienić tę sytuację już w przyszłym roku i pokryć cały Stary Kontynent ładowarkami Tesla Supercharger.

Prezes Tesli przedstawił plany zwiększenia liczby ładowarek w Europie na swoim koncie na Twitterze. W odpowiedzi na pytanie posiadacza Modelu X z Irlandii, którego martwiła niewielka liczba punktów ładowania Supercharger na krajowych drogach, Elon Musk odpowiedział, że już w 2019 cały kontynent zostanie pokryty gęstą siecią stacji. Według obietnic rozbudowaniu ulegnie infrastruktura „od Irlandii po Kijów, od Norwegii po Turcję”. To nie pierwsza zapowiedź dotycząca rozwoju sieci Supercharger – według wcześniejszych wypowiedzi prezesa Tesli, swobodny dostęp do ładowarek będzie miało od 95 do 100% mieszkańców Starego Kontynentu, a ponadto zostaną one wyposażone w najpopularniejsze w Europie złącze CCS.

Obecnie w Polsce znajdują się cztery stacje ładowania Tesli – w Ciechocinku, Katowicach, Kostomłotach i Poznaniu. Według oficjalnej strony na razie planowane jest otwarcie czterech kolejnych (Ostrów Mazowiecka, Rzeszów, Sieradz, Stryków), ale jeśli plany Elona Muska się powiodą, sieć Supercharger w naszym kraju poszerzy się o znacznie więcej jednostek.

Rozwój infrastruktury Tesli jest szybki, ale nie aż tak, jak pragnąłby jej założyciel – w 2018 roku celem było rozszerzenie światowej sieci do 18 000 ładowarek, ale aktualnie na całym świecie pracuje nieco mniej niż 12 000 stacji. Mimo tego firma coraz silniej zaznacza swoją obecność w różnych krajach. W 2020 roku Tesla planuje nawet wejście na zupełnie nowy dla siebie rynek afrykański – do tej pory na kontynencie nie pojawiła się ani jedna ładowarka Supercharger.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne