Połącz się z nami

Newsy

PlayStation Classic – miniaturowa reedycja kultowej konsoli

Będzie zawierać 20 znanych i lubianych gier.

Opublikowane

dnia

Moda na klasyczne konsole nie przemija. Tym razem Sony postanowiło przypomnieć fanom pierwszą edycję PlayStation w unowocześnionej formie. Konsola nosi nazwę Classic, jest przenośna i zagramy w niej w 20 tytułów, które „zmieniły postrzeganie gier komputerowych”.

PlayStation Classic jest o 45 procent mniejsza niż oryginalny, wydany w 1994 roku PS1. Jak w większości oficjalnych reedycji konsol, slot na płyty z grami pełni tutaj jedynie dekoracyjną rolę – urządzenie nie będzie wspierało poszczególnych gier, zamiast tego oferując nam preinstalowaną bibliotekę 20 popularnych tytułów. Sony obiecuje, że znajdą się wśród nich takie perełki jak Final Fantasy VII, Tekken 3, Ridge Racer Type 4, Jumping Flash czy Wild Arms­ – reszta tytułów zostanie już wkrótce ogłoszona na oficjalnym blogu PlayStation. Mimo braku możliwości zmiany dysku przyciski „Open” i „Reset” pozostaną na swoich miejscach i będą służyły do obsługi wirtualnych dysków z grami.

W zestawie z PlayStation Classic otrzymamy dwie repliki padów do PS1 do gry w tytuły z opcją dla wielu graczy. Do telewizorów i monitorów podłączymy ją za pomocą wejścia HDMI, a do jej uruchomienia potrzebna będzie własna ładowarka sieciowa USB – z jakiegoś powodu zasilacz nie znalazł się w zestawie. Konsola będzie dostępna w sprzedaży od 3 grudnia, początkowo w wersji limitowanej. Za PlayStation Classic zapłacimy 100 USD (ok. 380 PLN), ale polskie ceny dystrybucyjne mogą okazać się nieco wyższe. Na pewno nie przeszkodzą one osobom, które będą chciały zagrać w tytuły z dzieciństwa w ten sam sposób, co przed laty…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne