Połącz się z nami

Newsy

OnePlus 8 z ekranem 120 Hz

Z jasnością 1000 nitów i rozdzielczością 2K.

Opublikowane

dnia

Producenci smartfonów prześcigają się w tworzeniu coraz doskonalszych ekranów do swoich urządzeń. Przykładem może być nadchodzący flagowiec OnePlus, który nie tylko otrzyma odświeżanie 120 Hz, ale także dedykowaną technologię pozwalającą nam w pełni skorzystać z tej możliwości.

Wysokie wartości odświeżania ekranu są przydatne przede wszystkim w urządzeniach gamingowych – pozwalają one uzyskać lepszą płynność obrazu, która przekłada się na możliwość szybszego reagowania na wydarzenia na ekranie. Większość smartfonów ma ekrany o częstotliwości nieprzekraczającej 90 Hz; 120 Hz to rzadkość zarezerwowana dla najbardziej zaawansowanych telefonów dla graczy od Asusa i Razera. Dlatego może dziwić fakt, że OnePlus planuje zastosowanie tego typu wyświetlacza w swoim przyszłym flagowcu.

Oprócz szybkiego odświeżania, ekran OLED otrzyma rozdzielczość 2K, maksymalną jasność 1000 nitów do oglądania zawartości HDR i wsparcie dla 10-bitowej palety barw. Ponadto ma on zapewniać niezwykle dokładne sterowanie– wartość próbkowania dotyku to aż 240 Hz, co oznacza, że ekran będzie zdolny do rejestrowania wybieranych opcji cztery razy szybciej niż w przypadku większości urządzeń (standard to 60 Hz). OnePlus 8 otrzyma także specjalny procesor MEMC (Motion Estimation / Motion Compesation), technologię umożliwiającą inteligentne dodawanie klatek do oglądanej zawartości i uzyskanie gładszego, płynniejszego obrazu.

Reszta specyfikacji OnePlus 8 pozostaje na razie tajemnicą; wiadomo jedynie, że urządzenie otrzyma wsparcie dla standardu 5G. Więcej szczegółów na jego temat poznamy w okolicach premiery, jednak i jej data nie została oficjalnie ogłoszona. Co ciekawe, flagowiec OnePlus prawdopodobnie nie będzie jedynym high-endowym smartfonem z ekranem 120 Hz – plotki głoszą, że ten typ wyświetlacza pojawi się także w tegorocznej serii Samsung Galaxy S. Hmm, czyżby nadchodziła era szybkiego odświeżania?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Disney+ trafi do Europy już w marcu

Wśród zapowiedzianych państw niestety nie ma Polski.

Opublikowane

dnia

Serwis streamingowy Disneya był do tej pory dostępny jedynie w czterech krajach świata. Pod koniec marca do usługi dołączy wiele państw europejskich, a lista ta rozszerzy się dodatkowo latem. Data polskiej premiery usługi jest na razie niepotwierdzona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Opublikowane

dnia

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Szybkie 4G i sztuczna inteligencja dla każdego.

Opublikowane

dnia

Chociaż standard 5G rozpowszechnia się coraz szybciej (lecz nie u nas), Qualcomm nie zapomina o wciąż popularnym 4G LTE. Podczas konferencji w Delhi producent zaprezentował trzy nowe procesory Snapdragon przeznaczone do urządzeń ze średniej i niższej półki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Opublikowane

dnia

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne