Połącz się z nami

Newsy

North Focals – dyskretne okulary AR

Wyglądają zwyczajnie, ale posiadają wiele inteligentnych funkcji.

Opublikowane

dnia

Google Glass stanowi przykład ciekawego, acz nietrafionego pod względem designerskim produktu. Od czasów jego premiery producenci okularów rzeczywistości rozszerzonej dbają o to, aby prezentowały się one jak najdyskretniej. Jednym z produktów powstałych na fali tego trendu są Focals od firmy North.

Pod względem wizualnym okulary Focals niezbyt różnią się od standardowych oprawek. Ich jedynym wyróżniającym elementem jest niewielki projektor laserowy umieszczony przy prawym szkle, który wyświetla informacje w polu widzenia użytkownika. Wirtualny ekran wydaje się unosić na wysokości oczu użytkownika i znajdować się mniej więcej na długość wyciągniętej ręki. Jego tło jest przezroczyste, dzięki czemu nie blokuje on pola widzenia.

Za pomocą Focals można wyświetlać przychodzące wiadomości tekstowe, przypomnienia lub wskazówki dotyczące podróży. Wszystkie informacje widoczne są tylko dla użytkownika. Sterowanie okularami odbywa się za pomocą sparowanego z nimi pierścienia Loop, który można ukryć w dłoni. Wyposażony jest on w specjalny joystick służący do przewijania opcji i przywoływania Alexy. North Focals współpracują z większością popularnych aplikacji, na przykład Mapami Google. Jedno ładowanie urządzenia przekłada się na 18 godzin ciągłej pracy, a dołączone etui pozwala doładować baterię kilkukrotnie.

Okulary dostępne są na razie jedynie dla dość wąskiej grupy użytkowników. Oprócz wysokiej ceny 1 000 USD (ok. 3 800 PLN) sporą przeszkodę może stanowić fakt, że są one robione na miarę. Aby stać się szczęśliwym posiadaczem Focals trzeba zatem wybrać się do jednego z salonów North – są one zlokalizowane w Toronto i Nowym Jorku. W Europie pozostaną one więc jedynie ciekawostką, przynajmniej do momentu, w którym North nie zdecyduje się na ekspansję w naszym kierunku. Cóż, pożyjemy, zobaczymy…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Pierwszy w pełni kobiecy spacer kosmiczny

Dwie astronautki wymieniły zepsuty zasilacz.

Opublikowane

dnia

Spacer kosmiczny odbyty jedynie w kobiecym składzie był przez wiele lat jedynie marzeniem. Dopiero w piątek dwie amerykańskie astronautki, Christina Koch i Jessica Meir, po raz pierwszy z powodzeniem spędziły ponad siedem godzin na zewnątrz stacji kosmicznej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Motorola Razr ze składanym ekranem już w listopadzie

Oficjalny powrót jednego z najbardziej rozpoznawalnych telefonów.

Opublikowane

dnia

Motorola ogłosiła, że w październiku swoją premierę będzie miał telefon z klapką Razr. Wbrew pozorom nie cofnęliśmy się do 2004 roku – nowy Razr to następca kultowego modelu V3, ale wyposażony w pojedynczy, składany ekran.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne