Połącz się z nami

Newsy

North Focals – dyskretne okulary AR

Wyglądają zwyczajnie, ale posiadają wiele inteligentnych funkcji.

Opublikowane

dnia

Google Glass stanowi przykład ciekawego, acz nietrafionego pod względem designerskim produktu. Od czasów jego premiery producenci okularów rzeczywistości rozszerzonej dbają o to, aby prezentowały się one jak najdyskretniej. Jednym z produktów powstałych na fali tego trendu są Focals od firmy North.

Pod względem wizualnym okulary Focals niezbyt różnią się od standardowych oprawek. Ich jedynym wyróżniającym elementem jest niewielki projektor laserowy umieszczony przy prawym szkle, który wyświetla informacje w polu widzenia użytkownika. Wirtualny ekran wydaje się unosić na wysokości oczu użytkownika i znajdować się mniej więcej na długość wyciągniętej ręki. Jego tło jest przezroczyste, dzięki czemu nie blokuje on pola widzenia.

Za pomocą Focals można wyświetlać przychodzące wiadomości tekstowe, przypomnienia lub wskazówki dotyczące podróży. Wszystkie informacje widoczne są tylko dla użytkownika. Sterowanie okularami odbywa się za pomocą sparowanego z nimi pierścienia Loop, który można ukryć w dłoni. Wyposażony jest on w specjalny joystick służący do przewijania opcji i przywoływania Alexy. North Focals współpracują z większością popularnych aplikacji, na przykład Mapami Google. Jedno ładowanie urządzenia przekłada się na 18 godzin ciągłej pracy, a dołączone etui pozwala doładować baterię kilkukrotnie.

Okulary dostępne są na razie jedynie dla dość wąskiej grupy użytkowników. Oprócz wysokiej ceny 1 000 USD (ok. 3 800 PLN) sporą przeszkodę może stanowić fakt, że są one robione na miarę. Aby stać się szczęśliwym posiadaczem Focals trzeba zatem wybrać się do jednego z salonów North – są one zlokalizowane w Toronto i Nowym Jorku. W Europie pozostaną one więc jedynie ciekawostką, przynajmniej do momentu, w którym North nie zdecyduje się na ekspansję w naszym kierunku. Cóż, pożyjemy, zobaczymy…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne