Połącz się z nami

Newsy

Nintendo Switch podatne na hakowanie

Błędu nie da się naprawić za pomocą łatek.

Opublikowane

dnia

Nintendo Switch już od pewnego czasu był podejrzewany o możliwość wystąpienia luk bezpieczeństwa. Niedawno odkryty błąd nazwany Fusée Gelée okazał się jednak znacznie poważniejszy, niż przypuszczano, i otwiera drogę do całkowitego złamania kodu konsoli.

Za lukę bezpieczeństwa odpowiada układ Nvidia Tegra X1, na którym można wymusić obejście zabezpieczeń i dostęp do kodu źródłowego konsoli. Aby tego dokonać, wystarczy niewielka fizyczna modyfikacja – połączenie dwóch złączy w prawej części konsoli za pomocą dowolnego przewodnika – oraz sporo umiejętności. Atak pozwala na nadpisanie fabrycznego kodu urządzenia w taki sposób, aby mogło ono działać na dowolnym systemie operacyjnym oraz uruchamiać aplikacje, które normalnie są z nim niekompatybilne. Ze względu na fizyczny komponent procesu hakowania oraz sposób kodowania aplikacji niemożliwe jest stworzenie aktualizacji, która zablokuje występowanie błędu. Co prawda luka działa jedynie do momentu wyłączenia urządzenia i przy każdym uruchomieniu należy powtarzać procedurę łamania zabezpieczeń, jednak i tak otwiera ona furtkę dla „domowych” modyfikacji Switcha, które umożliwią np. emulację tytułów z innych konsol.

Fusée Gelée nie jest jedynym atakiem wykorzystującym błąd Tegry X1. Zabezpieczenia konsoli można obejść również w inny sposób opisany w metodzie ShofEL2. Luki zostały wykryte przez dwa różne zespoły, które poinformowały Nintendo i Nvidię o możliwości złamania kodu konsoli. Błąd dotyczy wszystkich urządzeń, które działają na Tegrze X1, w tym Nvidii Shield i tabletu Google Pixel C. Jaka będzie odpowiedź Nintendo na modyfikowane konsole? Najprawdopodobniej urządzenia, na których wykryte zostanie nielegalne oprogramowanie, zostaną pozbawione możliwości korzystania z zawartości online. Oficjalne stanowisko producenta pozostaje jednak wciąż nieznane.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne