SOCJAL
Do góry


Google Tasks jako osobna aplikacja

Nowy sposób na produktywność?

Pierwsi użytkownicy właśnie otrzymują dostęp do odświeżonego wyglądu Gmaila, ale to nie jedyna nowość, jaką przygotowało dziś Google. Zestaw narzędzi dla produktywności został właśnie uzupełniony o długo oczekiwaną samodzielną aplikację Google Tasks.

Ustawienie zadań i przypomnień na koncie Google było poprzednio dość skomplikowanym procesem, którym częściowo zarządzał Asystent Google, a częściowo Kalendarz i inne aplikacje. Samodzielna aplikacja Google Tasks została zaprojektowana z myślą o jak najprostszej obsłudze: nie ma w niej nic oprócz możliwości dodawania zadań i integrowania ich z innymi usługami Google, w tym z Gmailem i Kalendarzem. Zaplanowane zadania można dodatkowo uzupełniać o podzadania i edytować w miarę postępów pracy, a także dodawać do nich odpowiednie przypomnienia. Google Tasks zostanie zintegrowana z Gmailem w wersji przeglądarkowej i dostępna z poziomu prawego panelu. Będzie ona automatycznie synchronizowana z aplikacją mobilną.

Lista zadań Google została włączona do pakietu G Suite. Aplikacja jest aktualnie dostępna w wersji na Androida w sklepie Play. Według Google w najbliższym czasie trafi ona również na iOS – w momencie pisania niniejszego tekstu jeszcze nie pojawiła się w App Store. Nowa apka jest częścią redesignu Gmaila, który ma na celu zwiększanie produktywności użytkowników i zwiększenie integracji między mobilnymi i stacjonarnymi aplikacjami od Google. Zmiany w wyglądzie i funkcjonalności powinny zostać wprowadzone dla wszystkich użytkowników jeszcze w tym tygodniu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy