Połącz się z nami

Newsy

Niantic prezentuje nową otwartą platformę AR

Dokładna symulacja interakcji wirtualnych obiektów z rzeczywistymi.

Opublikowane

dnia

Producent popularnych tytułów mobilnych Pokemon GO i Ingress, Niantic Labs, właśnie zaprezentował najnowszą wersję platformy AR przeznaczoną do tworzenia gier. Jest ona nie tylko bardziej zaawansowana, niż ta wykorzystana w Pokemon GO, ale także otwarta dla innych deweloperów.

Technologia rzeczywistości rozszerzonej od Niantic nazywa się Real World Platform. Zamiast prostego nakładania wirtualnych obiektów na obraz z kamery pozwala ona wykrycie relacji pomiędzy tym, co znajduje się w kadrze i elementami AR. Za działanie technologii odpowiada specjalna sieć neuronowa wytrenowana do rozpoznawania obiektów, mapowania ich wzajemnego położenia i określania głębi. Dzięki temu wirtualne obiekty mogą na bieżąco „reagować” na zmiany zachodzące w kadrze. Na zaprezentowanym filmie demonstracyjnym z wykorzystaniem modeli Pokemonów, trójwymiarowy Pikachu wchodzi w interakcje ze światem rzeczywistym – chowa się za nogami przechodzących ludzi, wskakuje na doniczki, znika z pola widzenia użytkownika.

Elementem platformy będzie także narzędzie do tworzenia „dzielonych” światów AR. Aby umożliwić kilku osobom jednoczesne doświadczanie tej samej wirtualnej rzeczywistości, wymiana danych będzie odbywała się bezpośrednio pomiędzy urządzeniami mobilnymi z pominięciem zewnętrznych serwerów. W jednej grze będą mogli uczestniczyć użytkownicy posiadający telefony różnych marek i działające na różnych systemach operacyjnych.

Real World Platform zostanie udostępniona także innym producentom gier AR. Na razie projekt jest w fazie rozwoju – Niantic zachęca deweloperów do zapisywania się na ich stronie internetowej i obiecuje, że część z nich otrzyma dostęp do platformy jeszcze w tym roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera soundbara Samsung Harman Kardon Q80R

Opublikowane

dnia

Samsung wprowadził właśnie do sprzedaży soundbara Samsung Harman Kardon Q80R, który w założeniu ma być idealnym towarzyszem dla telewizora QLED Q80.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne