Połącz się z nami

Newsy

Niantic prezentuje nową otwartą platformę AR

Dokładna symulacja interakcji wirtualnych obiektów z rzeczywistymi.

Opublikowane

dnia

Producent popularnych tytułów mobilnych Pokemon GO i Ingress, Niantic Labs, właśnie zaprezentował najnowszą wersję platformy AR przeznaczoną do tworzenia gier. Jest ona nie tylko bardziej zaawansowana, niż ta wykorzystana w Pokemon GO, ale także otwarta dla innych deweloperów.

Technologia rzeczywistości rozszerzonej od Niantic nazywa się Real World Platform. Zamiast prostego nakładania wirtualnych obiektów na obraz z kamery pozwala ona wykrycie relacji pomiędzy tym, co znajduje się w kadrze i elementami AR. Za działanie technologii odpowiada specjalna sieć neuronowa wytrenowana do rozpoznawania obiektów, mapowania ich wzajemnego położenia i określania głębi. Dzięki temu wirtualne obiekty mogą na bieżąco „reagować” na zmiany zachodzące w kadrze. Na zaprezentowanym filmie demonstracyjnym z wykorzystaniem modeli Pokemonów, trójwymiarowy Pikachu wchodzi w interakcje ze światem rzeczywistym – chowa się za nogami przechodzących ludzi, wskakuje na doniczki, znika z pola widzenia użytkownika.

Elementem platformy będzie także narzędzie do tworzenia „dzielonych” światów AR. Aby umożliwić kilku osobom jednoczesne doświadczanie tej samej wirtualnej rzeczywistości, wymiana danych będzie odbywała się bezpośrednio pomiędzy urządzeniami mobilnymi z pominięciem zewnętrznych serwerów. W jednej grze będą mogli uczestniczyć użytkownicy posiadający telefony różnych marek i działające na różnych systemach operacyjnych.

Real World Platform zostanie udostępniona także innym producentom gier AR. Na razie projekt jest w fazie rozwoju – Niantic zachęca deweloperów do zapisywania się na ich stronie internetowej i obiecuje, że część z nich otrzyma dostęp do platformy jeszcze w tym roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne