SOCJAL
Do góry

iPhone 8 – co wiemy do tej pory?

Czego możemy się spodziewać po „jubileuszowej” edycji smartfona?

Jak w przypadku każdego kultowego gadżetu, najnowszy model iPhone’a jest obiektem wielu plotek i gorących dyskusji. Atmosferę podkręca dodatkowo fakt, że w tym roku iPhone obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Czy Apple planuje coś specjalnego dla użytkowników w ramach prezentu urodzinowego?

Na chwilę obecną odpowiedź na to pytanie brzmi „trudno powiedzieć”, ponieważ Apple dokładnie pilnuje, aby infomacje o ich najnowszej propozycji nie wyciekły do Internetu. Na niemal każdej stronie internetowej z działem technologicznym można znaleźć różne „spoilery” i plotki dotyczące nowego iPhone’a. Które z nich są jednak najbardziej prawdopodobne?

Bazując na ograniczonych informacjach dostarczonych przez producenta można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że nowy iPhone posiadać będzie ekran AMOLED zajmujący niemal cały front telefonu – obwódka dookoła niego ma być jak najcieńsza. Jest to rozwiązanie interesujące nie tylko pod względem designerskim, ale również praktycznym – maksymalizuje ono bowiem powierzchnię użytkową ekranu. Dzięki temu np. przyjemniej będzie korzystać z urządzenia podczas użytkowania gogli rzeczywistości rozszerzonej. Ponadto z frontu ekranu ma zniknąć charakterystyczny przycisk HOME, który towarzyszył iPhone’owi od dziesięciu lat.

Ciekawą kwestią pozostaje umiejscowienie czytnika linii papilarnych. Większość źródeł podaje, że… ma być on wkomponowany w ekran. Techniczne kwestie związane z tym rozwiązaniem wciąż pozostają tajemnicą (cieńsze szkło nad czytnikiem? „Inteligentna” błonka czytająca linie papilarne w szkle?), ale należy przyznać, że jest to niezwykle intrygujące rozwiązanie. Niektóre przecieki sugerują jednak coś kompletnie odmiennego – nowy iPhone ma rozpoznawać swojego właściciela poprzez trójwymiarowy system skanowania twarzy. Która opcja zostanie wykorzystana? Dowiemy się już wkrótce.

Nowy iPhone ma ponadto posiadać szereg rozwiązań ułatwiających korzystanie z rzeczywistości rozszerzonej (którą Apple do tej pory zaniedbywało), jak również możliwość ładowania bezprzewodowego. Część źródeł wspomina nawet o podwójnej baterii!

Kiedy będziemy mogli sprawdzić prawdziwość tych przecieków w praktyce? Cóż, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na trzeci kwartał 2017 roku. Optymiści twierdzą, że sprzęt zostanie zaprezentowany we wrześniu wraz z modelami 7S i 7S Plus. Pojawia się jednak coraz więcej głosów potwierdzających październikową datę premiery. Jak to będzie naprawdę, czas pokaże.

1 Comment

  1. ten

    14/10/2017 at 07:01

    Incidentally I have been ordering top ten personal loan lenders and Cialis not for the first month.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy