Połącz się z nami

Newsy

iPhone 8 – co wiemy do tej pory?

Czego możemy się spodziewać po „jubileuszowej” edycji smartfona?

Opublikowane

dnia

Jak w przypadku każdego kultowego gadżetu, najnowszy model iPhone’a jest obiektem wielu plotek i gorących dyskusji. Atmosferę podkręca dodatkowo fakt, że w tym roku iPhone obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Czy Apple planuje coś specjalnego dla użytkowników w ramach prezentu urodzinowego?

Na chwilę obecną odpowiedź na to pytanie brzmi „trudno powiedzieć”, ponieważ Apple dokładnie pilnuje, aby infomacje o ich najnowszej propozycji nie wyciekły do Internetu. Na niemal każdej stronie internetowej z działem technologicznym można znaleźć różne „spoilery” i plotki dotyczące nowego iPhone’a. Które z nich są jednak najbardziej prawdopodobne?

Bazując na ograniczonych informacjach dostarczonych przez producenta można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że nowy iPhone posiadać będzie ekran AMOLED zajmujący niemal cały front telefonu – obwódka dookoła niego ma być jak najcieńsza. Jest to rozwiązanie interesujące nie tylko pod względem designerskim, ale również praktycznym – maksymalizuje ono bowiem powierzchnię użytkową ekranu. Dzięki temu np. przyjemniej będzie korzystać z urządzenia podczas użytkowania gogli rzeczywistości rozszerzonej. Ponadto z frontu ekranu ma zniknąć charakterystyczny przycisk HOME, który towarzyszył iPhone’owi od dziesięciu lat.

Ciekawą kwestią pozostaje umiejscowienie czytnika linii papilarnych. Większość źródeł podaje, że… ma być on wkomponowany w ekran. Techniczne kwestie związane z tym rozwiązaniem wciąż pozostają tajemnicą (cieńsze szkło nad czytnikiem? „Inteligentna” błonka czytająca linie papilarne w szkle?), ale należy przyznać, że jest to niezwykle intrygujące rozwiązanie. Niektóre przecieki sugerują jednak coś kompletnie odmiennego – nowy iPhone ma rozpoznawać swojego właściciela poprzez trójwymiarowy system skanowania twarzy. Która opcja zostanie wykorzystana? Dowiemy się już wkrótce.

Nowy iPhone ma ponadto posiadać szereg rozwiązań ułatwiających korzystanie z rzeczywistości rozszerzonej (którą Apple do tej pory zaniedbywało), jak również możliwość ładowania bezprzewodowego. Część źródeł wspomina nawet o podwójnej baterii!

Kiedy będziemy mogli sprawdzić prawdziwość tych przecieków w praktyce? Cóż, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na trzeci kwartał 2017 roku. Optymiści twierdzą, że sprzęt zostanie zaprezentowany we wrześniu wraz z modelami 7S i 7S Plus. Pojawia się jednak coraz więcej głosów potwierdzających październikową datę premiery. Jak to będzie naprawdę, czas pokaże.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung Galaxy Note 10+ w edycji Star Wars

W sam raz na premierę Skywalker. Odrodzenie.

Opublikowane

dnia

Oficjalne gadżety filmowe to nie nowość dla Samsunga – marka wielokrotnie wydawała edycje specjalne swoich produktów, które miały towarzyszyć ważnym premierom filmowym. Tym razem koreański producent przygotował coś fajnego dla miłośników sagi Gwiezdnych Wojen.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Valve oficjalnie ogłasza grę VR Half-Life: Alyx

Nie, to wcale nie jest długo wyczekiwany HL3.

Opublikowane

dnia

Są takie gry, za które wielu graczy oddałoby ostatnie pieniądze. Należy do nich niedokończona trylogia Half-Life, która uczyniła z Valve ważnego gracza na światowym rynku gier. Po latach Valve nareszcie powraca do opuszczonego przed laty uniwersum, ale nie w sposób, w jaki się spodziewaliśmy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne