Połącz się z nami

Newsy

CES 2020: 55-calowy monitor dla graczy od Acera

Potężne wymiary, niezła specyfikacja.

Opublikowane

dnia

Wydawałoby się, że w tym roku Acer poszedł w klasykę – zamiast odjechanych, gamingowych krzeseł (na stoisku znalazł się jedynie dobrze znany Thronos Air) postawił na laptopy i monitory. Niektóre z nich są jednak na tyle ogromne, że mogą spokojnie rywalizować z telewizorami.

Acer Predator CG552K to naprawdę kawał sprzętu. Został on wyposażony w 55-calowy ekran OLED o rozdzielczości 4K, maksymalnej jasności 400 nitów i odświeżaniu 120 Hz. Ma on automatycznie dostosowywać swoją jasność do warunków świetlnych panujących w pomieszczeniu, a dzięki specjalnym czujnikom będzie mógł rejestrować obecność użytkownika i automatycznie przełączać się w tryb czuwania, gdy nikt z niego nie korzysta. Otrzyma on także wsparcie dla Nvidia G-Sync i AMD FreeSync. Monitor ma trafić do rodzimych sklepów w czwartym kwartale 2020 roku w cenie 12 000 PLN.

W ofercie Acera znajdzie się także Predator X32, monitor z 32-calowym ekranem IPS, na który składają się 1152 strefy podświetlenia mini-LED. Jego maksymalna jasność to 1440 nitów, a dzięki niemal 90% pokryciu palety barw Rec. 2020 może być on wykorzystywany do profesjonalnej edycji materiałów wideo. Trafi on do sklepów w lipcu 2020 w cenie 14 500 PLN.

Na stoisku producenta pojawiło się także kilka urządzeń mobilnych. ConceptD 7 Ezel i Ezel Pro wykorzystują zaprezentowaną w zeszłym roku konstrukcję, która umożliwia oparcie ekranu na klawiaturze w taki sposób, jakbyśmy korzystali z podstawki do tabletu. Dzięki temu urządzenie może służyć jako tablet graficzny.

ConceptD 7 Ezel otrzymał procesor Intel Core 10 generacji, kartę graficzną z serii Nvidia RTX i do 32 GB RAM-u, a jego potężniejsza wersja – Intel Xeon, kartę Quadro RTX i wsparcie dla pamięci RAM ECC. Ceny urządzeń rozpoczną się od 2 700 USD (ok. 10 300 PLN) dla Ezel i 3 100 USD (ok. 11 780 PLN) dla Ezel Pro; tutaj producent niestety nie podał polskich cen.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Disney+ trafi do Europy już w marcu

Wśród zapowiedzianych państw niestety nie ma Polski.

Opublikowane

dnia

Serwis streamingowy Disneya był do tej pory dostępny jedynie w czterech krajach świata. Pod koniec marca do usługi dołączy wiele państw europejskich, a lista ta rozszerzy się dodatkowo latem. Data polskiej premiery usługi jest na razie niepotwierdzona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Opublikowane

dnia

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Szybkie 4G i sztuczna inteligencja dla każdego.

Opublikowane

dnia

Chociaż standard 5G rozpowszechnia się coraz szybciej (lecz nie u nas), Qualcomm nie zapomina o wciąż popularnym 4G LTE. Podczas konferencji w Delhi producent zaprezentował trzy nowe procesory Snapdragon przeznaczone do urządzeń ze średniej i niższej półki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Opublikowane

dnia

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne