Połącz się z nami

Newsy

Google prezentuje aplikację do dystansowania społecznego Sodar

AR pokaże nam, jakie odległości powinniśmy zachowywać.

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi potrzeby konsumentów. Najnowszy eksperyment Google przeznaczony jest dla osób, które nie wiedzą, jak w praktyce utrzymać bezpieczny dystans podczas poruszania się po mieście – pomoże im w tym rzeczywistość rozszerzona.

Aplikacja Sodar to proste narzędzie pozwalające na wizualizację bezpiecznego dystansu międzyludzkiego. Wyświetla ona na ekranie smartfona okrąg, którego granice znajdują się dwa metry od użytkownika, dzięki czemu każdy może łatwo pilnować odpowiedniej odległości podczas rozmowy z innymi osobami lub stania w sklepowej kolejce. W trakcie poruszania się „pierścień bezpieczeństwa” jest rekalibrowany na bieżąco, co umożliwia zachowanie bezpiecznego odstępu także podczas spaceru, o ile co pewien czas będziemy zerkać na ekran smartfona.

Sodar dostępna jest nie jako osobny program w Sklepie Play, ale poprzez przeglądarkę. Ze względu na to, że narzędzie zostało zbudowane na bazie środowiska WebXR, wymaga ono do działania najnowszej wersji Google Chrome, która trafiła na smartfony w zeszłym roku – niestety, użytkownicy iPhone’ów i wielu starszych urządzeń z Androidem nie będą mogli z niego skorzystać.

Apka została zbudowana w ramach projektu Experiments with Google, w ramach którego mogliśmy pobawić się także programem muzycznym Chrome Music Lab oraz posłuchać radia z całego świata w ramach Radio Garden – aby przenieść się do innego kraju wystarczy kliknąć wybrane miejsce na kuli ziemskiej.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: DJI Mavic Air 2

Testy

Oficjalna premiera Sony Xperia 5 II

Newsy

iRobot prezentuje Roombę i3+

Newsy

Wrzesień 2020, 9/2020

Magazyn

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!